Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

 Anasayfa | Bayilerin Sesi | Tüketici Köşesi | Sıkça Sorulan S. | Bize Ulaşın | İl İrtibat Bilgileri | Linkler

 
   » Sondakika
   » Anasayfa
   » Atatürk Köşesi
   » Yönetmelik
   » Bayi Dernekleri
   » LPG Kanunları
   » Rekabet Kurulu
   » Bayilerin Sesi
   » Tüketici Kösesi
   » İş İmkanları
   » Merak Edilenler
   » Sıkça Sorulan Sorular
   » Duyurular
   » Site haritası
   » Online Tv İzle
   » Arşiv
   » Bize Ulaşın
   » Linkler
   » Konuşma Metinleri
   » Köşe Yazıları
   » Üyelik İşlemleri
   » Bilgi Bankası
   » Hayat Dersleri
   » Arama
   » İl İrtibat Bilgileri
   » Video
   » Üyelik Aidat
ÇOK OKUNANLAR
Sektöre Genel Bakış
BAKAN ÇAĞLAYAN, İTO'NUN SORUNLARINI DİNLEDİ
Epdk Sivil Toplum Kuruluşları İle Görüşmelerine Devam Ediyor
    Bayilerinsesi

Tüpte yeni standart

Sanayi Ticaret Bakanlığı 'na bağlı ölçüler ve standartlar genel müdürlüğü TS 1449 standardının mad2.1.1.4.4 deki "Tüplerdeki LPG miktarının kontrolü en az 10 adet aynı amma hacmine sahip tüp dikkate alınarak yapılır." şeklinde yer alan hükmün yeni nüshasında tadil edilerek kütle toleransının 10 tüpün ortalaması değil tek tek tüp bazında verileceği bildirilmiştir.

LPG Derneği yönetimi olarak Sanayi ve Ticaret Bakanlığına bağlı ölçüler standartlar genel müdürlüğünün yapmış olduğu çalışmalarından dolayı, Tüketiciler ve Bayiler adına teşekkür ederiz.

Tüpte yeni standart - Sanayi Ticaret Bakanlığı 'na bağlı ölçüler ve standartlar genel müdürlüğü TS 1449 standardının mad2.1.1.4.4 deki "Tüplerdeki LPG miktarının kontrolü en az 10 adet aynı amma hacmine sahip tüp dikkate alınarak yapılır." şeklinde yer alan hükmün yeni nüshasında tadil edilerek kütle toleransının 10 tüpün ortalaması değil tek tek tüp bazında verileceği bildirilmiştir.

 

 

 

 


Yaşar Yıldız yldz_tic@hotmail.com 17.01.2008 - 16:51

Teşekkürler Sayın Müdürüm
Öncelikle bizi bu haberleri veren Likpetder'e sonsuz teşekkürler. AYRICA HATAY SANAYİ İL MÜDÜRÜNÜ CESARETİNDEN DOLAYI KUTLUYORUM. Böyle bir olay İstanbul'da olmaz sayın İstanbul Sanayi İl Müdürlüğü şov amaçlı yangın tüpü bulursalar standart dışı şov amaçlı onlar ile ilgilenir onun dışında saşırıp ünlü bir firmayı şikayet etmeye kalk önce şikayetini geri alman için onlar sana baskı yapar. Sen vazgeçmesen de onlar zaten görevini yapmaz İstanbul Sanayi İl Müdürlüğü maaşını kimden alıyor merak ediyorum.


Yaşar Yıldız 17.01.2008 - 16:48

Ben bayiyim arkadaşlar İstanbulun göbeğinde Türkiye'nin en ünlü markasının tüpleri bakkalda markette satılıyor ses kirliliğine karşı tüp bayilerinin araçlarındaki cingil cihazları söktürdüler ama lpg 'nin Türkiye liderinin ki sökülmedi ya bu market ve bunun gibi kanunsuz is yapan esnafın yerel yönetimlerde ya hemşerisi ya ahbabı var çünkü yaptığımız hiç bir şikayetten sonuç alamıyoruz kanunları hükümetler çıkarıyor memurlar yada mahalli yönetimler uyguluyor ama maalesef ahbab çavus ilişkisi bu memleketi derinden etkiliyor. Bu ülkede cahil kişi hatırlı olursa birde paralı bu memlekette her şey olur.


Duyarlı Tüketici 17.01.2008 - 11:22

Değerli Likpetder yetkilileri sitenizden şimdiye kadar tüplere doldurulan gazın ağırlığının kontrol edilirken on adet tüpün tartılarak ortalamasının alınarak kontrol edildiğini öğrendim. Böyle saçma bir kontrol olabilir mi?Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Ölçüler Genel Müdürlüğü bundan sonraki yapılacak kontrollerde on tüpün ortalaması değil her tüpün tartılmasını dikkate alacağını öğrendim. Nihayet doğru ve yerinde bir karar alınmış. 2 kg piknik tüpünü 9 ytl ye alıyoruz kilosu 4,5 ytl olan bir üründe toleransı bırakın tüketici olarak 1 gram bile eksik olmasına tahammülümüz yoktur. Sizlere ve devletimizin yetkililerine görevlerini layıkıyla yaptıkları için teşekkür ediyorum.


Mustafa Akdoğan 17.01.2008 - 11:19

Sevgili başkanım sitenizde yeni TSE standardı haberini ilgiyle okudum. Tüketiciler için sevindirici LPG şirketleri içinde üzücü bir haber bence. Ama doğru olanı da bu olması gerekir. Bu tebliğ çıktımı yoksa taslak mı. Taslaksa bu tebliğin çıkmaması için LPG şirketleri eminim Ankara'da kulis yapmaya başlamışlardır.Sizden ricam biz bayiler adına olduğu kadarda asıl tüketicilerin yararına olan bu tebliğin takipçisi olacağınızı ve kazaya kurban gitmemesini sağlayacağınızı umarım. Saygı ve sevgilerimle


Kartal Bayi 17.01.2008 - 11:17

Değerli başkanım ben gaz sevkiyatını şirketin deposundan yapmaktayım.  Ama yıllardır depodan gaz almama rağmen daha bir kere depodaki tüplerin Sanayi Ticaret Bakanlığı Bölge Müdürlüğü tarafından ağırlığının kontrol edildiğini görmedim. Standartlar var ama uygulanıyor mu? kontrol edilmezse standartlar ne işe yarar. Ölçü standardı on tüp yerine her tüpün tek tek tartılmasıyla kontrol edilmesi sevindirici ve yerinde bir karar ancak gerçekten tartılıyor mu yada ne kadar zamanda bir tartılıyor.depolarda olmasa bile dolum tesislerinde bu standart çok sıkı ve sık olarak kontrol edilmeli.haksız rekabetinde tüketicilerin korunmasını da ancak böyle sağlayabiliriz. Standardın doğru şekilde düzeltilesi için yaptığınız çalışmalar için sizlere teşekkür ediyor kontrollerinde sık ve sıkı şekilde uygulanmasının da takipçisi olmanızı rica ediyorum. Sanayi Ticaret Bakanlığı Ölçüler ve Standartlar Müdürlüğüne dernek olarak sormanızı rica ediyorum Türkiye'de 2007 yılı içerisinde hangi bölgelerde ve hangi tesislerde tüp gaz ağırlık kontrolü yapılmış, kaç tesiste eksik doluma rastlanmış ne işlem yapılmış ,eksik dolum yapan ne ceza alıyor, yada ceza alıyor mu gelen cevabı da sitenizde yayınlarsanız hepimiz bilgi edinmiş oluruz. saygılar sunuyorum.


Tüpgaz Bayi 17.01.2008 - 11:13

Değerli başkanım yıllardır yapılan yanlışı uyarılarınız sayesinde düzeltilmesine aracı olduğunuz için sizleri tebrik ediyor sanayi ve ticaret bakanlığı ölçüler ve standartlar genel müdürlüğü yetkililerine de yıllardır uygulanan yanlışlığı adaletli bir şekilde düzenleme yaptıkları için ayrıca tebrik ediyorum.saygılarımla


New Page 1
 

Yorum Ekle

 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Likpetder veya likpetder.com sorumlu tutulamaz.

 

      » Diğer Haber Başlıkları

Tüm Haberler

Amaç Rekabetçi Piyasa Oluşturmak
Derneğimizin Sakarya' daki İrtibat Sorumlusunu Tanıyalım: Fahri Eren
EPDK BAŞKANI SAYIN HASAN KÖKTAŞ’IN EPDK’NIN 7.YIL RESEPSİYONU KONUŞMASI
EPDK'dan dağıtım şirketlerine ulusal stok cezası
EPDK BASIN AÇIKLAMASI
Ankara LPG Dönüşüm Sistemleri Fuarı
42. Dönem LPG-CNG Komisyonu I.Toplantısı Gerçekleştirildi
LPG AYLIK EĞİTİM PROGRAMI
Biodizel tesisinde yangın: 3 ölü
Likpetder Ankara'da
Derneğimizin Denizli' deki İrtibat Sorumlusunu Tanıyalım: Erol KAYA
Tüplü gazın ÖTV’si de yüzde 3 olsun
Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası 2008 Yılı Ocak-Eylül Dönemi Özet Piyasa Rakamları
Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası 2008 Yılı Ocak-Haziran Dönemi Özet Piyasa Rakamları
Derneğimizin Ankara' daki İrtibat Sorumlusunu Tanıyalım: Fikret Bircan
EPDK BAŞKANI SAYIN HASAN KÖKTAŞ’IN “EPDK’NIN 7. YILINDA TÜRKİYE ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ PİYASALARI” AÇILIŞ KONUŞMASI
Evrak Planlama Dağıtım Kurumu (EPDK)
Vergiler Bahane Fiyatlar Şahane!
EPDK’dan 739 bin 200 YTL ceza
Otogaz ve Tüpgazda İndirim
LPG Piyasası Lisans Yönetmeliği'nde büyük değişiklikler yapılıyor
EPDK'ya Petrol Operasyonu
Petrolde haksız kazanç belgelendi
İpragaz, Zeytinsuyu Tepesi Villaları’nı uydudan faturalandırıyor
Insaat mühendisi olacakti, 12 Eylül yüzünden tüpçü oldu

 

Yazdır

 
Açılış Sayfası Yap  Sık Kullanılanlara Ekle 
likpetder.com, likpetder.org
E-mail : info@likpetder.com
Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği


Telif Hakkı © 2008 likpetder.com, likpetder.org Tüm hakları saklıdır.
 

Falcon Bilişim Hizmetleri