Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

 Anasayfa | Bayilerin Sesi | Tüketici Köşesi | Sıkça Sorulan S. | Bize Ulaşın | İl İrtibat Bilgileri | Linkler

 
   » Sondakika
   » Anasayfa
   » Atatürk Köşesi
   » Yönetmelik
   » Bayi Dernekleri
   » LPG Kanunları
   » Rekabet Kurulu
   » Bayilerin Sesi
   » Tüketici Kösesi
   » İş İmkanları
   » Merak Edilenler
   » Sıkça Sorulan Sorular
   » Duyurular
   » Site haritası
   » Online Tv İzle
   » Arşiv
   » Bize Ulaşın
   » Linkler
   » Konuşma Metinleri
   » Köşe Yazıları
   » Üyelik İşlemleri
   » Bilgi Bankası
   » Hayat Dersleri
   » Arama
   » İl İrtibat Bilgileri
   » Video
   » Üyelik Aidat
ÇOK OKUNANLAR
Sektöre Genel Bakış
BAKAN ÇAĞLAYAN, İTO'NUN SORUNLARINI DİNLEDİ
Epdk Sivil Toplum Kuruluşları İle Görüşmelerine Devam Ediyor
    Bayilerinsesi

EPDK BAŞKANI SAYIN HASAN KÖKTAŞ’IN EPDK’NIN 7.YIL RESEPSİYONU KONUŞMASI

(14.11.2008)

Saygıdeğer konuklarımız,

Sevgili mesai arkadaşlarım,

Kurumumuzun yedinci kuruluş yıldönümü resepsiyonuna katılarak bizleri onurlandırdığınız için sizlere teşekkür ediyor ve hoşgeldiniz diyorum.

Geçtiğimiz yıl Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun kuruluş yıldönümü etkinliğine Özelleştirme İdaresi Başkan Yardımcısı olarak katılmıştım.

Bugün ise EPDK Başkanı olarak siz değerli misafirlerimize ev sahipliği yapıyor olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum.

Bu akşam, bu salonda, güçlerini, birikimlerini ve mesailerini ülkemiz enerjisine aktaranlar olarak, adeta farklı kanalların tek bir nehirde toplanması misali, tek bir amaç için biraraya gelmiş bulunuyoruz.

Bu akşam, siz seçkin konuklarımızla Türkiye’nin can damarı olan enerji sektörünün dört büyük ve başat piyasasını düzenleyen ve denetleyen kurumun yedinci kuruluş yıldönümünü kutluyoruz.

Bir insan için yaşgünü, ya bir yıl daha büyüdüğünü yada bir yıl daha yaşlandığını ifade eder.

Doğuşu yeni sayılabilecek bir kurum için ise geçen her yıl ise büyümenin ve gelişmenin yanısıra kurumsallaşma yolunda atılan yeni bir adım demektir.

Geçtiğimiz yıl başka bir kurumun mensubu olarak katıldığım etkinlikte, kamu ve özel sektörde görev yapan dostlarımızla sohbet ederken EPDK’nın ne kadar önemli bir fonksiyonu olduğundan bahsetmiştik.

Davetliler olarak sohbetlerimizde EPDK’nın her geçen yıl öneminin ve sorumluluğunun artacağı görüşümüzü paylaşarak, kurumsallaşma yolunda hızla ilerlediğini ifade etmiştik.

Ben, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun yıldönümü etkinliğini, klasik bir kutlamanın ötesinde, dostların buluşarak EPDK’ya ilişkin duygu ve düşüncelerini paylaştıkları, sektör ile kurum mensuplarının birbirlerine verdikleri değer ve önemi bir kez daha ifade ettikleri bir etkinlik olarak görüyorum. Bu toplanmalarda, düzenleyici kurum çalışanları ile düzenlemesine tabi olan sektör temsilcileri arasında dayanışma hisleri ve bir arada olma zevki paylaşıldıkça, hepimizin birbirimize duyduğumuz güven ve görev bilincinin daha da güçlenmiş ve yenilenmiş olduğunu düşünüyorum.

İşte bu düşünceden yola çıkarak müsaadenizle çok kısaca EPDK’nın ne anlam ifade ettiğini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Türkiye enerji sektöründe iş yapan ve yapacak olanların; bugün ve gelecekteki piyasa faaliyetlerine ilişkin gereksinim duydukları, sorularına cevap, sorunlarına çözüm buldukları adres Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’dur.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu 7 yıllık faaliyeti sonucunda düzenlemeleri, karar ve uygulamaları ile işleyen bir piyasa mekanizmasının kurallarını tesis etmiştir.

Kurumumuz her geçen yılla birlikte düzenlediği sektörlere yönelik yetkinliğini arttırmış, izleme ve denetleme fonksiyonlarını daha güçlü kılmıştır.

Bir cümle ile ifade etmek gerekirse, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu enerji sektöründe rekabetin teminatıdır.

Huzurlarınızda EPDK’nın bugünlere gelmesine çok büyük katkılar sunan kişi ve kurumlara şahsım ve Kurumum adına şükran duygularımı sunmak isterim.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Hilmi Güler başta olmak üzere Bakanlık teşkilatımızın ve bağlı ve ilişkili kamu kurumlarımızın sayın yöneticileri ve çalışanları ile Kurumumuz arasında verimli bir işbirliği tesis edilmiştir.

Ulusal enerji politikalarının uygulayıcıları ile piyasa mekanizmasının düzenleyici ve denetleyicileri arasında kurulan diyalog ve işbirliğinden en büyük faydayı kuşkusuz bu sektörde faaliyet gösterenler görmektedir.

Sayın Bakanıma, Bakanlığımızın ve kamu kurumlarımızın değerli mensuplarına bu zamana kadar verdikleri destekten dolayı huzurlarınızda şükranlarımı sunarım.

İkinci büyük teşekkürümüz EPDK’nın kurucu ögelerinden olan özel sektörümüzedir.

Özel sektörümüzün saygıdeğer yöneticileri ve çalışanları ile kurduğumuz sağlıklı diyalog ortamı sayesinde piyasa uygulamalarına dair görüş ve değerlendirmelerini yakından takip edebiliyoruz.

Ayrıca petrol, doğal gaz, LPG ve elekrik piyasasında faaliyet gösteren şirketlerin kurumsal yapıları ile tıpkı bugün olduğu gibi ihtiyaç duyulan her zaman karşılıklı olarak dayanışma ve görüş alışverişinde bulunmak gibi bir şansa sahibiz.

Bu tarz bir işbirliği, Kurumumuzun sektörün ihtiyacı olan ve uygulanabilir nitelikte kararlar almasına olanak sağladığı gibi birbirimizi çok daha iyi anlamamıza imkan tanımaktadır.

İnanıyorum ki, önümüzdeki yıllarda da kesintisiz ve daha da güçlenerek sürdüreceğimiz bu diyalog ortamı sektörümüze ve ülkemize çok değerli katkılar sunacaktır.

Bugün de yoğun bir katılımla aramızda bulunan özel sektör temsilcilerine bu zamana kadar Kurumumuza verdikleri desteklerinden dolayı şahsım ve Kurumum adına teşekkürlerimi ifade ediyorum.

Geçtiğimiz yıl görev süresini tamamlamış olan Sayın Yusuf Günay ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na çok değerli hizmetlerde bulunmuş tüm geçmiş üyelere ve kurum mensuplarına teşekkür etmeyi bir borç bilirim.Saygıdeğer konuklarımız,

En büyük teşekkürlerimle en kalbi hislerimi, son bir yıldır Başkanı ve mensubu olmaktan gurur duyduğum Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nda birlikte görev yaptığım mesai arkadaşlarıma sunmak isterim.

Kurumumuzun karar mercii olan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’ndaki 8 üye arkadaşımla birlikte kapsamı çok geniş, sorumluluğu çok büyük olan bir görevi uyum içerisinde sürdürmekteyiz.

İkinci Başkanımız Sayın Yusuf Tülek ve saygıdeğer Kurul Üyesi arkadaşlarım Metin Başlı, Hüseyin Karataş, Mustafa Yılmaz, Celal Ustaoğlu, Cemil Kılıç, Fatih Dönmez ve Zekeriya Gökşenli, kendi alanlarında sahip oldukları son derece yüksek mesleki birikimlerini ve sektörel deneyimlerini karar süreçlerimize en yetkin şekilde aktarmaktadırlar.

Kurul üyesi arkadaşlarıma tüm davetlilerimizin huzurunda şükranlarımı sunarım.

Ayrıca Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nda mesai arkadaşımlarımın iyi niyetle, azimle ve özveri ile kurumu, sektörü ve ülkesi için çalıştıklarına olan inancım tamdır.

Kurumumuz mensubu 347 mesai arkadaşımın her birine ayrı ayrı bu zamana kadarki çalışmalarından dolayı huzurlarınızda şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Söylenecek daha çok şey var. Ancak kürsüde konuşmak yerine sizlerle sohbet etmeyi tercih ettiğim için konuşmamı burada tamamlıyorum.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun her geçen yıl daha da kurumsallaşacağına olan inancımla hepinize saygılar sunarım.

Epdk

New Page 1
 

Yorum Ekle

 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Likpetder veya likpetder.com sorumlu tutulamaz.

 

      » Diğer Haber Başlıkları

Tüm Haberler

Amaç Rekabetçi Piyasa Oluşturmak
Derneğimizin Sakarya' daki İrtibat Sorumlusunu Tanıyalım: Fahri Eren
EPDK BAŞKANI SAYIN HASAN KÖKTAŞ’IN EPDK’NIN 7.YIL RESEPSİYONU KONUŞMASI
EPDK'dan dağıtım şirketlerine ulusal stok cezası
EPDK BASIN AÇIKLAMASI
Ankara LPG Dönüşüm Sistemleri Fuarı
42. Dönem LPG-CNG Komisyonu I.Toplantısı Gerçekleştirildi
LPG AYLIK EĞİTİM PROGRAMI
Biodizel tesisinde yangın: 3 ölü
Likpetder Ankara'da
Derneğimizin Denizli' deki İrtibat Sorumlusunu Tanıyalım: Erol KAYA
Tüplü gazın ÖTV’si de yüzde 3 olsun
Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası 2008 Yılı Ocak-Eylül Dönemi Özet Piyasa Rakamları
Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası 2008 Yılı Ocak-Haziran Dönemi Özet Piyasa Rakamları
Derneğimizin Ankara' daki İrtibat Sorumlusunu Tanıyalım: Fikret Bircan
EPDK BAŞKANI SAYIN HASAN KÖKTAŞ’IN “EPDK’NIN 7. YILINDA TÜRKİYE ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ PİYASALARI” AÇILIŞ KONUŞMASI
Evrak Planlama Dağıtım Kurumu (EPDK)
Vergiler Bahane Fiyatlar Şahane!
EPDK’dan 739 bin 200 YTL ceza
Otogaz ve Tüpgazda İndirim
LPG Piyasası Lisans Yönetmeliği'nde büyük değişiklikler yapılıyor
EPDK'ya Petrol Operasyonu
Petrolde haksız kazanç belgelendi
İpragaz, Zeytinsuyu Tepesi Villaları’nı uydudan faturalandırıyor
Insaat mühendisi olacakti, 12 Eylül yüzünden tüpçü oldu

 

Yazdır

 
Açılış Sayfası Yap  Sık Kullanılanlara Ekle 
likpetder.com, likpetder.org
E-mail : info@likpetder.com
Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği


Telif Hakkı © 2008 likpetder.com, likpetder.org Tüm hakları saklıdır.
 

Falcon Bilişim Hizmetleri