Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

 Anasayfa | Bayilerin Sesi | Tüketici Köşesi | Sıkça Sorulan S. | Bize Ulaşın | İl İrtibat Bilgileri | Linkler

 
   » Sondakika
   » Anasayfa
   » Atatürk Köşesi
   » Yönetmelik
   » Bayi Dernekleri
   » LPG Kanunları
   » Rekabet Kurulu
   » Bayilerin Sesi
   » Tüketici Kösesi
   » İş İmkanları
   » Merak Edilenler
   » Sıkça Sorulan Sorular
   » Duyurular
   » Site haritası
   » Online Tv İzle
   » Arşiv
   » Bize Ulaşın
   » Linkler
   » Konuşma Metinleri
   » Köşe Yazıları
   » Üyelik İşlemleri
   » Bilgi Bankası
   » Hayat Dersleri
   » Arama
   » İl İrtibat Bilgileri
   » Video
   » Üyelik Aidat
ÇOK OKUNANLAR
Sektöre Genel Bakış
BAKAN ÇAĞLAYAN, İTO'NUN SORUNLARINI DİNLEDİ
Epdk Sivil Toplum Kuruluşları İle Görüşmelerine Devam Ediyor
    Bayilerinsesi

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Şener "Türkiye'yi Gelişen Ülkelerle Kıyaslar Hale Getirdik"

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, hükümet olarak Türkiye’yi statik değerlerle değil, diğer gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerle kıyaslama yapar hale getirdiklerini söyledi.

Nevşehir’de Kapadokya Doğalgaz firması tarafından yürütülecek Doğal gaz çalışmalarının şehir içi şebeke inşaatının çalışmaları Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’in de katıldığı bir törenle başlatıldı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, hükümet olarak Türkiye’yi statik değerlerle değil, diğer gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerle kıyaslama yapar hale getirdiklerini söyledi. Nevşehir’de Belediye Caddesi üzerinde düzenlenen törende konuşan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, hükümet olarak çağdaş yaşam düzeyinin yakalanması hedefli çalışmalar yaptıklarını anlattı. Şener şunları söyledi. “ Toplum huzurunun ve refah düzeyinin artırılmasına çaba harcıyoruz.İnsanımızın daha çağdaş bir düzeyde hayatını sürdürmesi bizim temel çalışma esasımızı oluşturuyor. İnsanlarımızın en kolay,en ucuz ve en konforlu bir şekilde yaşam sürmesini istiyoruz. Doğal gaz da bu çalışmalarımızdan sadece birisini oluşturuyor.”dedi.

Türkiye’de yüzde 7.8 olarak gerçekleşiyor.Biz sadece bugünün Türkiye’sinin hesaplarını değil, gelecek teki Türkiye’nin daha modern daha çağdaş düzeyde olmasını sağlamaya çalışıyoruz.”diye konuştu. Şener,işbaşına gelen iktidarın yaptıkları çalışmaları ortaya koyarken,buzdolabı,çamaşır makinesı veya otomobil sayısı endeksli olarak kendi dönemlerini kıyaslama yaparak siyaset yaptığını dile getirerek “Biz bu tip statik düzeyde bir çaba harcamıyoruz.Biz kendimizi ülkeler boyutunda ele alıp değerlendiriyoruz.Halka hesap vermeden önce o hesabı öncelikli olarak kendimize vermemiz gerektiğine inanıyoruz. Ülkemizin başarısını uluslar arası alanda aldığı mesafe ile kıyaslama yoluna gidiyoruz.Ekonomide önemli başarıların elde edildiğine inanıyoruz. Son 4 yılda yıllık dünya genelinde ortalama büyüme hızı yüzde 3 ler seviyesinde gerçekleşirken bu oran Türkiye’de yüzde 7.8 olarak gerçekleşiyor.Biz sadece bugünün Türkiye’sinin hesaplarını değil, gelecek teki Türkiye’nin daha modern daha çağdaş düzeyde olmasını sağlamaya çalışıyoruz.”diye konuştu.

BOTAŞ Genel Müdürü Hüseyin Saltuk Düzyol ‘da son 3 yıl içerisinde 2400 km. lik bağlantı hattı ile 41 ile doğalgaz verilmesini sağladıklarını belirterek, bu yıl sonuna kadar doğal gazdan yararlanan il sayısını 66 ya çıkartmayı planladıklarını ifade etti. Düzyol,2007 yılında Nevşehir’in doğalgazdan yararlanan iller arasına gireceğini belirtti.Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu 2. Başkanı Yusuf Tülek’de, Enerji Piyasasi Düzenleme Kurulu olarak elektrik, Doğalgaz,Petrol ve LPG’ de bir dizi düzenlemeleri ortaya koyduklarını belirterek, doğalgaz alanında son 3 yılda 52 şehir içi doğalgaz şebeke çalışmalarından 43 ünün sonuçlandırıldığını belirtti. Tülek,öngörülen süreden daha önce Türkiye’ye Doğalgaz gibi doğaya uyumlu,kirlilikten uzak bir enerjinin kullanımını yoğunlaştırılmasına inandıklarını vurgulayarak, Türkiye’nin artık sis bulutları altında kalmayacağını belirtti.

BOTAŞ Genel Müdürü Hüseyin Saltuk Düzyol ‘da son 3 yıl içerisinde 2400 km. lik bağlantı hattı ile 41 ile doğalgaz verilmesini sağladıklarını belirterek, bu yıl sonuna kadar doğal gazdan yararlanan il sayısını 66 ya çıkartmayı planladıklarını ifade etti. Düzyol,2007 yılında Nevşehir’in doğalgazdan yararlanan iller arasına gireceğini belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’ de Nevşehir’in tarihi günlerinden biri yaşadığını ve bundan sonra da yaşamaya devam edeceğini belirterek, bunda AK Parti iktidarının Nevşehir’e verdiği önemin ortaya konulduğunu belirtti. Ünver, hizmetlerin adeta bir yağmur misali Nevşehir’e yağdığını dile getirerek “Hükümet olarak son yılların en önemli yatırımları Nevşehir’e geliyor.Bundan büyük bir mutluluk ve onur duyuyoruz.Böylesine önemli bir kültür turizm merkezinde artık ısınma ve sanayide enerji kullanımı nedeniyle hava kirliliği yaşanmayacak.Nevşehir böylesine tarihi günleri önümüzdeki süreçte de fazlasıyla yaşamaya devam edecektir.Doğalgaz Nevşehir’e hayırlı ve uğurlu olsun ”diye konuştu.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Rıdvan Köybaşı ’da halkın umudu ve ümidi ile oynamayacaklarına yönelik seçimden önce halka söz verdiklerini belirterek, halka verilen tüm sözlerin yerine getirildiğini kaydetti. Köybaşı, hizmetleri ortaya koyarken,geceli gündüzlü çalıştıklarını ifade etti. Köybaşı “Nevşehir ve Nevşehir ’li hizmetlerin en güzeline layıktır.Doğalgaz hizmeti de bu alanda oldukça önemli bir hizmettir.Vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

cappadocia.gov.tr

New Page 1
 

Yorum Ekle

 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Likpetder veya likpetder.com sorumlu tutulamaz.

 

      » Diğer Haber Başlıkları

Tüm Haberler

Amaç Rekabetçi Piyasa Oluşturmak
Derneğimizin Sakarya' daki İrtibat Sorumlusunu Tanıyalım: Fahri Eren
EPDK BAŞKANI SAYIN HASAN KÖKTAŞ’IN EPDK’NIN 7.YIL RESEPSİYONU KONUŞMASI
EPDK'dan dağıtım şirketlerine ulusal stok cezası
EPDK BASIN AÇIKLAMASI
Ankara LPG Dönüşüm Sistemleri Fuarı
42. Dönem LPG-CNG Komisyonu I.Toplantısı Gerçekleştirildi
LPG AYLIK EĞİTİM PROGRAMI
Biodizel tesisinde yangın: 3 ölü
Likpetder Ankara'da
Derneğimizin Denizli' deki İrtibat Sorumlusunu Tanıyalım: Erol KAYA
Tüplü gazın ÖTV’si de yüzde 3 olsun
Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası 2008 Yılı Ocak-Eylül Dönemi Özet Piyasa Rakamları
Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası 2008 Yılı Ocak-Haziran Dönemi Özet Piyasa Rakamları
Derneğimizin Ankara' daki İrtibat Sorumlusunu Tanıyalım: Fikret Bircan
EPDK BAŞKANI SAYIN HASAN KÖKTAŞ’IN “EPDK’NIN 7. YILINDA TÜRKİYE ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ PİYASALARI” AÇILIŞ KONUŞMASI
Evrak Planlama Dağıtım Kurumu (EPDK)
Vergiler Bahane Fiyatlar Şahane!
EPDK’dan 739 bin 200 YTL ceza
Otogaz ve Tüpgazda İndirim
LPG Piyasası Lisans Yönetmeliği'nde büyük değişiklikler yapılıyor
EPDK'ya Petrol Operasyonu
Petrolde haksız kazanç belgelendi
İpragaz, Zeytinsuyu Tepesi Villaları’nı uydudan faturalandırıyor
Insaat mühendisi olacakti, 12 Eylül yüzünden tüpçü oldu

 

Yazdır

 
Açılış Sayfası Yap  Sık Kullanılanlara Ekle 
likpetder.com, likpetder.org
E-mail : info@likpetder.com
Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği


Telif Hakkı © 2008 likpetder.com, likpetder.org Tüm hakları saklıdır.
 

Falcon Bilişim Hizmetleri