Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

 Anasayfa | Bayilerin Sesi | Tüketici Köşesi | Sıkça Sorulan S. | Bize Ulaşın | İl İrtibat Bilgileri | Linkler

 
   » Sondakika
   » Anasayfa
   » Atatürk Köşesi
   » Yönetmelik
   » Bayi Dernekleri
   » LPG Kanunları
   » Rekabet Kurulu
   » Bayilerin Sesi
   » Tüketici Kösesi
   » İş İmkanları
   » Merak Edilenler
   » Sıkça Sorulan Sorular
   » Duyurular
   » Site haritası
   » Online Tv İzle
   » Arşiv
   » Bize Ulaşın
   » Linkler
   » Konuşma Metinleri
   » Köşe Yazıları
   » Üyelik İşlemleri
   » Bilgi Bankası
   » Hayat Dersleri
   » Arama
   » İl İrtibat Bilgileri
   » Video
   » Üyelik Aidat
ÇOK OKUNANLAR
Sektöre Genel Bakış
BAKAN ÇAĞLAYAN, İTO'NUN SORUNLARINI DİNLEDİ
Epdk Sivil Toplum Kuruluşları İle Görüşmelerine Devam Ediyor
    Bayilerinsesi

Aygaz kurumsal notu en yüksek 7. şirket

Aygaz, ilk kez aldığı bu kurumsal yönetim notuyla, Türkiye'nin kurumsal yönetim notu en yüksek 7. şirketi oldu

Türkiye'de Sermaye Piyasası Kurulu lisansı ile İMKB Kurumsal Yönetim Endeksi’nde yer alacak şirketlerin kurumsal yönetim derecelendirme faaliyetlerini yürüten SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri tarafından hazırlanan raporda, AYGAZ’ın Kurumsal Yönetim Derecelendirme notu 8,46 olarak açıklandı.

Söz konusu değerlendirmeye temel olan kurumsal yönetim derecelendirmesi, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Kurumsal Yönetim İlkelerini baz alıyor ve Pay Sahipleri, Kamuoyunu Aydınlatma ve Şeffaflık, Menfaat Sahipleri ile Yönetim Kurulu olmak üzere dört ana başlıktan oluşuyor.

AYGAZ’ın değerlendirme sonucu aldığı 8,46 derecelendirme notu, şirketin SPK Kurumsal Yönetim İlkelerine uyum sağlamış olduğunu belirtirken, başta yatırımcılar ve kamuoyu olmak üzere tüm paydaşların beklentilerine karşılık verdiğini gösteriyor. Aygaz, ilk kez aldığı bu kurumsal yönetim notuyla, Türkiye’nin kurumsal yönetim notu en yüksek 7. şirketi oldu.

Elde edilen kurumsal yönetim notunu değerlendiren Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu, Aygaz’ın kuruluşundan bu yana halka açık bir şirket olduğunu, şeffaflık ve kurumsal yönetim kültürünün yarım asırlık bir geçmişi bulunduğunu belirtti. Eyüboğlu, ürün ve hizmet kalitesinin süreçlerle başladığını kaydederek, iş sonuçları kadar, iş süreçlerine de önem verdiklerini vurguladı. Eyüboğlu, “yarım asırlık iş kültürümüzü, günümüzün çetin rekabet koşullarında zenginleştirmek ve markamızın itibarını yükseltmek için disiplinle, yurdun dört bir köşesinde, mesai saatlerinin ötesinde bir çaba gösteriyoruz. Elde edilen bu başarıda, dolum teknisyeni, kaynak operatörü, çarkçı, satış temsilcisi, tanker şoförü, abone servis görevlisi, insan kaynakları uzmanı ve saymakla bitirilemeyecek görevleri yerine getiren her Aygaz personelinin emeği var.” şeklinde konuştu.

Kurumsal yönetim ve kurumsal sosyal sorumluluk kültürünün zenginleşmesine yıllardır katkı sağlayan Aygaz, daha önce aralarında Standards & Poors, Sabancı Üniversitesi ve GfK gibi bağımsız kuruluşların değerlendirmeleriyle, Türkiye’nin en şeffaf, en etik hesap verebilir ve en bilinen beş markası arasında sıralanmıştı.

Derecelendirme raporu ile ilgili ayrıntılı bilgiye, www.aygaz.com.tr adresinden ulaşılabilir.

Aygaz Hakkında
Koç Topluluğu’nun enerji sektöründe faaliyet gösteren ilk şirketi olan Aygaz, İstanbul Sanayi Odası’nın 2008 yılsonu sıralamasına göre Türkiye’nin özel sektörde 9. büyük sanayi kuruluşudur. Aygaz, ana faaliyet alanı sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) ticaretinden, elektrik ve doğal gaza uzanan zengin iştirak portföyüyle Koç Enerji Grubu bünyesindeki akaryakıt ve rafineri dışında kalan enerji şirketlerini şemsiyesi altında toplamıştır. Kurulduğu 1961 yılından bu yana Türkiye’de LPG (Likit Petrol Gazı) sektöründe liderliğini sürdüren Aygaz; LPG’nin otogaz, tüpgaz ve dökmegaz olarak dağıtımının yanı sıra gaz aletleri üretimi ve satışını da gerçekleştirmektedir. 81 ilde 3.300’e yakın tüpgaz bayisi ve otogaz istasyonu ile hizmet veren Aygaz ayrıca, 15 ülkeye gaz aletleri ihracatı yaparak, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarlarında da faaliyet göstermektedir.
Aygaz tüpü her gün 100 binden fazla eve ve işyerine girmekte, 1 milyona yakın araç Aygaz’ın otogaz ürünü Aygaz Euro LPG+ ile yolculuk yapmaktadır. Aygaz merkez, tesisler ve bayiler olmak üzere 15 binden fazla personel ile yarım asırdır Türkiye’nin dört bir köşesinde hizmet vermektedir. 

Yazdır

 
Açılış Sayfası Yap  Sık Kullanılanlara Ekle 
likpetder.com, likpetder.org
E-mail : info@likpetder.com
Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği


Telif Hakkı © 2008 likpetder.com, likpetder.org Tüm hakları saklıdır.
 

Falcon Bilişim Hizmetleri