Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

 Anasayfa | Bayilerin Sesi | Tüketici Köşesi | Sıkça Sorulan S. | Bize Ulaşın | İl İrtibat Bilgileri | Linkler

 
   » Sondakika
   » Anasayfa
   » Atatürk Köşesi
   » Yönetmelik
   » Bayi Dernekleri
   » LPG Kanunları
   » Rekabet Kurulu
   » Bayilerin Sesi
   » Tüketici Kösesi
   » İş İmkanları
   » Merak Edilenler
   » Sıkça Sorulan Sorular
   » Duyurular
   » Site haritası
   » Online Tv İzle
   » Arşiv
   » Bize Ulaşın
   » Linkler
   » Konuşma Metinleri
   » Köşe Yazıları
   » Üyelik İşlemleri
   » Bilgi Bankası
   » Hayat Dersleri
   » Arama
   » İl İrtibat Bilgileri
   » Video
   » Üyelik Aidat

Bayilerin Sesi

Bayilerin Sesi Olmaya Devam Edeceğiz...

Saygı değer bayi arkadaşlarımız LİKPETDER olarak sitemize göndermiş olduğunuz mailler ve yorumlarınızdan dolayı teşekkür ederiz. Değerli bayi arkadaşlarımız göndermiş olduğunuz bazı maillerde çalıştığınız LPG şirketlerinizin hakkında yaptığınız yorumlar, belge ve kanıtlara dayanmadığından dolayı dernek olarak yayınlayamıyoruz, hiç bir LPG şirketinide zan altında bırakmak istemiyoruz. Likpetder derneği' nin kuruluş ilkelerinden en önemlisi tarafsız yayın yapmaktır. Mail ve yorumlarınızın devamını bekler, ticaret hayatınız da başarılar dileriz.


Halil Ibrahim ÇELIK     efe-308@hotmail.com   08.05.2009 - 13:16

Sayin LIKPETDER Yönetimi Saygi deger bayii arkadaslarim;Bayilerin Sesi birileri tarafindan susturulmak isteniyor,sektör hakkinda ,basimiza gelen olaylar hakkinda,konusmak en dogal HAKKIMIZ dir.Tarafsiz kelimesini asla kabul etmiyoruz.Söyleki ;Ezilenin,mazlumun,dogrunun yaninda olacaksiniz, taraf olacaksinizki birlikteligimizin neticesini alalim.Hem burada yazilanlardan kim rahatsizlik duyacakki,biz esnafiz adimiz adresimiz belli,Tabi oldugumuz kanunlarda belli,iftiraya ugrayan LPG sirketi açar davasini hakkini arar.LÜTFEN mail lerimizin yayinlandigi sayfanin üzerindeki yaziyi kaldirin,eger üzerinizde bir baski varsa bunuda belirtin bilelim.Simdi sorarim sizeDERNEKLERIN AMACI:KAZANÇ PAYLASMA DISINDA, KANUNLARLA YASAKLANMAMIS BELIRLI VE ORTAK BIR GAYEYI GERÇEKLESTIRMEK ÜZERE,BILGI VE ÇALISMALARINI SÜREKLI OLARAK BIRLESTIRMEK SURETIYLE OLUSTURDUKLARI,TÜZEL KISILIGE SAHIP KISI TOPLULUKLARIDIR.KANUNA VEYA AHLAKA AYKIRI OLMAMALIDIR...LİKPETDER     info@likpetder.com   08.05.2009 - 11:19

M.ŞÜKRÜ ÇELİK CEVAP:

Zararına tüp satmanızı ve diğer bir bayi arkadaşlarınıza zarar vermenizin bazen bedelleri ağır oluyor. Unutmayın ki, Hiçbir LPG şirketinin bayisinin batması için, indirimli ve haksız rekabet ederek batıracağınızı zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Şirketler için bir bayi kapanır bir yeni bayi açılır. Bu sebepten dolayı ticaretinizi yaparken, arkadaşınız yaptığı hatayı yapmayınız.Sayın Şükrü Bey, evraklarınızın tamamı getirerek Derneğimize geliniz , derneğimizin Mali Müşaviri ve Avukatı ücretsiz olarak size yardımcı olacaktır.


M.ŞÜKRÜ ÇELİK     cakirtic2271142@hotmail.com   08.05.2009 - 11:19

2006 yılında ortağım ve ben Ergaz firması ile anlaşma imzaladık.Ergaz’a güvenip babamın evini satış yaparak teminat verdik 5 tonla başladık 3 ay gibi sürede 23 tonlara çıktık. Bu arada şirketin bizi desteklediğini sanıyorduk,tali bayiler ayarlıyorduk onlara da sözleşme imzalatıyorduk.

Bir buçuk yıl sonra şirkete olan borç 100 bin YTL oldu. Her şey benim üzerime olduğu için ortağım ayrılmak istedi bende ayrılmasına izin verdim ve bu durumu şirkete söyledim.Yetkili kişi tamam dedi ve ben tek başıma devam etmeye başladım bu arada dış borçta 25bin YTL olmuştu. Ben dışarıya borcu bitirip yavaş yavaş durumumu toparlamaya çalıştım. Bu işe başlamadan önce 2006 model arabam vardı fakat dış borcu kapatmak için arabamı sattım, eşimin adına bankadan 15 bin YTL ve babamın adına 3 bin YTL para çektim. Dış borcu kendi imkanlarımla kapadım .Bunların sonucunda şirketten baskı uygulanmaya başladı.

Şirketten alıp bayiye indirdiğim zaman her tüpte 25 kr zarar ediyordum anlatmaya çalıştım şirket daha fazla üstüme gelmeye başladı. Ortağıma bayilik vermek istediler bende kabul etmek zorunda kaldım daha sonra da tekrar ortağımla birleştirdiler hiçbir şey yapamıyordum çünkü borçluydum. Eski ortağım ve beni tehditle tekrar ortak ettiler 2 ay sonra ortağım bana sen şubelerin birinde otur orada çalışma yap ben burayı yavaş yavaş toparlayayım dedi. Bende mecbur olduğum için kabul ettim çünkü alacaklılara karşı sorumluydum.

Şirketi arayıp onaylıyor musunuz dedim onayladıklarını bildirdiler.Bu arada ben en büyük hatayı yapıp vergi levhamın adres değişik ligini yaptım çünkü usan mistim ortağım bana sen bırak o şube senin olsun tüm borçları ben üstleniyorum dedi. Bunu şirkete de onaylattık ama sözde kaldı çünkü şirket yetkilisi bana rahat olmamı söyledi.’’Ne babanın evine ne de bizdeki çeklerine karşı bir işlem yapılmayacak’’ dedi.Eşimin ve babamın önünde bana söz verdi ve bizde verilen bu söze inandık.Bu arada ortağım borcu öderim deyip hiç bir yere ödeme yapmadı ben günden güne erimeye başladım eşime ve babama hacizler gelmeye başladı. Eşimden ayrıldın ve babam benim yüzümden felç geçirdi çünkü ben çalışamıyordum vergi borcu 6 bin SSK 4 bin bagkur 7 bin oldu. Ne yapacağımı bilemez oldum bu arada ortağımda Ergazdan ayrılıp, Mogazla anlaşma yapmış. Buradaki alt bayiler ilçe bayisiyle şirket aracılığıyla anlaşma yapmışlar yani benim buradaki alt bayiime tüp vermeye başlamış. Şimdide benim kendilerindeki olan çeklerimi teker teker bankaya yazdırıyorlar ve buradaki bayilerden duyduğumda babamın evini de satacaklarmış. Şimdi sizden rica ediyorum ne olur bana yol gösterin ne yapacağımı bilmiyorum buradaki bayiler beni tanırlar nasıl bir insan olduğumu bilirler. Avukat tutacak parayı bırakın yiyecek ekmeğe muhtaç duruma getirdiler. Ne yapmam lazımsa bana bildirirseniz sevinirim yada sizin temsilciniz olan İhsan Pekmez’de olabilir. Saygılarımla bilgilerinize arz ederim .

M.ŞÜKRÜ ÇELİK

Cep Telefonunu : 0534 711 71 00 Is Telefonu : 0326 227 10 43


YAŞAR YILDIZ     yldz_tic@hotmail.com   28.04.2009 - 22:00

Türkiye’de Lpg sektörü hızla önem kazanıyor. Son zamanlarda sektörümüz için yapılan çalışmalar,düzenlenen toplantılar, seminerler ve fuar platformları bayilerin ve şirketlerin bir araya gelerek sektörün başarıya ulaşmasını sağlamak için büyük önem teşkil ediyor.LPG&CNG fuarında bayi arkadaşlar olarak platformu değerlendirelim ve sektör ilgili toplantılara katılarak görüşlerimizi ve şikayetlerimizi paylaşalım.LPG şirketleri her ne kadar rekabetçi bir ortam oluştursa da sektörün büyümesi adına ve kar marjlarının yükselmesi adına sürekli olarak bir araya gelerek toplantılar düzenliyorlar.Biz bayi arkadaşlarında bu şekilde bir araya gelerek ve sürekli toplantılara katılarak sektörün temel taşı olan bayiler olarak sermayimiz hakkında görüşlerimizi paylaşmalıyız.Çünkü sermayemiz her geçen gün erimektedir. 1995 yıllarında elde ettiğimiz kar marjlarını bugün göremiyoruz.Bayiler olarak ne kadar tüp satışı ile ne kadar kazanç yapacağımızı bilemiyoruz, iş yerlerimizin dükkan ve depo maliyetleri artması ile birlikte sonuç olarak hesaplarımız kar marjlarından dolayı tutmuyor.Kar marjlarımız yüzdelik olarak belli olmadığından dolayı da yatırım yapamıyoruz.Sektörümüz ve bayiler adına büyük bir fırsat olan LPG fuarına katılarak sorunlarımızı Likpetder Derneği Başkanımızla paylaşmalıyız.Bugün LPG sektörünün büyük firmaları sorunlarını TOBB-Ticaret Odası-Türkiye LPG Derneği ve Anadolu Gazcılar Derneği bir araya gelerek fikirlerini paylaşarak çözümlüyorlar, bizim için büyük olanaklar sağlayan ve bayi arkadaşlarımızın bir araya gelmesine fırsat sağlayan Likpetder Derneğinde Pazar günü sorunlarımızı paylaşmalı ve federasyonun temellerini atmalıyız.Pazar günü düzenlenecek olan toplantıya Türkiye’deki her bayiden en az bir temsilci olmalı ve bölgesel bilgilerde tartışılmalıdır.Bayi arkadaşlarımızın bize verilen bu fırsatları değerlendirebileceği ve bayilerin sesi olan Likpetder Derneğinde sesini duyurabileceği bu ortamı değerlendirelim.Pazar günü görüşmek toplantıda tüm bayi arkadaşlarla tanışmak üzere saygılarımı iletiyorum.

YAŞAR YILDIZ (0544) 553 12 92


AZIZ KARAKAYA     azizkarakaya07@hotmail.com   10.04.2009 - 11:52

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM BU YAZIMI SONUNA KADAR SABIRLA OKUMANIZI İSTİYORUM bende 10 yıldır bu sektörde bir şirketin Antalya merkezde bayiliğini yapmaktayım.biz diğer sektörlere oranla çok zor şartlar altında ticaret yapan bayileriz yani çok çalışıp zor şartlarda az kazanan insanlarız hepimiz elimizden geldiğince dert ve sıkıntılarımızı anlatmaya çalışıyoruz anlatiyoruzda fakat bir türlü çözümünü bulamıyoruz bulamayizda zaten çünkü biz sahipsiziz bir insanin sahibine kendisidir.biz Antalya bayileri olarak bazı çalışmalar yaptık biraz bunlar hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum 2000 yılında bayi arkadaşlarla birlikte az bir çoğunluklada olsa bir toplantı yaptık ve Antalya LPG DAĞITICILAR DERNEĞİNİ kurduk yani bizimde bir sivil toplum örgütümüz vardı bu ne demek bizim haklarımızı koruyacak haksızlıklara karşı bizi savunacak bir örgütlenme neticede öylede oldu belediyeler sanayi teknoloji vb gibi yerlerde ayrıca kendi içimizde sorunlarımızı çözmeye başladık yani ucuz tüp satma bakkal bayiler korsan bayiler pazar günü tatil olması sattığımız suyun en andan fiyatını kendimiz yani dernek kanalı ile belirlemeye başladık yani kendimiz için bir şeyler yaptık.fakat bu derneğin kurulması bazı noktaları rahatsız etti çünkü tüpçüler sabah 7 akşam 10 çalışan sosyal faaliyeti olmayan esnaflar olarak kalmalılardı çünkü tüpçünün gücünü onlar biliyordu fakat biz bilmiyorduk bilmemeliydik de zaten tahmini Antalya için söylüyorum günde 35 00 eve hizmet veren Türkiye genelinde binlerce kişinin ekmek kapısı olan devlete yılda 5 milyar dolar fazla cirosu olan bir sektör bilinçlenirse hakkini aramaya baslarsa kimlerin zarar edebileceğini biliyorsunuz buda islerine gelmez yani böyle bir sektör örgütlenmemeli yıllardır da bunu basarmışlar bizleri ve sorunlarımızı görmemezlikten gelerek birazda hiiii ona göre ha diyerek.yani değerli bayi arkadaşlarım benim demek istediğim su bu siteye yazsak ta is yerlerimize gelen 2 arkadaşımızla dertleşmekle bu sorunlar ve uğradığımız haksızlıklardan kurtulamayız bizim en kısa zamanda Türkiye genelinde her il ilce kendi nezdinde örgütlenmeli ve temsilcilikler oluşturarak LIKPETDER çatı altında Ankara da büyük bir toplantı yaparak federasyonun temellerini atmalıyız.

Aziz KARAKAYA (0544) 404 07 70 (0531) 555 75 55


Yusuf Turmus     yusufturmus@hotmail.com   18.04.2009 - 14:24

Sevgili meslektaşlarım. Söyleyecek çok şey var ama şu tespitlerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Bizim başımıza bir iş gelince kendimizle ilgili bir sorunla karşılaşınca kıyameti koparıyoruz. Yıllarca sektörde devam eden sorunlar rekabet şirketlerin haksızlıkları v.s bunları her bayi arkadaş yasıyor ama ne zaman cani yanan biri haksızlığa uğrayan biri kıyameti koparıyor.Ama yanında ezilen haksızlığa uğrayan meşlektaşını görmüyor savunmuyor.Kusura bakmayın benciliz özür dilerim ama nankörüz. Hatta acı ama mağdur arkadaşların durumundan keyif alanlar bile var.Ben bunları herğün yaşıyorum. Gemisini kurtaran kaptan ama ne zaman kaptanın gemiside su alsa mağdurları oynuyor bu adil ve dürüstlük değil. Lütfen bencilligi bir yana bırakalım ve UYANALIM bu gün bana yarin size.En azından sunu başarmaya çalışalım. Su an bizi bilinçlendiren bizi yönlendiren bir dernek ve saygıyla bahsetmek istiyorum ERGÜN SAHIN ve Yöneticileri bize yardımcı olmaya çalışan bir LİKPETDER Başkanımız var.Kısaca duyarlı olalım Saygılarımla


Erol KAYA     erolkayaa@mynet.com   15.04.2009 - 12:27

merhaba arkadaşlar bende denizli de tüpgaz bayiligi yapmaktayım denizli de benimde üyesi olduğum ve başkanlıgını yapmakta olduğum denizlitüplügazsaticilari dernegimiz var.derneğimiz beş yıldır çok faal bir şekilde olmasada birşekilde yürütmeye gayret ediyoruz arkadaslarımızla beraber ama yinede çoğunluk bakımından birlikteligimizi sağlayabiliyoruz çok önemli kararlarada imza attık arkadaşlarımızla beraber. örnek verecek olursak pazar günleri işyerlerinin açılmasını yasaklattık pazar günleri işyerleri kapalı olmasıyla beraber tüp servisi dagıtımını da yasaklattık bakkallara tüp verilmesini, bakkalların tüp satımını yasaklattık bu kararların onaylanması için arkadaşlarımla beraber denizli belediyesi komisyon, meclis toplantılarına katildik bu kararların çıkması gerektıgini sonuna kadar savunduk ve denizli belediyesi meclis kararı olarak onaylattık.peki yeterlimidir dersek hayır yeterli degildir,ben burada antalya bayi arkadasimiz aziz karakaya ya aynen katılıyorum mutlak suretle birligimizi beraberligimizi saglayip konfederasyon için gerekli adımların atilmasi sart bunun içinde likpetder önderliginde beraberce ne yapilmasi gerekiyorsa yapmamiz sartdir ben tekrardan bayi arkadasimiz aziz karakaya ya çok tsk ederim böyle çok önemli bir konuyu gündeme tasimasindan dolayi sayılar sunuyorum.


İrfan SALİHOĞLU     gurboratotalgaz@otmail.com   13.04.2009 - 10:11

Sayin Aziz bey ve degerli meslektaslarim, Yazinizdaki düsünce ve görüslerinize katiliyorum.Inaniyorumki Türkiye'deki bütün tüpgaz bayileride sizin gibi düsünüyorlar.Atalarimiz bir elin nesi var iki elin sesi var demisler.Tabiki birlikten ve dayanismadan güç dogar,birlikte hareket edebilmek için Likpetder kuruldu.Sizin tavsiye ettiginiz gibi her ilde,her ilçede dernek kurulmasi zor.Kurulsa dahi devam ettirilmesi bu sartlarda imkansiz.Kurulan her dernegin,yillik masraflarindan ve bürokrasiden ayakta kalmasida zor.(Lütfen okuyunuz Dernekler Kanunu Kanun No. 5253 Kabul Tarihi : 4.11.2004 )Gördügünüz gibi hem giderleri çok yüksek,hemde dernek yönetiminin karsilasabilecegi cezalar çok agir. Benim sahsi düsüncem,amacimiz karsilikli yardimlasip,kanunlar karsisinda,sirketler karsisinda,bürokrasi karsisinda birlik olup hakkimizi aramak ve hakkimiz olani almaksa ,bir sürü dernekle,federasyonla ugrasip vakit ve para kaybedecegimize,zaten mevcut olan ve birçok ilde temsilciligi olan Likpetder'e ve yönetimine sahip çikalim ve destekleyelim.Likpetderin olmadigi illerde ve ilçelerde örgütlenip gücümüzü ve birligimizi kuvvetlendirelim.LÜTFEN KONU ÖNEMLI,BÜTÜN BAYI ARKADASLARDA KONU HAKKINDA GÖRÜSLERINI VE DÜSÜNCELERINI PAYLASSIN.BIRLIKTE DÜSÜNMEYE BURADAN BASLAYALIM.(Sol altta bulunan Üyelik aidat linkine tiklayiniz)


Nuri BÖRÜ     nuriboru@gmail.com   13.04.2009 - 18:09

Saygideger meslektaslarim, antalya bayisi; Aziz KARAKAYA' nin düsüncelerini ve yazdiklarini desteklemeyen veya herhangi bir diüsüncesi olan varsa lütfen buraya nedenleri ile beraber kisada olsa bir not geçsin. Bende bir çati altinda birlesme taraftari olan bir bayiyim ve sonuna kadarda destek vermeye hazirim. Artik gerçek sayginligimizi kazanma zamani geldi arkadaslar, herkes su cenazeye bir koltuk atsin kaldiralim su cenazeyi yerden, haydi ya allah....


Can Demir     edcan55@gmail.com   14.03.2009 - 02:27

Sirketlerin özellikle shoow room veya benzeri sistemle , Tesislerden aldiginiz fiyatlardan daha asagi fiyatlarla perakende tüp sattiklarini ve bundan dolayi, ezildiginizi , battiginizi ve yok oldugunuzu yazmaktan baska bir sey yapmiyorsunuz. Konuyla ilgili bir sürü kanun var arastirmalisiniz,okumalisiniz. Bu konuda sikayeti olan arkadaslar asagida Rekabetle ilgili maddeler bulacaksiniz.Lütfen inceleyin veya bir avukata inceletin. Ne demek istedigimi anlayacaksiniz. HAKIM DURUM: BELIRLI BIR PIYASADAKI BIR VEYA BIRDEN FAZLA TESEBBÜSÜN, RAKIPLERI VE MÜSTERILERINDEN BAGIMSIZ HAREKET EDEREK FIYAT, ARZ, ÜRETIM VE DAGITIM GIBI EKONOMIK PARAMETERLERI BELIRLEYEBILME GÜCÜNE DENIR. HAKIM DURUM, TEK BASINA VEYA BIRDEN FAZLA TESEBBÜSÜN BIRLIKTELIGI SEKLINDE OLABILIR. HAKIM DURUM, TESEBBÜSÜN PAZARDA GÜÇLÜ BIR KONUMDA OLMASINI IFADE EDER. TEKEL, HERHALDE HAKIM DURUMDADIR. BIR TESEBBÜS, ANCAK ILGILI PAZARDA HAKIM DURUMDADIR.


Yaşar YILDIZ  14.01.2009 - 12:22

Dünyanin bir bölgesinde orantisiz güç kullanarak bir nesil yok ediliyor. Dünya bunu sessiz sedasiz izliyor özellikle ülkemizdeki sivil toplum örgütleri filistinin acilarini dünyaya haykirmaya çalisiyor bunun bir soykirim oldugunu dünya kabullenmesede filistinde bir soykirim oldugu kesin çünkü orantisiz güç kullaniyor. diyeceksiniz ne alakasi var tüp sektörüyle orantisiz güç kullanmanin.İpragaz Milangaz Bizimgaz ve bunun gibi kuruluslar lpg piyasasinda orantisiz güç kullanarak bayi soykirimi yapiyor ama kimse ses çikarmiyor bilmiyorum ticarette toptancinin parakendicileri lavvetmedigi sürece kendi bayisi ve sektördeki bayi soy kiyimi yerine sirketlerin bayileriyle helallasmasi lazim. yoksa israil içimizde ülkemizdede bizimmi haberimiz yok bayinin filistinden tek farki orda atesli silah burda ezici para ikisininde sonu ölüm bayi soykirimi ne fark var


Buket Baydan Tarkun  ibrahim_buket@hotmail.com 14.01.2009 - 05:40

Degerli fikret abi LIKPETDER sitesine yazmis oldugunuz rahmetli dedem ISMAIL TARKUN ve babam HASAN TARKUN adina yazmis oldugunuz yazidan dolayi size cok tesekkür ederim.Dedemi ve babami yillar gecsede unutmayan cok degerli insanlari görmek beni ve HASAN TARKUN un esi ve 5 cocugunu cok mutlu etti.Biricik babami kaybettikten sonra hayat bizim için asilamiyacak noktalara geldi,Kendi ailemizden olan 3 kisi bizi herseyden mahrum biraktigi gibi mutsuz etti.Biz HASAN TARKUNun esi ve cocuklari olarak miras hakkimizi alamadik oyuna getirildik.ISMAIL ve HASAN TARKUNun mirasini aileden bu 3 kisi cok güzel ve bizi oyuna getirerek aldilar.Siz bizim mirasimizi miktar olarak hemen hemen biliyordunuz ve biz bu mirastan sadece100MILYAR bile alamadik.insanlarda hiç allah korkusu kalmamis inanin.ama biz HASAN TARKUN UN 5 olarak birlik içinde ve o kisilere inat ayaktayiz.Sözümü bitirirken sunu söylemek istiyorum bir insanin tek kolu kirildigi zaman en yakininiz amcaniz halaniz olsada arkasini dönüp sizi diiliyorlar.ALLAH hiç kimseyi babasiz birakip baskalarina muhtac etmesin.FIKRET abi size sonsuz tesekkürler dedemi ve babami hatirladiginiz içi allah razi olsun.Mutlu,huzurlu,saglikli bir yasam diliyorum SAYGILAR Demet.buket.levent,zeynep.kadir TARKUN....


İrfan SALİHOĞLU gurboratotalgaz@hotmail.com 07.12.2008 - 15:57

Değerli meşlektaşlarim EPDK sitesinde açıklanan yıllık 5000 ton altında satış yapan bayilerin lisanslarının iptal edileceği haberi gerçekten çok üzücü ve LPG piyasası için kötü bir haber. Söyle kabaca bir incelersek LPG piyasasında 61 dağıtım şirketi var. Bu şirketlerin 14 tanesi aslında beş şirkete ait. Gerçekte geriye 52sirket kalıyor. Yıllık 5000 ton satışın altında satış yapan şirket sayısı 22.Geriye 30 şirket kalıyor. Kalan şirketlerde ulusal satış yapan şirketlerin bölgesel yıkıcı rekabet yapıldığında yıllık 5000 ton rakamın altına rahatlıkla düşürülebilecek şirketleri de sayıdan çıkarırsak geriye ancak 8 şirket kalır. Sermaye ve satış şartını da göz önüne aldığımızda piyasaya yeni şirkette girmesi mümkün değil. Bir yıllık sıkı bir rekabetten sonra piyasa bu sekiz şirkete kaldığı zaman tüketicinin de, bayininde halini düşünmek bile istemiyorum. Buradan değerli EPDK başkanımıza sesleniyorum, gelin böyle oyunlara gelmeyin, piyasanın % 80'nine hakim olan beş dağıtım şirketinin tavsiyelerini bir kenara bırakın, tabana kulak verin, beş kişinin tavsiyelerini dinlerken bu piyasanın asil bel kemiği olan 10000 bayiinin de tavsiyelerini alin, TAVANIN değil, TABANIN sesini duymak piyasa içinde, tüketici içinde daha hayırlıdır. Lpg kanunda bir bayinin ancak bir dağıtım şirketinin bayiliğini yapabileceği, ikinci bir bayilik yapamayacağını belirten yasayı değiştirip, LPG bayilerinin birden fazla bayilik yapabilmesini sağlayacak bir yasa ile değiştirirseniz gerçek ve kalıcı rekabeti sağlamış olursunuz ve rekabeti tabana yaymış olursunuz. Hem tüketici, hem de biz bayiler şamar oğlanı olmaktan kurtulmuş oluruz. SEVGI VE SAYGILARIMLA BAYRAMINIZI KUTLARIM...


Fikret Bircan fbyb@mynet.com 20.11.2008 - 08:11

GEÇMIS OLSUN

İpragaz A.S de Tüplü Gazdan sorumlu Genel Müdür Muavini Sn Ishak ÖZDEN beyin Trafik kazası geçirdigi, hastanede tedavi gördüğü haberini üzülerek yeni öğrenmiş bulunmaktayım. İpragaz A.Ş de uzun yıllardan beri sadakatla,ciddiyetle görev yapan,camiada çok sevilen,tabandan gelerek çalışkanlık dürüstlük felsefesiyle bulunduğu makama adeta tırnaklarıyla kazıyarak gelen sevgili dostum Sn Ishak Özden beye Cenabı Allah'tan acil şifalar diliyorum. Basta ailesi, sevenleri olmak üzere tüm İpragaz Camiasına, sektöre geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Saygılarımla, L


Erol Kaya erolkayaa@mynet.com 21.11.2008 - 08:13

Böyle bir site oluşturduğunuz için, bir tüp gaz bayisi olarak sizi yürekten kutluyorum.. Bizim sesimiz olduğunuz için teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim..


Fikret Bircan fbyb@mynet.com 21.11.2008 - 08:09

TESEKKÜR

Sn. İrfan Salihoğlu Likpetder Bursa Temsilciliği Şahsıma yöneltilmiş olduğunuz incelik, iltifaat ve nezaket mesajınıza teşekkür ediyorum. İnşallah uygun bir platformda, Likpetder çatısı altında bir arada bulunabilmek,sektörün kanayan yaralarını hep birlikte sarabilmek, bol kazançlı, sağlık mutluluk dolu, bol huzurlu günlere beraber erişebilmek dileklerimle başta şahsiniz olmak üzere sitemize emeği geçen herkesi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Hoşbulduk arkadaşlar...


irfan salihoglu gurboratotalgaz@hotmail.com 19.11.2008 - 17:03

Likpetder Ankara Temsilciligi

Sayın Fikret Bircan Öncelikle aramıza hos geldiniz diyor,Likpetder Ankara Temsilciliği görevinizde basarılar diliyorum.Sizler gibi sektörümüzün duayenlerini aramızda görmek,birlikte çalışma imkanından ve tecrübe ve bilgi birikiminizden faydalanmak hem benim gibi dernek temsilcileri açısından hemde bayi arkadaslarimiz açisindan çok olumlu bir gelişmedir. Özellikle Ankara gibi bürokrasinin kalbi olan bir şehrimizde sizin gibi bir duayen arkadasımizın derneğimizi temsil etmesi, derneğimiz içinde derneğimizden faydalanan bayi arkadaşlarımız içinde büyük avantajdır. Tekrar hoşgeldiniz diyor başarılar diliyorum. Likpetder Bursa Temsilcisi İrfan Salihoğlu


prospector bpgaz@hotmail.com 19.11.2008 - 16:49

LIGPETDER :)

GELIN BIR LIG OLALIM... Buraya yorumlarını yazan büyüklerimin ve bayi arkadaşlarımın hassasiyetlerini anlamak hiçbirimiz adına zor olmasa gerek hepimiz hemen hemen birbirine yakın sorunlar ve tehlikelerle karşı karşıyayız. hiçbir sorunun sadece dile getirerek çözüldüğünü görmemiş biri olarak fiili harekete geçmemiz gerektiğini daha önce de söylemiştim simdi de önce kendim sonra hepimiz için tekrarlıyorum. HAREKETE GEÇMELIYIZ... gelin BIRLIK olalım, bir lig kuralım. adına ne derseniz deyin... ister süper lig ister başka bişey. ama 26 liraya tüp satarak diğer bayi arkadaşlarını bitireceğini ve piyasada lider olacagini zanneden amatör tüpçülerin giremeyecegi bir lig olmali kurdugumuz bu birlik... bu kadar güçlüyken gücümüzün farkinda olmadan dagilmamiz çok üzücü. gerekirse amatörlerle bas edebilmek için ortak bir fon olusturalim: ÖRNEGIN herkes her ay 100 ytl verse haklarinin korunmasini isteyen 1000 bayi yüzbin ytl ile her ay en az 10 bayiye kafa tutmaya çalisan amatörlerle bas edebilir. ve bu durum zamanla caydirici olabilir. buradaki örneklere takilip kalmayin bu sadece bir düsünce amacim bu konuda herkesin düsündeklerini yazmasini saglamak. GELIN BIR LIG OLALIM... -------------------------------------------------------------------------------- diye yazmistim 2007 de... Baktım biz gerçekten bir lig olmuşuz hemde 3800 kişilik büyük bir lig. BU ligin adini koyalım artik isterseniz, LIGPETDER uygun gibi bence. Peki bu lig ile neler yapabiliriz kimseye zarar vermeden güzel seyleri başarabilirmiyiz? BU ligin büyüklüğünü düşünmeye ve ortaya neler çıkabileceğimizi düşünmeye davet ediyorum, kendimi ve tüm lig sakinlerini...


İrfan Salihoğlu gurboratotalgaz@hotmail.com 19.11.2008 - 16:45

Fiyatlar ve rekabet

Değerli Meslektaşlarım; Bir adet 12 kg mutfak gazini incelediğimizde, şirketlere maliyeti 23,19 ytl, bayiye satışı ortalama 37,50 ytl, bayinin aboneye satışı 44,00 ytl. Bir dağıtım şirketi 14,31 ytl kazanıyor, bayi 6,50 ytl kazanıyor, olan tüketiciye oluyor.Tüpgazı ya köydeki gelir seviyesi düşük vatandaşlarımız yada dogalgaz alamayan düşük gelirli vatandaşlarimiz kullanıyor.Sonuçta garibanın kullandığı tüpgazı, bir taraftan devlet yüksek ÖTV ve KDV vergileri ile fiyatını yükseltip dogalgaza karşı haksiz rekabete neden olurken, diğer taraftanda dağıtım şirketlerinin gelen zamları fazlası ile fiyatlara yansıtırken, olan indirimleri aralarındaki gizli anlaşmalarla piyasaya yansıtmamaktadırlar. Ortayada böyle sonuçlar çıkmaktadır. Şirketler kendi abonelerine tüpü 44,00 ytlden satarken, sıcak satışlarını kullanarak aradaki farkı diğer sirketlerin müşterilerine 26,00 ytl gibi fiyatlarla satarak hem piyasadan diğer şirketleri silmeye çalışmakta, hemde haksiz rekabetin alası yapılırken maalesef rekabet kurumu bu tür şikayetleri şirketin maliyetinin üstünde satmaktadır gerekçesiyle haksiz rekabet olarak görmemektedir. Bu sorunun çözümü LPG Kanunun değiştirilmesidir. Devletin fiyatlari belirlemesi ne kadar serbest piyasa ekonomisine ters ise, aslinda rekabette yine devletin çikarttigi LPG kanununa tamamen terstir.Devlet aslinda kanunla kendisi rekabeti engellemektedir.Türkiye lpg pıyasasında 46 dağıtım sirketi vardir.Malesef pazarin % 80'i sadece 5 gurubun kontrolündedir.Gerçek rekabetin olusmasi için, Bayilerin sadece bir sirketin bayiligni ve dagitimini yapabilecegi hükmedilen kanun degistirilip, ayni işyerinde birden fazla sirketin bayiliğini yapabilmesine izin veren bir kanun olarak degistirilse, inanin baska bir düzenleme yapmaya gerek yok.Gerçek serbest piyasada böyle olusur.Piyasayi gerçekten serbest birakin yeter, görün rekabet ve fiyatlar ne kadar düşüyor. KANUN KOYUCULARA,REKABET KURULUNA VE EPDK ' ya duyurulur.GERÇEKTEN SERBEST PIYASA OLUSTURMAK ve KARTELLERLE MÜCADELE ETMEK CESARETLERI VARSA TABI!!!!!


Yasar Yıldız yldz_tic@hotmail.com 15.11.2008 - 10:54

HAKSIZLIK

Sayın bayi arkadaşlarım şirketler zam yapacağı zaman dolumlarını irsaliyeyle yapar zamlı fiyat üç gün yada bir hafta sonra fatura kesilir yıllardır bu böyle LPG tarihinde ilk defa hatrı sayılır bir indirim yapıldı. şimdi ne oldu hepinizin malumu fiyatlar nerdeyse bir hafta önce indirildi vatandaşa bir hafta sonra yansıdı şunu sorgulamak lazım bu şirketleri denetleyen yok mu? Denetleyen varsa neden zam yaparken acele eden şirketlere indirimde bu kadar yavaş davranıyor.;? zam geleceği zaman bayiye irsaliyeyle çıkış yaparken indirim olduğu halde bayiye yüksek fiyatla gaz satıyor bir haftalık gaz farkları nereye gidiyor bu pastayı kim yiyor diye, sormanın zamanı gelmedi mi. Bayi arkadaşım gazı aynı gün zamlı alıyor daha işyerine gelmeden indirim olduğu cep telefonuna mesaj olarak geliyor bu arkadaş zaten para kazanamıyor. Mecburen açıklanan fiyattan satacak. Bu zararı kim karşılayacak indirimi şirketler bir hafta sonra yaparken bayi anında yapıyor sizce bayi mi Doğru yapıyor şirketler mi Doğru yapıyor, kendisinin şirketlerden daha dürüst olduğundan emin olduğum bayi arkadaşım bu yanlışlığa göz yumuyorsa kendinin onlardan ne farkı var.demokratik hakkımız olan protestoyu neden yapmıyoruz. Bizim velinimetimiz müşterimizin hakkini neden savunmuyoruz.? Lpg tarihinde bir ilk olan indirim gibi Lpg tarihinde vatandaşın hakki ve biz bayilerin geleceği için siyah var mısınız şirketlerimize siyah çelenk göndermeye varmısınız işyerlerimize siyah filama asmaya?susma sustukça sıra sana gelecek


Ali Baran  bababaran16@hotmail.com 12.11.2008 - 13:22

Sayın Başkanım, gönderdiğiniz mesaja tüm kalbimle katılıyor, çalışmalarınızdan dolayı kutluyorum. Ancak LPG dağıtım firmaları ile artık akaryakıt firmaları aynı mahalleri, aynı mukaveleleri aynı intifaları paylaşır hale geldiler. Sektörün değil ilerlemesi ilerde nefes alacak delik bırakmıyacak bayilik anlaşmaları bayiler önüne konulmakta, gaddarane ve gayet normalmiş gibi işleyen yasal prosödür içinde bayi çaresizliği eriyip kaybolmakta. Bu konuda toplumsal, meslek örgütlerine çok görev düşmekte, önümüze konulan bu mukavelelerin mutlaka iyi bir süzgeçten geçirilmelerinin, ele alınarak toplumsal yararı öne alacak, bayileri de bir nebze gözetecek mukavele çatılarının oluşturulması için çalışmaların yapılması, yargı yollarından yararlanılması için ivedi olarak bir takım faaliyetlerin acilen başlatılması düşüncesindeyim. Konuya eğildiğiniz takdirde bu konuda gerekli başarının temelinin atılacağı ümidiyle saygılar sunarım.


Nuri BÖRÜ nuriboru@gmail.com 12.11.2008 - 08:12

Haksiz kazanç hk.

Merhaba arkadaşlar sonunda bunuda gördük '' Fiyatlar indi '' indide bu yük kime bindirildi oda belli; bayiye 2 gün önce gaz aldım, aldığım fiyata satıyorum, ne güzel bir ticaret şekli değil mi... Kira ver, isçi parası ver, sigorta öde, vergi ver, sırtında tüp taşı hepsini beleşe getir. Oh ne güzel, diğer taraftan adamlar kamyonun üstünde sıcak satış yapacak kira yok, stopaj yok, elektrik parası yok, sıfır masraf bol kazanç ve bende burada bayilik yapacağım, buyrun cenaze namazıma, nasıl bilirdiniz diye soran olursa iyi bir hamaldı dersiniz artık, yük taşır para almaz vergi verir, kira verir, stopaj öder, elektrik parası, su parası verir hiç bir şey almaz kazanmaz ne güzel cumhuriyet bayramı. Arkadaşlar uyanın artık uyanın ne zamana kadar bu modern hamallık.


Ayhan Akmaz aakmaz54@hotmail.com 10.11.2008 - 17:37

LPG Dağıtım Firma Karlılıkları

Değerli bayii arkadaşlarım sizinle paylaşmak istediğim 08/11/2008 Tüpraş gaz maliyet fiyatları. 1 Kg. fiyatı 1.993 YTL. (KDV. dahil) buna göre kamp, ev, kombi ve sanayi tüplerinin şirketlere maliyeti aşağıdaki gibidir. Kamp tüpü : 2 x 1.993 = 3.986 YTL. Ev tüpü : 12 x 1.993 = 23.916 YTL. Ticari tüpü : 24 x 1.993 = 47.832 YTL. Sanayi tüpü : 45 x 1.993 =89.685 YTL. 'dir. ve bu fiyatlara KDV. dahildir. Not: 28/10/2008 tarihi Tüpraş Satışı 2.638 YTL. (KDV. dahil) 2.638 - 1.993 = 0.645 x 12 Kg. Ev tüpü = 7.74 YTL. (indirim farkı) Zam geldiği anda zamlı fiyatlar derhal uygulanıyor, fakat fiyatlar aşağı çekildiğinde dağıtım firmaları indirimli fiyatları uygulama konusunda oldukça pasif davranıyorlar. Siz değerli bayi dostlarımın yukarıda belirttiğim fiyatları kendi maliyetlerinizle karşılaştırmanızı ve karlılık oranlarımızın ne derece düştüğünü görmenizi istiyorum. Not: (Likpetder dernegimizin Tüpras gaz satış fiyatlarını devamlı olarak bayii arkadaşlarımızla paylaşmasını ve bu konuda duyarlı olmasını bekliyoruz.)


Engin DEMIRCIOĞLU  engin.demircioglu@bartinotogaz.com 04.11.2008 - 21:21

LPG satış fiyatları

Merhaba Bartında araçlara LPG dönüşümü yapan bir firmanın kurucusuyum. Ortalama 20 aydır bu sektörde faaliyet göstermekteyiz. Sektörel analiz yapıldığında Ülkemizde 47 adet üretici veya distribütör 860 adet LPG dönüşümü yapan TSE belgeli montaj atölyesi olduğunu görmekteyiz. Bu ise ortalama Otogaz sektöründe 7.000 çalışanın olduğu göstermektedir. 7.000 kişinin emeğini verdiği bu sektörden geçinen sayısı bir e beş seklinde düşünülürse 35.000 kişi yapmaktadır. Ancak Son zamanlarda LPG ye yapılan zam ile LPG ile Benzin arasındaki orantı %25 ile %35 arasına gerilemiştir. Bu ise araçlara LPG montajını azaltmıştır. Geçtiğimiz yıllarda bu oran %60 ile %40 arasında gidip gelmekteydi. Müşteriler bunun dışında bir takım alternetifler aramaya veya araçlarını benzinle kullanmaya devam etmektedirler. Ülkemizde dönüşümü yapılan araçların sayısının az olduğu düşünülürse eğer LPG kullanımı teşvik edilmezse sanırım ki bu is burada biter. Zaten bir çok LPG dönüşüm firması işyerini kapatma aşamasına gelmiştir. Makine Mühendisinin yükünü kaldıramaz duruma geldi Bunun yerine iş yerini kapatıp daha farklı işlere yönelmektedirler. Otot elektrik işi yapan oto elektriğe , Motorcu olan motor işine yönelmektedirler. Çünkü artık LPG dönüşümü yapılmadığından Makine Mühendisine verilen ücret fazlalık gibi görülmekte, tasarruf edilecek bir alan gibi görülmektedir. LPG Satışı yapan firmalar, EPDK, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı,LPG kiti üreten Firmalar, LPG KIt Distribütörleri,LPG kit Montajcıları, Devlet kurumları, meslek Odaları ve STK lar bu soruna bir çözüm getirmezse sanırım ki bir çok kişi issiz kalacaktır. Engin DEMIRCIOGLU 0 378 227 0 535 BARTIN OTOGAZ www.bartinotogaz.com


Ali Baran  bababaran16@hotmail.com 04.11.2008 - 21:15

Serbest Bayilik sisteminin oluşturulması

Akaryakit sektöründe rekabetin oluşması, piyasanın düzenli işler hale gelmesinin önündeki tek engel bugün yürürlükte olan bayilik sistemini düzenleyen ve bayi ile dağıtıcı şirket arasında imzalanmasi zorunlu olan bayilik sözlesmesidir. Dağıtıcı Sirketler öyle mukavele olusturmuslar ki, o mukavele çerçevesinde bayinin rekabet bir yana, nefes almasını bile dağıtıcı şirket düzenlemek istemektedir. Madem ki, ulusal marker uygulaması oturdu, bunu çok ciddi olarak uygulatmak kaydı ile Neden serbest bayilerin oluşmasına izin verilmiyor. Şayet Serbest bayilik sistemi oluşsa, bayi doğrudan (dağıtıcı firma hegomanyasından kurtularak) ürün temin edip pazarlayabilme imkanına kavuşsa hem tüketici kaliteli ürüne sahip olacak, hem de piyasa şartları kendiliğinden ortaya hem de tüketici yararına çıkacaktır. EPDK titizlikle Ulusal marker uygulamasını sürdürdüğü sürece, aksine ürün bulundurana caydırıcı ceza uygulaması sağlandığı sürece kaçak zaten kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Ancak bugün için denetim imkanının azaldığı noktalar olarak gördüğümüz köy pompaları maalesef halen kaçak ürün pazarlama noktaları gibi görünmektedir. Bunların da göz ardı edilmemesi gerekmektedir. Serbest Rekabetin bu sektörde oluşması ve oturması Serbest Bayilik sistemine izin verilmesine bağlıdır. Derde çare arayan ilgililerin açık kalplilikle bunu değerlendirmelerini dilerim.


Ramazan Uncu  Ramazanuncu06@mynet.com 02.11.2008 - 11:15

BAL TUTAN PARMAGINI YALASIN

Ergaz şirketinin Ipragaz şirketine satıldığı söylentileri piyasada dolaşırken resmi anlamda ilgililerden bir açıklama gelmemiştir.Ancak Ergaz yönetim kurulu başkanı Sn Ömer Yağız'ın çok ortaklı olan şirketinin hissedarlarını bu satışa ikna çabalarını sürdürürken bu ise karşılık Ipragaz şirketinden 5 milyon USD artı bir ücrete anlaştığı duyumları alınmıştır. Ne yapalım bal tutan parmağını yalasın.


Efkan Topçu  efkantopcu@hotmail.com 30.10.2008 - 22:24

Bayilere birlik olma çağrısı

Ne olduğunu bilmediğimiz bize alel acele formalite diye imzalattırılan bir sürü yükümlülük altına girip evini, arabasını ipotek veren bankalardan yüksek tutarda teminat mektubu veren biz bayiler artik birlik olmalıyız. Bu birliktelik için Likpetder çatısı altında toplanmalıyız BENDEN SÖYLEMESI.


Mehmet Kılınç mehmet381974@hotmail.com 28.10.2008 - 19:14

Kalp Krizi
Mehmet Kılınç Kayseri Belsin Milangaz bayisiyim. Bayi arkadaşımız Serdar Özler talihsiz bir kalp krizi geçirmiştir. Kendisine acil şifalar diliyorum. Tüm bayi arkadaşlarımıza dumansız ve stressiz günler diliyorum. Kalp krizinin meslek hastalığımız olmamasını temenni ediyorum saygılar..


Kemal Yanar kemalyanar@hotmail.com 27.09.2008 - 15:44

4 artı bır

Sayın bayi arkadaşların bayramını kutlarım.Gün uyanma günü biz bayilerin durumunu bir misalle anlatacak olursak bir çuval unu sürekli sopayla vurulduğu zaman çıkan toza benziyoruz.bu durumda şirketler sopa biz bayiler işe birer un çuvalıyız. Şirketler biz bayı olduğumuz halde 38 ytl ye aldıgımız tüpü tüketiciye 32 ytl den direk satıyorlar. Bu durumda da bizler burada un çuvalı şırketlerse sopa oluyor bizlere vurdukça ses yerine toz çıkıyor. Sıstem balına balıkları az sayıda olsa dahi özel havuzlara alınıp koruma altında olurken hamsı balıkları ise bınlerce olmasına rağmen koruma altında değildir. Şırketler sayılı olduğu halde devletımızin sıstemınde koruma altında biz bayiler bınlerce olmamıza rağmen koruma altında değiliz.Şirketler yanımızda ki komsumuza tüpü 32 ytl ye verirken ne rekabet kurumu nede devletimizin diğer kurumları müdahale etmiyorlar sonuç olarakta burada bizler hamsı oluyoruz saygılarımla Yanar Tıcaret


Koruma altında 19.09.2008 - 15:59

Beyaz Bayrak

Derneginize son kez yaziyorum, görün bakin bir genel müdür nasil olunur ve bir sirket nasil idare edilir, yüzyilin örnegini hatta bin yilin örnegini üstelik kurumsal bir sirket oldugunu idea eden yabanci sermayeli bir sirketin G.M.'rü Insanlari sürekli isten çikaran ve son dönemde 3 kisinin daha isten çikararak bu yazinin yazilmasina kendisi sebep olmustur. Yoksa bunlari yazmayacaktim. Bu sabirlari tasiran son damladir. Konunun özüne gelince malum kisi ve yandaslari yurt disi gezisine hatta kendilerine göre ifadesi su sekildedir egitim, seminer için gidilen bir seyahattir.Fakat giden kisileri düsündügümüzde ne egitim ile nede seminerle ilgisi olan kisilerdir.G.M. ve yandaslari, sirdaslari hatta özel zevkleri bir olan yandaslari nasil olsa her sey sirketten hatta bazi özel giderlerin ödenmesi bile ne garip degimli garip oldugunu düsünüyorsaniz "BUNDA HIÇBIR GARIPLIK YOK" asil garip olani bir genel müdürün istedigi gibi egitim adi altinda gezi tertip edip bu geziden baska türlü menfaatlenmesidir. "ASIL GARIP OLANI" bir G.M. egitim diye gittigi seyahatte aksamlari CANLI GECE SHOWLARIN' ina beraber gidip gösteriyi izlemeleri hatta bu gösteriler sonunda yaninda götürdügü bayandan fikir alarak gece beraber olacagi bayani tespit etmek ve bu isleri sirket parasi ile yapmak ne güzel ve zevkli degimli, BRAVO sana benim G.N M. iyi'ki bunlari yapmissin. Yaninda götürdügün bayan bütün tanidigi tanimadigi herkese hatta falcilara bile anlatti üç kisi oldugunuzu ilavesi de var ama burada yazamiyorum. "BRAVO SANA G.M. BRAVO SANA" senin gibi bir yöneticiyi niye bu sirkette tutarlar is verirler hala anlamis degilim bundan sonrada anlamaya çalismiyorum hatta sana destek vermek için "BEYAZ BAYRAK" sallamak düsüyor bana, basarilarin devamini (nice showlu geceler) diliyorum iyi çalismalar..


İrfan Salihoğlu gurboratotalgaz@hotmail.com 02.09.2008 - 20:30

Asıl duyarlılık ve sorumluluk tüketici haklarını korumaktan geçer

Yukarıda belirtilen kontrollerden ziyade ilgili firmanın körfez dolum tesisinde kurulu bulunan propan dolum ve depolama ünitesi kanun ve yönetmenliklere uygun mu? Allah korusun körfez tesisinde olabilecek bir patlama binlerce insanımızın ölmesine neden olabilir. Bu konuda gerekli araştırma ve incelemelerde bulunulmasını olan eksiklikler giderilinceye kadarda tesisin derhal kapatılması ve cezai yükümlülüklerinde uygulanması gerekmektedir. İnsanlarımız öldükten sonra yapılan kontrollerin hiç bir faydası olmamaktadır. Saygılarımla


Serdar Özler ozler_milangaz@hotmail.com 02.09.2008 - 20:26

Fiyat

KAYSERİ MİLANGAZ BAYİSİYİM Bayi arkadaşıma aynen katılıyorum. Ama elimizden birşey gelmiyor. Anca böyle platformlarda yazabiliyoruz. Herkesi yani kasıt ettiğim büyük firmalar bunları herkes biliyor. Zam gelince hemen gecede olsa telefonlarımıza mesaj çekiyorlar. Ama indirime gelince birşey yok zannedersem firmalar zarar ediyor. Başka ne diyelim herkese bol kazançlar kazanabiliyorsak kolay gelsin


Mehmet Kılınç mehmet381974@hotmail.com 18.08.2008 - 16:45

Fiyat

Kayseri Milangaz bayisiyim. Milangaz sektörde rakiplerine yaptığı külhan beyliğini biz bayilere de yapmaya başladı. Zamanında bir soğanı ikiye bölüp paylaştığım iş ortaklarını ahde vefasızlığın Türkiye’deki EN İYİ ÖRNEKLERİNİ VEREREK gösteriyor zam geldiği an gece otomatik olarak fiyatları degiştiren şirket düşüş olunca yine otomatik olarak savunma mekanizmasını çalıştırıyor ve zaten az karla satıyorduk, maliyet diyor kardeşim mazotta düştü ne kata küllo okuyorsun ağzını açan bayii de tehdit ediyor. Bak sus yanına showroom açarım diyor. Unutmayın ki bu dünya size de kalmaz meclisi Kübra da bu milletsizden elbet hesap sorar tabi inancınız varsa materyalist zihniyete bu sözler pek birşey ifade etmiyor ama bizim inancımız sonsuz çok şükür Mehmet Kılınç 05387718XXX


GÜLCAN ÖZIŞIK  14.08.2008 - 14:13

İNDİRİM

Sayın bayi arkadaşım ben Ergaz İzmir bayisiyim demek ki benim firmam bu konuda çok dürüst bir firma zamları bildiriyor ama gaz fiyatlarında indirim olduğu zaman bunu faturaya yansıtıyor. Ben şu anda tüpü indirimli fiyattan alıyorum tüpün fiyatını faturada bayağı indirilmiş görünce şaşırmıştım. Şimdi helal olsun Ergaz'a diyebilirim bu işi layıkıyla yapıyor .


MUHAMMET BURAK ymg_mami@hotmail.com 13.08.2008 - 11:41

ZAM

Ülkede petrol ürünlerinin fiyatı serbest olunca herkesi ilgilendiren benzin motorin gibi ürünler hemen fiyatları pompa fiyatlarını yansıyor. Tüp şirketleri paranken de taban fiyatları zamlandığında mesajla duyuruyor fiyatlar düştüğünde de duyurmuyor. Bayiye her nedense düşen fiyatları indirmeyip zamlı fiyattan bayiye satıyor Allah için bayinin gıkı bile çıkmıyor. Kendini bayi sanan depocular hem kendi hakkınızı aramıyorsunuz hem de alt bayilerinizin hakkını aramıyorsunuz neden susuyorsunuz? Yoksa aradaki indirimi hizmet faturası karşılığı alıp da alt bayilerinizi mi kandırıyorsunuz? Her iki şekilde de milletin hakkı yeniyor. EĞER HAKKINIZI ARAMAZSAN BİRGÜN HAKKINIZLA BEREBER SEREFİNİZİDE KAYBEDERSİNİZ. Yanınızda ki komşu bayilerinize haber verinde komşularınız arasın…


Fikret Bircan fbyb@mynet.com 11.08.2008 - 17:03

DAHA NE KADAR INSANIMIZIN ÖLMESI GEREKIYOR...?

Konya'da yaşanılan ve 18 masum insanımızın hayatını kaybettiği elim vahim kaza, LPG ‘nin ne kadar tehlikeli ne kadar acımasız bir ürün olduğunu kullanım alanlarında emniyet tedbirleri alınmadığı sürece böyle can ve mal kayıplarının süregeleceğini gözler önüne sergilemiştir. Olay gününden bu güne kadar bu elim kaza hakkında tüm gazeteleri ve yazarlarını okudum. Kimi gazeteler kuran Kursu karşıtı düşünceleriyle o binayı yapanları, o çocukları oraya toplayanları, kaçak inşaatı, kuran kurslarının asıl maksatlarını sorgularken kimileri her ne sebep olursa olsun kaçak insaatın varlığını,bu inşaata kullanılan malzemenin yetersizliğini,LPG patlamasının bomba tesiri yarattığını neticede 18 masum insanın göz göre göre katledildiğini dile getirmişlerdir. Ortada bomba tesiri yaratan, binaların çökmesine, insanların bu enkazların altında kalmasına,18 insanımızın hayatının yok olmasına sebebiyet veren gaz patlaması vardır. Bence bu facianın tetikleyicisi de LPG faktördür. Türk milleti olarak can ve mal kaybı yaşamadan, gazetelere sürmanşet olmadan MAALESEF HIÇBIR TEDBIR ALMIYORUZ. Dökmegaz tesisatlarında, otogaz istasyonları kurulumlarında, araçlara takılan otogaz kitlerinde, tüp dolumlarında kendimiz seçici davranmadığımız gibi bizim yerimize bizim can ve mal güvenliğimizi ön planda tutacak, bizi koruyup kollayacak hiç bir denetim mekanızması malesef işlememektedir. Ankara ve Izmir'de kaçak işletilen otogazlar, Konya'da yaşadığımız facianın kat kat fazlası facianın her an davetiyecisi olmalarına rağmen bir türlü kapatılamamakta adeta onlarca yüzlerce kişinin ölmesini bekler gibi tutum izlenmektedir. Konya'daki faciaya sebebiyet veren kişi ve kişilerden devlet bir şekilde hesap soracak ve suçlular cezalandırılacaktır. Peki Türkiye genelinde olası kazaların önüne geçilebilmesi, masum insanlarımızın hayatlarını kaybetmemesi için neler yapmalıyız. Bugünden itibaren ruhsatsız depoların.tüp dükkanlarının,standartlara uymayan dökmegez tesisatlarının, tüp satma yetkisi olmayan esnafların,lisansız ve ruhsatsız otogaz istasyonların EPDK yetkililerince acil olarak tespit edilip islah çalışmalarına gidilmesi gerekir diye düşünmekteyim.


Yaşar Yıldız yldz_tic@hotmail.com 29.07.2008 - 12:55

UZLAŞMA

Aylardır bu siteyi incelemediğim bir gün dahi yok Zaman zaman kendimce yorum yaparım ve aylardır feryatları izler dururum LPG sektöründe tüplü gazda daralma yaşanırken şirketler daha az tüp satıp daha çok nasıl karlı olabiliriz.düşünceleriyle bayilerinin ekmeğine göz dikerek her birini açmaz ve çıkmaza sürüklemişlerdir.Ülkenin her yerinden bayi feryatları yükselirken. Bu feryada şirketler kulaklarını tıkamış. İşin acısı devlet ve kurumlarıda kulaklarını tıkamış durumda. Likpetder aracılığıyla bir şekilde bayiler sesini duyurmaya çalışıyor buradan sesleniyorum. Şirket yöneticilerine,siz belki farkında değilsiniz ama, bu kadar çığlığa ve sese sizler duymamazlıktan geliyorsunuz ama bu hayra alamet değil. Bir uzlaşma platformu oluşturun da Likpetder öncülüğünde sorunlarımızı masada çözelim aksi taktirde sizden gelen feryadı da duyan olmayacak benim bayi arkadaşım ekmeğini taştan çıkartır ama siz benim bayi arkadaşım sayesinde sürdürdüğünüz bu şaşalı yaşamı. Çok ararsınız çünkü bir gün sıra size de gelecek sayın müdürler...


MUHAMMET BURAK ymg_mami@hotmail.com 29.07.2008 - 12:51

Doğru söze ne denir

Sayın başkan sektörün sorunlarını en iyi şekilde dile getirmişsiniz. Söyleyecek söz ilave edilecek kelime bulamıyorum. 450 bin insanin ekmeğinden söz ederken sektörün liderleri acaba 450.binin insanın ekmeğine kan doğradıklarını bilmiyorlar mı. kısaca başkan anlayanlar anladı seni. Bir ata sözü vardır anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna azderler/ diyeceksin ki niye işte öyle


Fikret Bircan fbyb@mynet.com 29.07.2008 - 12:49

SAPLA SAMANI AYIRALIM

Sn. başkanım Tv konuşmanız ve cesaretiniz için bende sizi tebrik ediyorum....! Bu söyleşiniz yeni bir tartışmayı en azından kendi bünyemde başlattı. Türkiye'de 62 dağıtım şirketi var bunların hepsi sizin sözünü ettiğiniz şekilde illegal ticaret yapmıyorlar. Tüplü gazın otogaz olarak satıldığı, % 40 KDV nin devlete geri ödenmediği, korsan tankerlere, satıcılara verildiği dönemleri hepimiz çok iyi hatırlarız ve bu dönemler bu sektörün adının pislendiği, haksız kazançların havada uçuştuğu, yapmayanın aptal enayi olarak anıldığı kara sayfalardır. Hemen yani basındaki komşu şirketin cayır cayır piyasaya tüplügaz sürmesine,LPG simsarları yaratmasına bu haksiz kazançla Yarımca dolum tesisleri ve nakliye filosu kurmasına karşılık ..; haksiz kazanç, illegal ticaret adına piyasaya bir gram bile LPG SATMAYAN, bu yüzden çok büyük bir ekonomik sıkıntıya düşüp tesislerini satacak hale gelen, dürüst çalışmaları ve Allah’ın yardımıyla kriz ortamını da atlatan KRD TÜPGAZ şirketinin değerli patronlarını, idari personelini, tüm camiyasını; beyazla siyahın, pis ile temizin, iyi ile kötünün birbirinden ayrılması bağlamında tebrik ediyor, bu yazıyı okuyan herkes ile paylaşmak istiyorum. Sn başkanımızın bu ve diğer konuşmalarıyla, yorumlarıyla, bizlerin bilgi paylaşım amaçlı yazılarımızla ilgili memnuniyetleri, rahatsızlıkları görüşleri, yorumları olan herkesi bizleri ve kamuoyunu aydınlatması için Likpetder sitemize davet ediyoruz. Saygılarımla


Ramazan UNCU  ramazanuncu06@mynet.com 18.07.2008 - 13:47

GÖLGE ETMEYIN YETER

Tam yarım asırdır bu ülke insanlarına akla hayale gelmeyen uygulamalarla tıranvalar yaşatıyorsunuz. Zaten akaryakıt piyasası keşmekeş durumda, birde siz katılıp ta akaryakıtta rumuz saçmalığı falan çıkartmayın sakin. Son zamanlarda Sn.Yusuf Günay’ ın (eski EPDK başkanı) merkezinizi sık ziyaret ettiğini duydum. Umarım 3-5 kuruş para için mazisine, realitesine sünger çekmiş yöneticiler kervanına Akaryakıttan sorumlu Yön.kurulu üyesi olarak katılır,tıpkı sizler gibi karıncanın belini inciltmeden yeni görevini yürütür.


SADETTİN ÜNCÜK sadattinuncuk@hotmail.com 18.07.2008 - 11:59

CNBC-e L.P.G sektörüyle ilgili konuk olduğunuz canlı yayını izleme fırsatı buldum. Sayın başkan kişiliğinizi ve sizi ipragaz A.Ş. deki çalıştığım dönemden tanıdığımdan dolayı kararlı tutumunuzu bildiğim için böylesine önemli bir televizyon kanalında rahat ve ayni zamanda kararlı tavrınızla canlı yayındaki başarınızdan dolayı tebrik ederim. Saygılarımla Milangaz Tic A.Ş. (Malatya) Sadettin Üncük


Cemal Cemal_kaya_lpg@hotmail.com 18.07.2008 - 13:39

Kutlama

Sayın dernek başkanı, Dün tesadüfen TV de izledim. Söyleşinizi. Neden bunu web sayfanızda yayınlayım. Bir çok kişiyi de haberdar etmediniz? Söyleşiniz genel anlamda basarılı buldum. Belki bundan sonra sizin sayenizde LPG sektöründe olan ama göz önüne çıkmayan olaylar daha dikkatli takip edilecektir. Sektördeki kaçak ve kanun dışı işleri kısmen de anlattınız artık bundan sonra hiçbir şey LPG dağıtım firmaları için kolay olmayacaktır. Başarılarınızın ve çalışmalarınızın devamını dilerim.


Hakan Çoşkun  18.07.2008 - 10:53

Teşekkürler

Dün 13:30.da CNBC-e TV ekonomi programındaki performansınızdan dolayı siz Sayın başkanımı kutlarım.Size fırsat verildiğinde hem sektörel sorunları hem şirketlerin yaptığı yanlışları en iyi şekilde gündeme getiriyorsunuz. Bu yüzden size teşekkürü bir borç bilirim. Ayrıca sektör adına size bu fırsatı veren, CNBC-e TV ye ve program yapımcısına LPG sektörü ve kamu adına teşekkür ederim , Sizlerde programı sitede yayınlarsanız, programı kaçıran arkadaşlar, site sakinleri de izleme olanağı bulur diye düşünüyorum. Saygılar sunarım.


ANADOLU ÇALISANLARI anadolu@hotmail.com 16.07.2008 - 17:43

HAKSIZLIK

Bu sabah total de çok ilginç seyler yasandi ilk önce Sayin genel müdür yil sonunda emekli olacagini tüm çalisanlara duyurdu.ikinci olarak haksiz ve etik olmayan bir tutum içerisinde ege bölge müdürünü isten çikardilar ve o müdür de sirket içerisinde yasananlari tüm total A.S çalisanlarina yazi ile duyurdu.Bir yetkili düsünün 2 yilda 72000 ton gaz satan bir firmayi 55000 tonlara düsürsün 1.5 yilda 12 kisinin çalistigi bölgesinden baska bölgelere tayin etsin ve 6-7 ayl sonrada o çalisanlari isten atsin bu nasil bir anlayis ve nasil bir davranisdir inanin mantigim almiyor .sen 72 000 ton gaz satan bir firmayi engin is tecrüben ve çalisma prensiplerinle 55 000 tonlara indir 7-8 kisiyi gerçeklerle bagdasmayan sebeplerle isten at ve evine gönül rahatligi ile git .yok böyle bir sey o kadar çalisana ve ailesine yazik her kezin çoluk çocugu var.Bu site de buna benzer bir sürü yazi okudum ve bu gün isten çikarilan müdürün yazisini da duydum ve halen hiç bir sikintinin olmamasi beni hayretlere düsürdü.Total A.S nin insan kaynaklari birimi bu konuda ne yapiyor merak ediyorum yoksa tüm yapilanlar dogruda bizlermi yalnis düsünüyoruz BU KONUDA DÜSÜNCESI OLANLAR BU SITEDE YAZSINLAR DA EGER YALNISSAM BENI DÜZELTSINLER


Fikret Bircan fbyb@mynet.com 15.07.2008 - 12:19

YA KUS TAŞA ÇARPMASAYDI

Bu arkadaşım bayi oluşunun asıl sebebini yazmayı unutmuş sanırım. Ben 1982- 1988 yılları arasında İpragaz Ankara Bölge Müdürlüğünde bu sektöre ilk adımlarımı atmıştım.O zamanlar İpragaz’ ın biz çalışanlar açısından bir okul olduğunu iddia ederdik. Meğer öyle değilmiş. Halen bu tip şirketlerde yukarıdan ne yazarsanız aşağıdakiler onu okurlar. Aşağıdakiler de bayilerine okuduklarını eksiksiz anlatırlardı. Sektörde yoğun bir rekabet olmadığı için bayiler işlerinin hatırına bizleri olduğumuz gibi kabul ederlerdi. 1984-1985 yıllarıydı, Ankara da, Kurtuluş bayi Ünal Gaznepoğlu, Keçiören bayi Hayrettin Kızılkaya, Dikmen bayi Ahmet ve Mustafa kardeşler yanlarına bir kaç bayi daha alarak tüpçüler derneği kurma girişimlerinde bulunmuşlardı. İpragaz o yıllarda başbayi karını ve nakliyenin tamamını kendisi alır, tüp başı nakliyeyi kendisi belirler, dilediği zaman arttırır, bayie fatura kestirmek suretiyle bilhare ödemesini yapardı. Normalde FOB çalışması gereken bayi bu uygulama ile CIF çalıştırılmak zorunda bırakılır, Karlılık otomatikman azalırdı. Işte bu ve buna benzer uygulamaların sona erdirilmesi için yukarıda isimlerini yazmış olduğum arkadaşlar bayi haklarını savunacak resmi bir platform oluşturmaya çalıştıkları an, bölge ve şirketi karşılarında buldular. Adeta şirketten dışlandılar, soğuk bir savaşı başlattılar. Ünal Gaznepoğlu o zamanlar Milangaz bayiliği de yaptığı için üzerine gidilemedi. Keçiören ve Dikmen semtleri büyük bir interlanddı, herbirine birer bayi hizmet ediyordu ve her yıl büyüme trendi içindeydiler. Böl parçala yönet mantığı bu bayilere verilecek en iyi cevaptı ve şirket bunu yaptı. Keçirören ve Dikmen de bu mantık doğrultusunda bayilikler açılma kararı verildiğinde Dikmen semtinde bir anda 4-5 bayilik açıldı. Bunların bir çoğu mevcut bayinin tali bayileriydi. 50 şer tüp verilen açılan bayiler, Ankara yerleşiminin Dikmen semtine doğru kaymasından dolayı büyüdüler, Yanlarına irili ufaklı bayilerde sonradan ilave edildi. Asıl Dikmen bayisi bayiliğini devretti. Bugün Dikmen semtinde o günlerde tali bayi iken açılan 2 bayi ve devredilen bayi olmak üzere toplam 3 bayi hizmet vermektedir. Alaca Ticaret o karmaşık günlerde "Kuşun taşa çarpması" sonucu açılan bayidir. Dikmen semtinde kendisinin anlattığı tarzda otogaz dolumu yapan istasyonlar yoktur. Dikmen de tüp verilen aboneler merkezi sistem ısınmalı binalar ve işyerleridir. İşyerlerinin bir çoğu öncelikle kendi çalıştığı şirket ve malum şirketler tarafından 30-35 YTL tüp verilmek suretiyle ele geçirilmiştir. Bu arkadaşım sözünü ettiğim yıllarda işinin patronu iken bugün maalesef isçi çalıştırmayıp 5. kata tüpü sırtında çıkartmakta, aracını da kendisi kullanmaktadır. ÖTV KDV kandırmacası sektör bayisinin bitişinin bence son halkasıdır. Saygılarımla,


Fikret Bircan fbyb@mynet.com 08.07.2008 - 16:12

SAFINIZI SEÇME ZAMANI GELMEDIMI?

Büyüksehirde yasayan insanlarimizi sadece 35 YTL ye tüp aldiklari için çok sansli sayamayiz. Büyüksehir insani sabahin ilk isiklarinda halk ekmek büfelerinin önünde uzun kuyruklar olustururlar ucuz ekmek alabilmek adina... Yaz Kis demeden sabah ezaninda yola koyulurlar islerine yetisebilmek adina... Ev, dükkan kirasinin,elektirigin,suyun,dogalgazin,çöp vergisinin,atiksu vergisinin,toplu ulasimin,yiyecegin,içecegin en pahalisini öderler büyüksehirde yasamak adina... Büyüksehirde yasamak pahali ve zor yasamdir. Oysaki küçük sehirlerde ki insanlarimiz bu zorluklari, pahali hayati fazla yasamazlar. Gelenek ve göreneklerimizin bozulmadigi bakir topraklarimizdir küçük sehirlerimiz... Sirketlerin büyük,küçüksehir ayirt etmeden bayii gibi hareket edip perakendecilige soyunduklarinin, bayii hiçe saydiklarinin ilk günden beri karsisindayiz. Bayilerin magduriyetleri,birer birer ekmeklerinin elllerinden alindigi,isinin patronu iken sirtlarinda tüp tasir hale geldikleri,evlerine ekmek götüremeyecek durumda olduklari hakkinda çok sey yazildi ve çizildi. Bu perakendecilik furyasi gün geçtikçe çig gibi büyümekte, bayiler aradan çikartilmak,ekmekleri elinden alinmak istenmektedir. Maalesef sitemizde sirketlerin bu haksizliklarina karsi ciddi bir bayii tepkisine rastlayamiyorum.30 bin bayii resmen kafasini kuma gömmüs etrafta olan biteni görmek istemiyor. Birakin girmesin MUS ilimize ucuz tüp, birakin bu sehrimiz bari bakir kalsin.. Biz MUS'u "yolu yokustur" türküsüyle ile hep hatirlayalim.Bayiler yataklarinda rahat uyusunlar. Yakinda 81 ilimizi kusatacagina inandigim, bayilerimizin ekmeginin birer birer elinden alinacagi sirket perakendeciligine karsi, bayilerimiz ne gibi tedbirler almaktadirlar? Tepkilerini ne sekilde ifade etmekteler? Nasil olsa dernek var deyip kulaklarinin üzerine mi yatmaktadirlar? Bir bayi çikip kendi sirketini haksiz rekabetten sikayet edebildimi? Özellikle satış noktası oluşturanlara sıcak satış yapan şirketlere ve showroomlara bununla mücadele etmeyen bayilere sesleniyorum. Ekmeginizin elinizden alinmasina daha ne kadar sessiz kalacaksiniz? Bakin arkadaslar bu bu mücadele sizlerin yasam mücadelenizdir olmak yada olmamak adina.. Saygılarımla


Yaşar Yıldız yldz_tic@hotmail.com 01.07.2008 - 10:37

ÇOK BAGIRAN HAKLI

YIL 1993 ISTANBUL Dogalgaza kavuştu doğal ve temiz yakıt olduğunu herkese duyruldu. Öncelikle lüks semtlere doğalgaz verildi ve insanlar hızla dağalgaza geçti. Türk Lirasi, dolar karşısında değer kaybederken ister istemez petrol ve ürünleri zamlanıyor ve doğalgaz kullanıcıları sesini yükseltip televizyon kanallarında doğalgazın pahalı olduğunu söylerken bir gurupta her lüksün bir bedeli olduğunu savunuyordu. Çok bağıranlar hedefine ulaştı. Bugün kü başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan o zaman İstanbul belediye başkanıydı. ve Doğalgaz İstanbul’da 00/38/ ucuzlarken ne garip tezattirki tüpe 00/30/zam geldi. Kısaca ister haklı ister haksız kim çok bağırırsa bu ülkede o haklı sayılıyor. Onun içindir ki Sivil toplum kuruluşları seslerini sizin gibi yükseltip küçük şehirde yaşayan mehmetçiklerin ve ailelerinin haklarını savunmalı şimdiden başarılar diler saygılar sunarım


Yaşar Yıldız yldz_tic@hotmail.com 01.07.2008 - 10:39

GÜNAH /SEVAP

ASLINDA bu ülkede baktığımızda muşlunun günahı ne diyemeyiz ancak şunu demeliyiz. Türkiye’de bir Büyükşehir furyası başladı. Özellikle 1985 yılından sonra nüfusu ve yüzölçümü büyük olan vilayetler büyüksehir sitatüsüne alınarak. Hem devletten hem büyük şirkertlerden devasa yatırımlar aldı bir bakıldığında büyük şehirler ülkenin aynası.onun içindir ki devasa petrol şirketleri ve devasa alış veriş merkezleri yatirimlarını plansızca büyük şehirlere yaparak amansızca rekabetin önü açıldı. Tabi ki rekabet çok güzel birşey ama burada insan hakları ve eşitlik ilkesi hoyratça çiğneniyor. Büyük şehirlerin nimetinden büyük şehirde yasayan halk yararlanırken. Büyük şehirlerin kürfeti diğer şehirlerde yaşayan vatandaşın sırtına bir kürfet olarak yansıyor. Örneğin büyük şehirdeki bir lokanta yada büfe. 35ytleye tüpü alırken muştaki lokantacı 46 ytleye alıyor, Kastamonu da yasayan bir vatandaş tüpe 46 ytl öderken. Büyük şehirde ki vatandaş.39 ytle ödüyor. İşin garibi devasa şirketler markalarının prestijini büyük şehirde korurken.büyüyemeyen şehirlerde devasa paralar kazanıyor. Büyük şehirlerde bayilerini yok sayıp direk satış adı altıda kendi satış yapıyor. Ama küçük şehirlerde böyle bir imkan bulamadığı için yada şimdilik şartlar uygun olmadığı için hizmet maliyeti yüksek olduğu için vur abalının sırtına deyip küçük şehirden toplayıp İstanbul boğazında yiyorlar. Bu işin en acı tarafı bu haksızlığı ve adaletsizliği sizden başka kimsenin hatta devletin yetkili makamlarının dahi ilgisini çekmemesi manidardır insanin aklına şöyle birşey geliyor türk bayrağının dalgalandığı her yer bizim. Neden küçük şehirlerle büyük şehirler eşit değil neden küçük şehirde yaşayanla büyük şehirde yasayan eşit değil unutmayın büyük şehir yada küçük şehirde doğmak. yada doğmamak gibi hiç kimsenin seçme hakki yok. Bence GÜNAHDA SEVAPTA BUNU SORGULAMAYAN SİSTEMİN. hakkını aramayan vatandaşın. BIR GÜN HAKKINI ARAMAYAN HAKKIYLA BIRLIKTE SERFINIDE KAYBEDER. Saygılarımla


Yaşar Yıldız yldz_tic@hotmail.com 17.06.2008 - 16:36

Adalet

Sayın başkanım Selim bey. Siz LPG sektörünün en büyük temsilcilerinden biri olarak vergi adaletinden bahsederken. Hiç kimse size. Sayın başkan içinizdeki adaletsizliği iş ortaklarınızı, yani bayilerinizi, siz eşit adaletli davranıyormusunuz diye sormadı mı. Siz bir başkan olarak üyelerinize. Eşit davranmayı ve üyelerinize bayilerinizi ezmeyin eşit davranın diye telkinde bulunuyormusunuz ki hiç eleştirdiğiniz bir üyeniz varmı ki bu ülkenin vergi adaletini sorguluyorsunuz. Bu ülkeye zaten transfer ücretini hizmet faturalarıyla kapatıp devleti vergi kaybına uğrattığınız yetmiyormuş gibi direk satış adı altında vergi kaybına uğratıyorsunuz. Ama direk satışı nedense kırsalda uygulamıyorsun. kısaca devleti en son eleştirmesi gerekenler enbaşta eleştiriyor. Önce kendinize çeki düzen verin sonra devletten isteyin.Hiç olmazsa haklı sebepleriniz olsunda sektörü güldürmeyin. Siz büyükler vatandaşın ödediği ÖTV’yi KDV’yi devlete ödüyormusunuz hakkıyla.da devleti eleştiriyorsunuz


Totalgaz Anadolu bölgesi çalışanları 22.12.2007 - 23:09

Bayii arkadaşların ve emekçilerin bayramını kutlarım. İzmir'de otelde toplantı yaptık. LPG direktörü satışların düşük maliyetlerin yüksek olduğunu, Total Oil A.Ş. toplantıda sadece LPG bağımsız olsaydı vergi dahi veremeyiz diyecek kadar cesurdu. Bayilerimiz 30 km uzaklıktaki aboneye tüpü götürüyor. 15 senelik Totalgaz A.Ş. ye bağlı namuslu parasını ödeyen satış teşkilatına inanan özverili bayilere takas yok, prim yok, hibe yok, hiçbir imkan yok. Aboneye hizmet etmek için çalışan dürüst bayiye nede olsa imzası var, hiçbir imkan verme,  Şirketine ihanet eden ,borcunu ödemeyen , transfer parası alan sonrada tüpü satmayan bayii ton başına 250-300 prim 150 bin hibe takas ve her imkanı ver 1 yıl sonra her yatırım boşa gidiyor genel müdürlüğümüze yakın çalışan Marmara bölgesine her imkanı vereceksin. Marmara bölge hibeden primden takas dan şahsına yarar sağlayacak, sonrası tatlı sözle tatlı raporla süsleyecek, genel müdürlüğü yağ tabakası kaplamış. Anadolu bölgesinde hem bizler azarlanacağız yağmur, çamur demeden Totalgaz şirketi için mücadele vereceğiz, Marmara bölgesi prim alacak çift maaş ikramiyeleri de alacaklar, bizlerde namuslu bayi ve ezilenler olarak kalacağız. Arkadaşım şirket gereksiz faturalarla belgelerle malzeme alımı, şartel, sigorta, elektrik malzemesi faturasıyla şirketi dolandıran merkeze bildirilecek işten atılacak, sonra vergi ödeyemezsiniz. Bizim bölgemizde yapılan yanlışları anlatmak işten çıkarılma sebebidir. Sayın genel müdürlüğümüz namuslu çalışan ve namuslu bayilerinize kulak verin. Yazdıklarımın aksine iddalarınız varsa da düzeltme hakkınızı kullanmaya davet ediyorum.


Ömer Atalay altayomeratalay@hotmail.com 27.06.2008 - 15:11

Sayın bayi arkadaşlar,Tüpçülük kutsal bir meslektir.Tüp sayesinde insanlar yemek yer ve yıkanırlar. Bu nedenle kutsal ve faydalı bir iş yapmaktayız. Daralan piyasamız ve artan ekonomik zorluklar nedeniyle diğer tüm reel sektör firmaları gibi tüp işi yapan bizlerde sıkıntıdayız.Tüm bunların üstüne 2 değerli bayi arkadaşımızı yitirmemiz morallerimizi iyice bozdu. Onları rahmetle anıyor ve kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Gelelim LPG dağıtım şirketlerinin çalışanları ile halihazırda tüp isi yapan bayilerin arasındaki problemlere:Son yıllarda LPG dağıtım şirketleri kurumsallaşma adına tüm işlemlerini merkeziyetçi bir yöntemle yürütmektedirler. Özellikle devletin kurumlarının yerinden yerinden yönetilmek amacıyla özelleştirilmeye çalışılmasının yanında özel kuruluşların tamamıyla merkezden yönetilmeye çalışılması ve saha personellerinin sadece kendilerine denilenleri yapması çok da ilginçtir. Bu kurallar olmaması anlamına gelmemelidir.Tabi ki kurallar olmalıdır. Ancak LPG dağıtım şirketleri bayilerinin arkasında bir güç olduğunu hissettirmelidir.İşyerimize gelen yetkisiz arkadaşlara güvensek ne yazar. Özellikle son yıllarda LPG dağıtım firmaları bayileri yasalar karşısında sahipsiz ve üvey evlat olarak kalmasını hiçbir şey yapmayarak sağlamıştır. İsterseniz bir iki örnek vereyim: Tüp bayi ruhsatı almak için tüm komsulardan izin almak gerekir oysa akaryakıt istasyonu için öyle birşey yoktur. Ruhsat aldın 500 kg dan fazla boş dolu fark etmez tüp bulunduramazsın. Oysa akaryakıt istasyonunda yaklaşım sınırına uyarak 20-30 ton LPG ve istediği kadar akaryakıt bulundurabilirler. Tüp arabaları işyerlerinin yakınında bulunamaz fakat akaryakıt tankerleri her yere durabilir. Fakat is vergi toplamaya gelince tüplü LPG deki ötv akaryakıttan yüksektir. Ayrıca G.ANTEP de vergi ödeyen birçok akaryakıt istasyonunu geride bıraktığım tespitimdir. Hem daha fazla katma değer ve özel tüketim vergisi üretip hem de devlet nezdinde haksız yasalara ve cezalara maruz kalmamız sadece LPG DAGITIM sirketlerinin bayiler ile ilgili vurdumduymazlığı ve tüp bayilerinin de örgütlü olmaması sonucudur...


Şekercan Petrol sabanalpcan@hotmail.com 16.06.2008 - 14:56

Karlılık

Sektörde uğraş veren hakkıyla para kazanmaya çalışan tüm dostlara selam olsun. Arkadaşlar ne yaparsanız yada nasıl davranırsanız davranın, şirketlerde aynen bizler gibi para kazanmaya çalışan birer ticarethanedirler tek farkları bizlerin verdiği kararlar kendi karlılığımızı etkilerken şirket müdürlerinin bizlerle ilgili vereceği kararları her zaman bir sorgulayan vardır. Hiçbir müdür bayi tarafında olmayarak aslında kısa vadeli karlılık hesabı yaparlar. Aslında bir firmanın müdürü demek terazinin tam tepesi demektir. Adaletli kararlar verip ekmek kapısı olan bayisinin haklarını kollaması gerekir. Ancak onlarda idealist olmak yerine şirket personeli olmayı yeğlerler. Buda kısa vadeli karlılıktır. Ancak çaresizdir boş beklentiye girmenin de hiç bir alemi yoktur. Bununla beraber benim bayi arkadaşlardan tek isteğim başka bölgelerdeki bayi arkadaşlarla mutlaka temasa geçerek herşeylerini mutlaka konuşsunlar. Konuşsunlar ki herşeyin farkına varsınlar...Sektörde neler oluyor neler aklınız şaşar...karlı günler dileğimle ŞABAN ALPCAN.. 0 555 20028XX


Arif Taner Şahin ariftanersahin@hotmail.com 05.06.2008 - 16:02

Tutum

Başta herkese bol kazançlı günler dilerim. Babamızın üzerine olan 33 senelik İstanbul kaynarca bayisiyiz. Kaynarca Celil Şahin İpragaz Bayiliği 33 senedir. Bölgemizde firmasına büyük bir bağlılıkla hizmet vermektedir. Burhan bey, ben ve İst Kadıköy bölge müdürü Ünsal bey bir fikir alışverişimiz olmuştur Ünsal beyin, bu toplantıda 33 senelik İpragaz firmasına büyük bağlılıkla bölgesinde hizmet veren kaynarca Celil Şahin bayiliğine yapmış olduğu kabadayı tutumunu kınıyorum. Burhan beyide bayisine karsi yapmış olduğu alternatif tutumlarından dolayı tebrik ediyorum. Ailemiz olan İpragaz’ın içinde Ünsal bey gibi arkadaşların olmasından büyük üzüntü duyuyorum.


Zafer ÖZDEMIR zaferozdemir4646@hotmail.com 03.06.2008 - 17:52

Öğleden beri bu fiyatlar arası denklem kurmaya çalışıyorum. Tek şunu kurdum bizler yoğurttan ancak ayran içiyoruz. Şirketse çok kaliteli bir kaymak yiyor. Şirketin markasını biz ön plana çıkarıp marka devi yapıyoruz şirket bizden teminatlarla işini sağlama alıyor Sadece tüp maliyeti var onu da zaten satıyor bayi ye bayiliği bıraktıktan sonra ise imal ettiği fiyattan bayiden parasını istiyor burada şirketin zararı yok şirket kazanıyor piknikte 1.74 12 lik te 8 ytl adet başı. bayi ye bakin piknikte 1.50 12 likte 6.50 nasıl bir adalet bu onuda anlamadım bir tüp bayiinin eline 8 kez değiyor zaten nakit satamıyorsun çoğu yerde müşterinin kapısına da 3 kez para tahsilatı yapmaya gittiğimizi mazot ve benzin fiyatları herkesi zaten herkesi bıktırdı ondan sonra bayi neden batıyor. İşyeri kırası isçi gideri nakliye gelin hep beraber bu işin içinden çıkalım.HA BU ARADA BU YAZIYI OKUYAN SIRKET YETKILILERI SUNU DER YAPMA KARDESIM BENDE CEVAP VEREYIM BEN BU ISI YAPMAZSAM SEN O GÜZEL TAKIM ELBISELERI GIYIP ITALYAN AYAKKABILARLA KLIMALI CLIO LARLA GEZEMEZSIN.SAYGILAR


FATİH KİRAZ kirazfatih@mynet.com 06.06.2008 - 13:11

Bu resimlerde bayiinin kabahati yok denilecek kadar azdır. Aslında Şirketler mantar gibi herkese bayilik verirlerse sorumsuzcasına bize nasıl olsa dokunmazlar mantığıyla hareket ettiğinden sonuç ortada bizde şirket olarak hem sucuyuz,hem tüpçüyüz ancak araçlarımızda tüp su ayrıdır. Bunları baştan söyledikleri için ona göre sistemimizi kurduk hem müşterilerimiz bu konuda bizi takdir etmekte hem kendi bölgemizin en büyük su bayi ve en güçlü tüp bayiliği olmaktayız. Diğer bu işlerle uğraşanlara duyurulur


Hasan KARASU hasankarasu24@hotmail.com 06.06.2008 - 13:13

Sayın Başkan Öncelikle sizi bu denli çalışmalarınızdan dolayı kutluyorum. Belki geç oldu ama böyle bir sitenin içinde kendimi bulmam ayrıca bir zevk, çok güzel şeyler yapmışsınız çok güzel yorumlar var. Şirket bayileri arasında sizi bu çalışmalarınızdan dolayı tekrar kutluyorum bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Allah tüpçülerin yardımcısı olsun bayi arkadaşınız


Fikret Saltan fikretsaltan@superposta.com 03.06.2008 - 10:15

Merhaba sayın meslektaşlarım LPG sorunlarını böyle bir sitede görmek ve bütün sorunlurimizin ayni olmasi bizleri büyük firma küçük firma bayiligi gibi bir ayrim yapilamiyacagi sorunlarin birbirinin benzeri olmasi itibariyla bizler bugüne kadar örgütlenemeyip büyük küçük firma bayisi veya kendi çevremizde kulaklarimizi tikamamizdan kaynaklanmaktadir.Bugünlere gelmemiz belli idi 30 yil bayiligini yaptigim firmada yillik bayiler toplantisinda kendi sorunlarimizi bile anlatamadik.Niye biliryomusunz.Biz kürsülerde sorunlarimizi saatlerce anlatirdik veya yöneticilere tek tek muatap olup sikayetlerimizi anlattigimiz zaman hep sevimsiz bayiler olduk.Düzeni bozan bayileri ayartan insanlar durumunda idik.Maalesef öyle isgüzar bayiler vardiki bizleri küçücük primler ugruna satan bu bayilerin sözlerin hep geçerlilik ve itibar görüyordu.Senelerce kar marjlarinin az oldugu özellikle Anadolu daki bayilerin hizmetlerinin sadece tüp satmak degil ayrica kirsal bölgelerde insanlarin ocagi yakmalari için finans vazifesi bile yapmakta idi ama hiç kimse ileride böyle bir seyin olabilecegi konusu aklina bile getirmiyordu.Çünkü herkesin hesabi bu ay 1 ton gaz fazla satiyimda firmama yaranayim derdinde idi.Üzülerek görüyorumki çevremde gördügüm lpg bayileri hepsi bankalarla ortak veya gaz parasi bulabilmek için nerdeyse tabiri caizse dilenci durumuna düsürdüler sevgili meslektaslarim bu benim ilk yazim bundan sürekli yazmaya devam edecegim.Birilerini üzdü isem kusuru bakmasin ANALIZLERIM VE TESPITLERIMI YAZMAYA DEVAM EDECEGIM. SAYGILARIMLA


Nuri BÖRÜ nuriboru@gmail.com 02.06.2008 - 16:03

Fiyat karsilastirmasi

Öncelikle bütün meslek arkadaslarima saygilar sunar bol kazançlar dilerim. Sayin baskanim sitemizde lpg.'nin sirketlere gelis fiyatlarini yazmissiniz okuyunca sok oldum inanin, düsünebiliyormusunuz 600 adet tüpü bir saatte doldurup bayisine gönderen firmalarla, köydeki mehmet efendiye 1 adet tüpü gütüren bayi ile arasindaki uçurumu bizler para kazanmak için sirtimizda tüp tasirken kazancimiz 2-3 kurus onlar bir seferde 600 tane tüpü bayiye gönderip 14 günde paralarini tahsil ediyorlar. Mazotun fiyatini onlar bizden daha iyi biliyorlar ama bugüne kadar kar marjlarimizda en ufak bir iyilestirme yapmadilar. Bakin böyle giderse eskiden oldugu gibi herkes tüpünü sirtina alip tüpçüye götürecek, çünkü bu mazot fiyatlariyla, bu kar marjlariyla sistemin bu sekilde yürüyebilecegine ben sahsen inanmiyorum. Sirketlerin bunu görüp karlarindan bir miktarda bize aktarmalarini diliyorum. Herkese saygilar bol kazançlar dilerim.s


Ramazan Ödük ramazan_oduk@hotmail.com 16.05.2008 - 16:33

Rekabet

Denizli Mogaz bayisiyim.Burada Milangaz direk satış noktası 30.00 ytl işyerine 40.00 ytl ev abonesine satmaktadır. Bizler KDV dahil 37.85 ytl gaz almaktayız.44.50 gaz satmaya çalışıyoruz. Şirketlerimizin hiç umrunda değil.sende ver o fiyata diyorlar ama geri dönüşüm olarak alışa kadar tamam karşılamakta alıştan sonra KDV dahil 2.50 ytl vermekte.Bu 2.50 ytl için satış yaparsan intihar etmekten başka birşey değil.sektör daralmakta.ne yapmamız gerekir.Bu rekabetten nasıl kurtulacağız.Eğer bilen varsa lütfen cevaplasın.Bu indirimleri işyerlerine yapacağımıza ev abonesine 2.00 ytl indirim yapalım işyeri abonelerine tam fiyat verelim.Sonuçta iş aboneleri bizim üzerimizden para kazanıyorlar.Mazot olmuş zaten 3.32 ytl bizim kar marjlarımız yerinde sayıyor.


Yaşar Yıldız   yldz_tic@hotmail.com 06.05.2008 - 12:08

BIR ANI
BUGÜN 05/05/2008 bir Dünya gazetesi aldım anılarım depreşti. BUNDAN altı yıl önce Dünya devi Shell, Sihirgazı aldı bir müddet sonra Shell gazın genel müdürü sayın Hüseyin Latifoğlu atandı ve Ortaköy’de Shell kulüpte bir yemekli tanışma toplantısı düzenledi. Sayın Latifoğlu’na bayiler sorularını yöneltti ve oda cevapladı (bende bir soru yöneltim sorum aynen su (Shell olarak paranızmı yoktu Türkiye genelinde yüzde bir buçuk pazar payı olan şirketi aldınız.niye daha büyüğü değil diye.Bu kadar küçük şirketle hedefiniz ne diye bir soru yönelttim. Aynen sunu dedi Biz Dünya Deviyiz. Bizim hedefimiz beş yılda ilk dörde girmek demişti. O zaman tüplü gazda yüzde. (1.50) deyken satış şimdiki pazar payı Shell gazın. (1.20) miymiş Hüseyin bey Shellgazın başından ayrıldı. Bu onun sorumluluğu değil. Türkiye’deki Shell gazın pazarını Totalgaz’a altın tepside sundu Sayın müdürlerim keşke sen olsaydın başımızda Hüseyin abi şimdiki müdürler telefona dahi çıkmıyor.


Yaşar Yıldız   yldz_tic@hotmail.com 28.04.2008 - 17:16

Size bir konudan bahsedeceğim Shell gaz İstanbul Trakya yakasında iki depo bayisiyle hizmet vermekteydi. Depo bayileri Shell gaza ödeme yapmadılar. Yıllarca Shell gazı sömürdüler. Shell gazda iki depoya gaz ikmalini kesti. Bunun üzerine iki depoda Totalgaz’dan yüksek meblağ para alarak transfer oldular. Ne isterseler aldılar yöneticilerde her yanlışa göz yumdu. Shell gaz bu gidişe dur dedi. 2007 yılından on birinci ayından bu tarafa doğru dürüst dolum yapmadı. Ben bayisi olarak Shell gazı tüketiciye tanıtım reklamı yaparak ve tüm yatırımı kendim yaparak abone kazandırdım. Shell gaz iki depoya tüp vermemekle beraber bizlerde yarımcadan ikmal yapamadığımız için çaresiz Totalgaz’dan transfer parası alıp tüp aldığım depodan mecburi Totalgaz tüpü getirildi. Shell gaz bayilerine mahkeme kararıyla tespitlere başladı. Totalgaz, Shell depolarına tüpün nereye satıldığını sormadan satışlar yapılarak hem kanuna uygun olmayan yerlere ve bayilere gaz veren Totalgaz’a dava açmayıp bayilerine dava açan Shell’in kendi bayilerine sahip çıkmaması hata değilmidir. Siteyi incelediğim zaman şirketlerine bağlı dürüst çalışan bayiler pahalı tüp alıyor. Tüpün nereye satıldığı belli olmayan bir gram Totalgaz’a satış artısı sağlamayan Shell gaz dan transfer depolar hem piyasayı bozarak hemde dürüst çalışan Totalgaz bayileri şirketten 37,00 YTL aldığı tüpü aynı Totalgaz bayilerinden, bayiler 33 YTL ye almaktadır.Totalgaz bayileride ucuz diye bu depolardan gaz almaktadır. Totalgaz bayisi şirketine nasıl güvensin, Totalgaz ‘dan daha ucuz tüp veren bu depolar yeni geldi diye özel paralar verilerek, hem Totalgaz bayileri mağdur olmakta, Hem Shell gaz bayileri mağdur olmaktadır. Dürüst çalışan bayilerine sahip çıkmayan LPG dağıtım yöneticileri utansın. Bizleri eldeki keklik görenler utansın


Soylu   msoylu@hotmail.com 24.04.2008 - 19:02

Selam beyaz esyanın sıpota düştüğünü hep birlikte gördük, ama duyduklarınıza inanamıyacaksınız sonunda Totalgaz tüpü de sipota düştü hayretle bunu da gördük Totalgaz gazın yanlış politikaları sonucu 250.000 YTL ye hibeye transfer ettiği Shellgaz deposu tonaj Taahhüdünü yerine getirebilmek için 6,25 ykr ye kamp tüpünü 34 YTL ye mutfak tüpünü el altından satıyorlar kimlere mi sipota yani başka firmanın bayilerine burada olan yıllarca Totalgaza hizmet eden 20 yıllık bayilerine ise pahalı almaktadır. Suçları sadık olduklarındandır. Bu uygulamadan faydalanamıyor neden mi çünkü onlar Totalgaz bayisi bu şekilde de tüp piyasasında dürüstçe bayilik yapan meslektaşlarımız piyasaya karşı prestij kaybediyor ve aklımıza şu geliyor Shellgazdan transfer olan bayilere acaba Totalgaz bir imtiyaz mı tanıyor.


OSMAN DİNÇER din.cer.osman@hotmail.com 09.04.2008 - 15:30

Sayın Başkan bu sektörde sizi en iyi tanıyan birisi olarak, lafını esirgemeyen her platformda konuşan cesur yürekli kardeşim benim. Maslak'ta Prenses Otelde yapılan Genel müdür ve yönetilerin ve 350 bayinin hazir bulunduğu toplantıdaki konuşmanız halen aklımdan çıkmıyor. Biz Totalgaz bayilerinin haklarını savunduğumuz gün sözleriniz halen kulaklarımdadır. İstanbul'un LPG piyasasında Totalgaz'ın tüpleri yokken başta sizin gibi eski bayilerin gece gündüz, yagmur çamur, demeden halkımızın beynine Totalgaz markasını kabul ettirdik. Eğer bugün Totalgaz tüpü rekabet halinde ise bunda en büyük basarı biz eski bayilerindir. Bugünkü yönetim ise ahde vefadan uzak olduğunu görmekteyiz. Sayın Genel Müdürü ve yönetimine sizin o toplantıda söylemiş olduğunuz bayi karlarının başka yatırımlar adı altında farklı fiyatlarla satış yapıp haklarını yedirmeyeceğimizi yüzlerine söylemiştiniz. Bayilerin kar marjlarını ortadan kaldırmalarına müsaade etmeyeceğimizi ifade etmistiniz. Şimdi ise bayilerini sıcak satışla yok eden LPG firmalarına karşı yinede görüyorum ki kurmuş olduğunuz dernek ve internetten yayınladığınız web sayfanızla bizlerin sözcüsü olduğunuz Sayın Başkanım bir konuyuda merak ediyorum katılmış olduğunuz fuarda tüm LPG dağıtım firmalarının yöneticileri ile bir arada resimleriniz var. Sizlere sormak istiyorum acaba bu yöneticilerle sıcak satışı konuştunuz mu? Özellikle Sayın Erdoğan Demirören'ne dedinizmi ki Sayın Demirören siz kendiniz rakip firmaların tüplerini çesitli kampanyalarla toplatıp ezdirerek imha ediyorsunuz ve aynı bölgelerde sizin boş tüpünüzü elinde bulunduran gariban bayileri mahkemeye vererek mağdur ediyorsunuz bu iki icraatinizi nasıl açıklarsınız bunu Türkiye'de tüp satan bütün bayiler merak ediyor. Bu konudaki bilgi ve görüşlerinizi açıklamanızı merakla bekliyorum.


Mehmet Kılınç mehmet381974@hotmail.com 31.03.2008 - 13:12

Öncelikle saygılar ben Kayseri Belsin Milangaz bayisiyim şirketleri bu hale sizler getirdiniz. Her gün tehditle blöfle şirketlere para para diye Napolyon, bonaparti geçtiniz cebinizde biriken şirketin paralarını kendi paranız zannettiniz. Yediniz çekleri patlattınız ise bakmadığınız her gün adamları arayıp hakaret ettiniz ben bayiyim bak bırakırım tehditlerinden adamlara gına geldi ya nasip diyerek para yerine iş istemediniz para yerine satış reklam desteği istemediniz haksiz para peşine düştünüz bizim gibi bayileri de aynı sınıfa soktunuz simdi de showroomlara ağıyorsunuz mendil istermisiniz M.Kılınç


Nedim İlhan nedim.ilhan_3206505@hotmail.com 24.03.2008 - 16:29

Haklarımız
Biz tüpgazcılar (hamallar) bayi olarak ve tüpgaz esnafı olarak haklarımız ve sorumluluklarımızı bilmiyoruz ne yazik ki; bu bilmezlikte bağlı oldugumuz firmaların işine geliyor. Biz tüpgazcılar birbirimizi yok etmeye gaz satmaya ve firmalardan prim almak için birbirimizi yok etmeye çalışmaya devam ettikçe bizler bitmeye mahkumuz. Şu son dönemde bu kar marjlari ile para kazanıyorum diyebilecek bir bayii arkadaşım var mı?. Sadece şirketlere çalısıyoruz. Aksini ispat edecek bir bayii veya tüpçü arkadaş var ise iş yerimi koşulsuz bırakırım. Biz tüp bayileri bir araya gelmeyiz ve gelemeyiz kendimizi kandırmayalım. Ben şahsen 25 yıllık tüpçüyüm ve hiçbir zaman üç kisiyi geçen bir birlik göremedim.(Şahsim adına) bizler sahipsiz ve başı boş bir kitleyiz birbirimize ne saygımız ne sevgimiz var. Kendine saygısı sevgisi olmayanın başkasına hiç olmaz. Bu sektördeki herkesi saygı ve sevgi ile kuçaklıyorum, hayırlı işler temenni ediyorum. SAYGILAR.


ÖMER ÖNER KAYSERİ erciyes_7215@hotmail.com 24.03.2008 - 16:25

Hep ezildik ve ezımeye devam edıyoruz
Sıkıntılı günler bizleri bekliyor birlik ve beraberliğin olmadığı yerde insanlar yok olmaya mahkumdurlar biz bu sektor için belkide nice fedakarlıklar yaptık ısletmemizi devam ettirmek için her seye eyvallah dedik hep hakkımızı yedirdik hep ezildik sözüm şirketlere bayilerinize sahip çıkın ben bu olayı şuna benzetirim Sızler bırer komutansanız bızlerde sizlerin askerleriniziz askerlerinizi kaybederseniz sızlerde komutan olamazsınız onları besleyin ve doyurun ki sızlere sahip çıksınlar yoksa kaybetmeye mahkumsunuz


Cankat Satış jankat38@hotmail.com 22.03.2008 - 13:15

Teşekkür
Öncelikle bu siteyi kurup biz bayilerin sıkıntılarını paylasabildiği bir platform oluşturan yetkililere teşekkür ediyorum ardından Sayın Serdar Özler sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum bu önemli konuda fikirlerini beyan ettiği için biz bayiler gecemizi gündüzümü bayramımızı pazarımızı düğünümüzü cenazemizi bi yana bırakıp yillardır halkımıza hizmet vermekteyiz Demirören Şirketler Grubunun bu showrum olaylarını şiddetle kınıyoruz kimsenin bu konuya sessiz kalmasını istemiyoruz biz bu isten ekmek yedik ve yiyoruz biz sırtımızda tüp taşıyoruz son model arabalarda değil bizim yıllardır verdiğimiz bu emeğe sizden saygı göstermenizi bekliyoruz Sayın Demirören çalısanları biz bayilerin sesine kulak verip ortak bir nokta bulmamız konusunda bize yardımcı olmanızı umarım sabırsızlıkla sonucu bekliyor olacağım


Serdar Özler serkayzer@hotmail.com 21.03.2008 - 15:22

Ali Bey'e Cevap
Biz bayiler cefakardır Demirören bayisi olmaktan gurur duyarım ama hakkımıda aramak için gereken heryere de her platformda ekmeğimi savunurum. Bu haksızlığı firmam da yapsa aynıdır. Bunu yazmak zorundaydım benim gibi her bayide yazsın yazmasını isterim bu bizim ekmeğimiz onun için her zaman Ergün bey gibi insanlara ihtiyacımız var. Yaşar beyi destekliyorum. Bu 150 kg karsı olmak için bu LIG e katılalım ve de birlik olalım bunu Milangaz bayilerine demiyorum her firmanın bayisine diyorum. Nedeni gün güne eriyoruz bunu bilelim. Bayi arkadaşlarıma ve dernek yöneticilerine çalışma hayatında başarılar dilerim.


Yasar Yıldız yldz_tic@hotmail.com 21.03.2008 - 14:07

Feryat
Yurdun çesitli yerlerinden gelen feryadı duymamak duygulanmamak mumkün değil. Rekabet halkımız ve biz bayiler için çok güzel ama orantısız rekabet koşullarında feryatlar önümüzdeki günlerde çok daha fazla gözlenecek gelin bayi dostlar feryat edene kadar bir (LIG) olalım nerde görülmüş 50 kg güreşçiylen 150 kg güreşçinin rakip odugu ama bu ülkede malesef oluyo yalnız biz bayiler daha yüksek sesle konuşmadığımız sürece her bayi arkadaşımız bir bayi arkadaşına dernekleşmenin ne demek olduğunu anlatamadığı bayilerin anlıyamadığı sürece feryatlar devam edecek buradan seslenmek istiyorum birgün sıra sizede gelmeden gelin bir (LIG) olalım.


Ali İlgün ailgun@erciyesgaz.com.tr 21.03.2008 - 14:03

Serdar Bey e Cevap
Demirören 25 yıl boyunca ilk defa mı bayisinin cebine elini atıyor. Bu yaptığını haksız buluyorum ancak Demirören bayisine müstehak diyorum. Hepiniz demrörenden korkuyorsunuz. Zaten Kayseriyi yakından tanıdığım için söylüyorum 2 yıl sonra tüp dolduracak paranız kalmayacak. Peşin müsterileriniz Showroom lardan alisveriş yapa dursun veresiye ve batak müşteriler sizden devam etsin. Tedbirinizi almalısınız yakında Showroomlarda isçi olmak istemiyorsanız.


İleri

New Page 1
 

Yorum Ekle

 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Likpetder veya likpetder.com sorumlu tutulamaz.

 

Yazdır

 
Açılış Sayfası Yap  Sık Kullanılanlara Ekle 
likpetder.com, likpetder.org
E-mail : info@likpetder.com
Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği


Telif Hakkı © 2008 likpetder.com, likpetder.org Tüm hakları saklıdır.
 

Falcon Bilişim Hizmetleri