Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

 Anasayfa | Bayilerin Sesi | Tüketici Köşesi | Sıkça Sorulan S. | Bize Ulaşın | İl İrtibat Bilgileri | Linkler

 
   » Sondakika
   » Anasayfa
   » Atatürk Köşesi
   » Yönetmelik
   » Bayi Dernekleri
   » LPG Kanunları
   » Rekabet Kurulu
   » Bayilerin Sesi
   » Tüketici Kösesi
   » İş İmkanları
   » Merak Edilenler
   » Sıkça Sorulan Sorular
   » Duyurular
   » Site haritası
   » Online Tv İzle
   » Arşiv
   » Bize Ulaşın
   » Linkler
   » Konuşma Metinleri
   » Köşe Yazıları
   » Üyelik İşlemleri
   » Bilgi Bankası
   » Hayat Dersleri
   » Arama
   » İl İrtibat Bilgileri
   » Video
   » Üyelik Aidat
ÇOK OKUNANLAR
Sektöre Genel Bakış
BAKAN ÇAĞLAYAN, İTO'NUN SORUNLARINI DİNLEDİ
Epdk Sivil Toplum Kuruluşları İle Görüşmelerine Devam Ediyor
    Bayilerinsesi

Yanıyoruz, yardım edin!

Adana'da, tüpgaz satışı yapan bir işyerinde, tüp patlaması sonucu çıkan yangında 1'i çocuk 2 kişi yaralandı. Vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan yaralılar, yakınları tarafından götürüldükleri özel bir tıp merkezinde, 230 YTL tedavi masrafını ödemeyince, 1 saat tam teşekküllü bir hastaneye sevk edilmedi. Dakikalarca yanıklar içinde ağlayan yaralılar, daha sonra polisin araya girmesiyle hastaneye sevk edildi.

Yanıyoruz, yardım edin!Olay, bu akşam saat 21.30 sıralarında, Gülpınar Mahallesi, 67 Sokak üzerindeki Mahmut Yıldırım'a ait tüpgaz satış bayiinde meydana geldi. İddiaya göre, tüp gaz bayisinde çalışan 19 yaşındaki Ahmet Gökoğlu, yeğeni Necati Bey İlköğretim Okulu 2'nci sınıf öğrencisi 8 yaşındaki İbrahim Yıldırım'ı yardım etmesi için yanına çağırdı. Gökoğlu, motosiklete dolu bir tüpgaz'ı yerleştirmek isterken, tüp yere düşerek patladı. Patlama sonucu çıkan yangında, Gökoğlu ve İbrahim Yıldırım yanarak yaralandı. Çevredeki evlerin camlarının da kırıldığı patlamada, yaralılar yakınları tarafından Özel Hacettepe Tıp Merkezi'ne götürüldü. Patlama yerine gelen polis ekipleri, şerit çekerek güvenlik önlemi aldı. Çevrede korkuya neden olan yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

YANIK ACISIYLA SEVK İÇİN BEKLEDİLER

YANIK ACISIYLA SEVK İÇİN BEKLEDİLER

YANIK ACISIYLA TIP MERKEZİNİ İNLETTİ

Tıp merkezinde yapılan ilk müdahalenin ardından yakınları, yaralıların tam teşekküllü bir hastaneye sevk edilmelerini istedi. Yaralı İbrahim Yıldırım'ın babası Mehmet Yıldırım, masraf olarak kendilerinden 230 YTL istendiğini ve bu nedenle tıp merkezinin sevk işlemini yapmak istemediğini iddia etti. Gözlem altında tutulan yaralılardan İbrahim Yıldırım, yanıkların verdiği acıyla gözyaşlarına boğuldu. Acıdan, tıp merkezinin koridorlarını feryatlarıyla inleten Yıldırım, “Anne, her tarafım yanıyor, çok acıyor” diye bağırdı. Acılar içinde haykırarak kıvranan Yıldırım, yakınları tarafından güçlükle sakinleştirilmeye çalışıldı.

Yaklaşık 1 saat gözlem altında tutulan yaralılar, polis ekiplerinin, tıp merkezi yetkileriyle görüşmesinin ardından, tıp merkezine ait bir ambulans ile Adana Numune Hastanesi'ne sevk edildi. Burada yapılan tedavide, vücutlarının değişik yerlerinde 3'ncü derece yanık izleri bulunan yaralılardan Ahmet Gökoğlu'nun hayati tehlikesinin mevcut olduğu, İbrahim Yıldırım'ın ise sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

‘PARA OLMAYINCA SEVK ETMEDİLER’

İbrahim Yıldırım'ın babası Mehmet Yıldırım, sağlık güvencelerinin olmadığını ve tıp merkezi yetkililerinin kendilerinden para talep ettiğini öne sürdü. Yıldırım, “Benim canım yanmış, benden para talep ediyorlar. Paran var mı, yok mu diye sormuyorlar. İlk müdahaleyi yapmış, benden 230 YTL para istiyor. Paramızın olmadığını söyleyince, sevk etmediler. Hani Başbakan ‘Hastanelerde kimse rehin kalmayacak’ diyordu. Çocuğumun canı yanıyor, bağırıyor, haykırıyor ama onlar sevk etmeyip, benden para istiyor” dedi.

'İLK MÜDAHALEYİ YAPTIK'

'İLK MÜDAHALEYİ YAPTIK'

Tıp merkezi yetkilileri ise, hastanelerinde yanık ünitesi mevcut olmadığı için kendileri sevk işlemini istediğini belirterek, “Yaralıların ilk müdahalesi yapıldı. Acil bir durumları yoktu. Yanık ünitesi olan bir yere götürülmesi gerekiyor. Biz Adana Numune Hastanesi'ni önerdik. Doktorumuz baktı, yaralıların acil bir durumu yoktu. Kendi araçları veya ambulansla götürebileceklerini söyledik. Onlar, 112 Acil Servisinden ambulans istediler, ama ambulans gelmedi. Hastane masrafı 230 YTL tuttu. Burası sonuçta özel bir hastane. Yaralıların sağlık güvenceleri de yoktu. ‘Ödeme yapabilecek durumda mısınız?’ diye sorduk. Paralarının olmadığını söyleyerek taşkınlık yaptılar. Hastaların gideceği ambulans gelmeyince, sevk olunamadı. Bu yüzden geç kaldılar” diye konuştu.

Tahsin ÜLKER/ADANA, (DHA)

www.hurriyet.com.tr


Acilde 40 dakika işkence Adana'da gece tüyler ürperten bir olay yaşandı. Tüp gaz doldurulan bir dükkanda meydana gelen patlamada 19 yaşındaki bir gençle 8 yaşındaki bir ilköğretim öğrencisi ağır yaralandı. İzleyin

 

 


Mehmet Korkmaz 22.04.2008 - 11:39
Gerçekten çok üzücü bir durum Allah kimsenin başına vermesin çok zor ama hastaneyi suçlamamakta gerekir diye düşünüyorum çünkü hastaneyi aradım ben bugün bilgi aldım kaçak dolum yaparken patlama meydana gelmiş ve de ilk müdahaleyi yaptıklarını 40 dakika boyunca da ambulansın geldiğini bununda kamera görüntüleri ellerinde olduğunu çok yakında basınla paylaşacaklarını söylüyorlar bence burada suçlu olan şirketler neden kaçak dolum yapmaya teşvik ediyorlar utanması gereken devlet yada hastaneden ziyada büyük şirketlerin utanması gerekir.yaralı arkadaşlara acil şifalar dilerim

Rıza doğru söz 22.04.2008 - 11:36
El insaf
Kardeşim Adana’da bir kaza oluyor yorumlara bakıyorum ne alaka dönüp dolaşıyor günah keçisi yine şirketler vatandaş yaptığı işin ciddiyetini bilmiyor mu adı üzerinde tüpgaz özelliği yanıcı parlayıcı olması kendi önlemini ve tüketicinin önlemini almak zorunda olana da başta kendisi yok az kazanıyormuş ta hangi bayi bu güne kadar şirketlerden aldığı maddi destekleri yaptığı işe kullanmış gitmiş sağa sola yatırım yapmış başarısız olduğu zamanda vay şirketler bana para kazandırmıyor sen git memleketine ev yaptır çocuğuna başka işler yaptır parayı çarçur et ondan sonra günah keçisi şirketler veya müdürler, Sayın dernek yöneticileri bu tür elim kazalarda dahi yorum yaparak şirketkerin üzerinden nemalanmak isteyenleri uyarmanız gerektiğini de sizlere hatırlatmak isterim .Saygılarımla

HAYRİ POLATDEMİR 22.04.2008 - 11:29
GEÇMIS OLSUN GAZIANTEP
Adana,daki tüp bayii meslektaşımıza kazası geçmis olsun yaralı arkadaşlarıma Allah,dan acil şifalar dilerim bayisi olduğu şirket acilen maddi ve manevi yardim etsin saygılarımla .

Emir Erel 16.04.2008 - 17:33
İçim acıyor bir zamanlar saygın esnaflar arasında olan bu esnaf gurubu bugün 230 ytle hastane masrafını ödeyemeyecek duruma düşürülmüş asıl feryat bu. Bu insanlar ne feryadını nede derdini anlatabiliyor çünkü cebinde parası olmayan bir insanın sesini kim dinler kılığı kıyafeti düzgün olmayan adamın sesini kim dinler hiç kimse dinlemez bir tarafta milyar dolarlık marka değerli şirketler bir tarafta garip tüpçü sormaklazım marka değeri milyar dolar olan şirketlere hiç bu tüpçülerin katkısı olmadı mı? Şüphesiz oldu şirketlerinin marka değerlerini artırırken eğitimli şirket elemanları tafından ekmeğe muhtaç edildiler. Bu bayilerin günahını vebalini kim ödüycek milyar dolarlık şirketler mi haksız rekabete göz yuman yöneticilermi? Saygılarımla

Yaşar Yıldız 16.04.2008 - 17:24
Geçmis Olsun
Adana'daki tüp kazasında başta küçük kardeşimiz olmak üzere yaralılara acil sifa, Tüp bayisi arkadaşa geçmis olsun dileklerimi sunarım.

Deniz Karslioğlu 16.04.2008 - 17:21
Bayinin Feryadı
selam birisi acı içinde feryadediyor. Birisi paramı ver diyor, Feryat edende para yok ne is yapar bu adam tüp bayisi toplam ödüyeceği para 230 ytle kaç tüpe tekabul eder asağı yukarı 5 tüpe tekabuleder peki cebinde 5 tüp parası bulunmayan adamı bu hale kim düşürdü tabiki haksız rekabet haksız rekabeti yapanlar kim direk satış yada hizmet faturası karşılığı uygulamalarla dev şirketler. Sonuç ne olursa olsun bu bayi mahkemeye verilecek ankaradaki olay gibi bağlı bulunduğu şirket aradan sıyrılacak ve sorumluluk cebinde 230 ytlsi dahi olmayan bayiye kalacak bir zaman sonra halk söyle diycek bu sokakta bir tüpcü vardi kaçak tüp dolduruyordu patladı diyelim ki kaçak tüp doduruyordu kaçak tüp doldurmaya ucuz sanayi tüpü vererek o bayiyi sirket yada sirketler tesvik etmiyormu? Bu sektörde namusuyla çalısan herkez bilir. Bunu daha iyi sirketlerin müdürleri bilir saygılarımla

New Page 1
 

Yorum Ekle

 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Likpetder veya likpetder.com sorumlu tutulamaz.

 

      » Diğer Haber Başlıkları

Tüm Haberler

Amaç Rekabetçi Piyasa Oluşturmak
Derneğimizin Sakarya' daki İrtibat Sorumlusunu Tanıyalım: Fahri Eren
EPDK BAŞKANI SAYIN HASAN KÖKTAŞ’IN EPDK’NIN 7.YIL RESEPSİYONU KONUŞMASI
EPDK'dan dağıtım şirketlerine ulusal stok cezası
EPDK BASIN AÇIKLAMASI
Ankara LPG Dönüşüm Sistemleri Fuarı
42. Dönem LPG-CNG Komisyonu I.Toplantısı Gerçekleştirildi
LPG AYLIK EĞİTİM PROGRAMI
Biodizel tesisinde yangın: 3 ölü
Likpetder Ankara'da
Derneğimizin Denizli' deki İrtibat Sorumlusunu Tanıyalım: Erol KAYA
Tüplü gazın ÖTV’si de yüzde 3 olsun
Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası 2008 Yılı Ocak-Eylül Dönemi Özet Piyasa Rakamları
Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası 2008 Yılı Ocak-Haziran Dönemi Özet Piyasa Rakamları
Derneğimizin Ankara' daki İrtibat Sorumlusunu Tanıyalım: Fikret Bircan
EPDK BAŞKANI SAYIN HASAN KÖKTAŞ’IN “EPDK’NIN 7. YILINDA TÜRKİYE ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ PİYASALARI” AÇILIŞ KONUŞMASI
Evrak Planlama Dağıtım Kurumu (EPDK)
Vergiler Bahane Fiyatlar Şahane!
EPDK’dan 739 bin 200 YTL ceza
Otogaz ve Tüpgazda İndirim
LPG Piyasası Lisans Yönetmeliği'nde büyük değişiklikler yapılıyor
EPDK'ya Petrol Operasyonu
Petrolde haksız kazanç belgelendi
İpragaz, Zeytinsuyu Tepesi Villaları’nı uydudan faturalandırıyor
Insaat mühendisi olacakti, 12 Eylül yüzünden tüpçü oldu

 

Yazdır

 
Açılış Sayfası Yap  Sık Kullanılanlara Ekle 
likpetder.com, likpetder.org
E-mail : info@likpetder.com
Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği


Telif Hakkı © 2008 likpetder.com, likpetder.org Tüm hakları saklıdır.
 

Falcon Bilişim Hizmetleri