Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

 Anasayfa | Bayilerin Sesi | Tüketici Köşesi | Sıkça Sorulan S. | Bize Ulaşın | İl İrtibat Bilgileri | Linkler

 
   » Sondakika
   » Anasayfa
   » Atatürk Köşesi
   » Yönetmelik
   » Bayi Dernekleri
   » LPG Kanunları
   » Rekabet Kurulu
   » Bayilerin Sesi
   » Tüketici Kösesi
   » İş İmkanları
   » Merak Edilenler
   » Sıkça Sorulan Sorular
   » Duyurular
   » Site haritası
   » Online Tv İzle
   » Arşiv
   » Bize Ulaşın
   » Linkler
   » Konuşma Metinleri
   » Köşe Yazıları
   » Üyelik İşlemleri
   » Bilgi Bankası
   » Hayat Dersleri
   » Arama
   » İl İrtibat Bilgileri
   » Video
   » Üyelik Aidat
ÇOK OKUNANLAR
Sektöre Genel Bakış
BAKAN ÇAĞLAYAN, İTO'NUN SORUNLARINI DİNLEDİ
Epdk Sivil Toplum Kuruluşları İle Görüşmelerine Devam Ediyor
    Bayilerinsesi

LPG Teknelerde kullanılmaya başlandı

İpragaz Marinegas'ın, dönüşüm yapılan tekne motorlarında kullanım için Marinegas Engine ve tekne mutfaklarında kullanım için Marinegas Cuisine ile Marmara, Ege ve Akdeniz'deki tüm marinalarda teknelere hizmet vereceği bildirildi.

İpragaz'dan yapılan açıklamada, İpragaz Marinegas Engine ve tekne mutfaklarında kullanılacak özel tasarlanmış Marinegas Cuisine'in tanıtımları ve Marinegas Engine'nin dönüşüm için teknik servis hizmetlerinin Marmara, Ege ve Akdeniz'deki tüm marinalarda yaz boyu süreceği ifade edildi.

Çevreci yaklaşıma uygun bir sistem olan İpragaz Marinegas Engine'in, çevre dostu LPG sayesinde deniz kirliliğine yol açmadığı, LPG'nin birçok Avrupa ülkesinde teknelerde alternatif çevreci yakıt olarak yer bulduğu belirtildi.

İpragaz Marinegas Engine'in tekne motorunun ihtiyacı olan yüksek miktardaki LPG'yi sisteme tedarik ettiği dile getirilen açıklamada, ihtiyaca göre 12 ve 24 kilogramlık Marinegas Engine tüplerinin kullanılabileceği dönüşüm sisteminin, içten takmalı (inboard) ve dıştan takmalı (outboard), tercihen 250 HP güce kadar, 4 zamanlı benzinli deniz motorlarına uygulanabildiği kaydedildi.

Sistemin, hem yeni nesil enjeksiyonlu dıştan takmalı hem de karbüratörlü içten takmalı motorlarda güvenle kullanılabildiği vurgulanan açıklamada, güvenilirliği kanıtlanmış bir sistem olan marinegasın, tekne tipi, motor gücü ve kullanım şartlarına bağlı olarak benzine göre yüzde 40'lara varan tasarruf sağladığı bildirildi.

Marinegas Cuisine'in ise halihazırda teknelerde kullanılmakta olan mutfak tüplerinin yarattığı güvenlik ve korozyon gibi sorunları ortadan kaldırmak amacıyla özel olarak tekne mutfaklarında kullanım için üretildiği ifade edildi.

Açıklamada, tüplerin tabanının özel plastik bir malzeme ile kaplanarak tüplerin yüzey tutuculuğu ve korozyona mukavemetinin artırıldığı belirtilerek, ''Yüzey tutuculuğunun artması teknelerdeki en büyük sorun olan kayma ve devrilme risklerini minimize etmiştir.

Ayrıca, bu tüpler, ıslak/nemli yüzeyler ile temas sonucu oluşan korozyonu da engellediği için tekne içi temizlik problemlerini de ortadan kaldırmıştır'' denildi.

AA
 

Yazdır

 
Açılış Sayfası Yap  Sık Kullanılanlara Ekle 
likpetder.com, likpetder.org
E-mail : info@likpetder.com
Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği


Telif Hakkı © 2008 likpetder.com, likpetder.org Tüm hakları saklıdır.
 

Falcon Bilişim Hizmetleri