Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

 Anasayfa | Bayilerin Sesi | Tüketici Köşesi | Sıkça Sorulan S. | Bize Ulaşın | İl İrtibat Bilgileri | Linkler

 
   » Sondakika
   » Anasayfa
   » Atatürk Köşesi
   » Yönetmelik
   » Bayi Dernekleri
   » LPG Kanunları
   » Rekabet Kurulu
   » Bayilerin Sesi
   » Tüketici Kösesi
   » İş İmkanları
   » Merak Edilenler
   » Sıkça Sorulan Sorular
   » Duyurular
   » Site haritası
   » Online Tv İzle
   » Arşiv
   » Bize Ulaşın
   » Linkler
   » Konuşma Metinleri
   » Köşe Yazıları
   » Üyelik İşlemleri
   » Bilgi Bankası
   » Hayat Dersleri
   » Arama
   » İl İrtibat Bilgileri
   » Video
   » Üyelik Aidat
ÇOK OKUNANLAR
Sektöre Genel Bakış
BAKAN ÇAĞLAYAN, İTO'NUN SORUNLARINI DİNLEDİ
Epdk Sivil Toplum Kuruluşları İle Görüşmelerine Devam Ediyor
    Bayilerinsesi

BAKAN ÇAĞLAYAN, İTO'NUN SORUNLARINI DİNLEDİ

İSTANBUL TİCARET ODASI' NI ZİYARET EDEN SANAYİ VE TİCARET BAKANI ZAFER ÇAĞLAYAN

BAKAN ÇAĞLAYAN, İTO'NUN SORUNLARINI DİNLEDİ SANAYİ BAKANI ÇAĞLAYAN İTO’YA GELDİ, SORUNLARI DİNLEDİ

‘Ortak aklı harekete geçirmeye geldik’

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye’nin 2007 yılında toplam 1.7 trilyon YTL net satış hasılatının ancak yüzde 9’unu ihraç ettiğini belirterek, "Bu da gösteriyor ki ihracatta durmak yok, yola devam, daha yapacağımız çok iş var" dedi. Bakan Çağlayan ve beraberindeki Bakanlık Merkez Birimleri ile bağlı ve ilgili kuruluşların temsilcilerinden oluşan 25 kişilik heyet, İstanbul Ticaret Odası’nı (İTO) ziyaret ederek, İTO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıya İTO Meclis Başkanı Muharrem Keçeli, Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş, Meclis Başkan Vekili Mehmet Develioğlu ile Yönetim Kurulu Üyeleri Şaban Dişli, Abdullah Çınar, Ferruh Gök, Sait Kılıç ve Bülent Barlak da katıldı.

İTO Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş da konuşmasında

İTO Başkanı Dr. Murat Yalçıntaş da konuşmasında, büyümeye paralel olarak sanayi ve ticaretin sorunlarının da arttığını, burada ortak aklı kullanmanın önemli olduğunu vurguladı. Sanayi envanterinden desteklere kadar leasing sektöründeki vergilerden büyük mağazacılık kanununa kadar İTO üyelerinin kendilerine ilettiği bir çok konuyu Bakanlığa ilettiklerini söyleyen Dr. Yalçıntaş, bugünkü toplantıda bakanlık bürokratlarının bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerini kendilerine ileteceğini kaydetti. Dr. Yalçıntaş, Çağlayan için ‘her şeyi seslendiren bakan’ tanımını yaptıktan sonra “Şimdiye kadar tüm bakanlık ve bakanla olan tüm ilişkilerimiz sonuç alıcı oldu. Olabilecek isteklerimiz anında sonuçlandı, olmayacak bir şey ise anında neden olmayacağı söylendi” dedi.

 

İTO Meclis Üyelerinin talep ve beklentilerinin ele alındığı toplantının açılışında konuşan Bakan Çağlayan

BAKAN ÇAĞLAYAN İTO ÜYELERİNİN SORUNLARINI DİNLEDİ…


SANAYİ VE TİCARET BAKANI ZAFER ÇAĞLAYAN:”İHRACATTA DAHA YAPACAĞIMIZ ÇOK İŞ VAR”

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye'nin 2007 yılında toplam 1,7 trilyon YTL net satış hasılatının ancak yüzde 9'unu ihraç ettiğini belirterek, "Bu da gösteriyor ki ihracatta durmak yok, yola devam, daha yapacağımız çok iş var" dedi.

İTO Meclis Üyelerinin talep ve beklentilerinin ele alındığı toplantının açılışında konuşan Bakan Çağlayan, Türkiye'nin 2008 yılındaki ihracat hedefinin 125 milyar dolar olduğunu, ancak Haziran sonu itibariyle bu ihracat hedefinin yılın ilk 6 ayında yakalandığını söyledi.

Çağlayan, Türkiye'nin dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına girecek güce sahip olduğunu belirtti.

SSK İşveren payındaki 5 puanlık indirimin önümüzdeki 2 ay içinde uygulamaya başlayacağını ifade eden Çağlayan, şunları kaydetti:

"Ben inanıyorum ki sizler bu rekabetçi avantajı elde ederek istihdamın artırılması ve kayıt dışının azaltılmasında çok önemli görevler yapacaksınız ve bu SSK primleri düşürülmeye devam edecek. 1 puanlık SSK indirimi eşittir 1 milyar YTL, yani 1 katrilyon Türk Lirası. Bugün 5 puanlık indirim, devletin 5 katrilyon liradan vazgeçmesi demektir. Bu noktada sizlerin göstereceği gayret, inanıyorum ki önümüzdeki dönemde SSK primlerinin daha fazla aşağı çekilmesi noktasında bizlere cesaret verecek. Vermedi, kimse kusura bakmasın, devletin iki tane geliri var; biri vergi, ikincisi özelleştirme. Eğer bu gelirlerde bir azalma olursa bu giderleri karşılaması için primi indiren, pirimi tekrar bindirmek zorunda da kalır."

Birinci etap görüşmeleri Sayın Bakanımızın kadrosunun tam katılım sağladığı toplantıda sorunların belirlenmesine ilişkin olarak katılımcılara söz hakkı vererek başlamıştır. Sorunların dinlenmesinden sonra Bakanımız gerekli açıklamalarda bulunarak sorunların giderilmesi için çalışmaların devam edeceğini iletmiştir.

Birinci etap görüşmeleri Sayın Bakanımızın kadrosunun tam katılım sağladığı toplantıda sorunların belirlenmesine ilişkin olarak katılımcılara söz hakkı vererek başlamıştır. Sorunların dinlenmesinden sonra Bakanımız gerekli açıklamalarda bulunarak sorunların giderilmesi için çalışmaların devam edeceğini iletmiştir.

İkinci Etap görüşmeleri Sayın Bakanımızın kadrosunun katılımında gerçekleşen ikinci etap görüşmeleri maalesef katılımcı sayısının azalması nedeni ile salonda yaşanan boşluklardan dolayı daha küçük bir salona geçilmek zorunda kalınmıştır. Toplantının başından beri katılımcı olarak hazırda bulunan Dernek Başkanımız Ergün ŞAHİN' de sektöre ait sorunları dile getirerek görüşlerini beyan etmiştir. Sayın Başkanımızın faaliyetlerinden dolayı kutluyor Başarılarının devamını temenni ediyoruz.

İkinci Etap görüşmeleri Sayın Bakanımızın kadrosunun katılımında gerçekleşen ikinci etap görüşmeleri maalesef katılımcı sayısının azalması nedeni ile salonda yaşanan boşluklardan dolayı daha küçük bir salona geçilmek zorunda kalınmıştır. Toplantının başından beri katılımcı olarak hazırda bulunan LPG Temin, Depolama, Dağıtım ve Satış, Komite Başkanı, Meclis Üyesi Yılmaz Cömert ve LİKPETDER Başkanımız Ergün ŞAHİN' de sektöre ait sorunları dile getirerek görüşlerini beyan etmiştir. Sayın Başkanımızın faaliyetlerinden dolayı kutluyor Başarılarının devamını temenni ediyoruz.

Sayın Ergün ŞAHİN bu toplantı vesilesiyle Rekabet Kurulu Başkanı Nurettin Kaldırımcı LPG sektöründeki bayi problemlerine gerekli açıklama yaparak sayın başkana Cd sunarak dile getirdi. Sayın Başkan şeffaf bir şekilde yönetimde olduklarını, "Sayın Başkan sizin bahsettiğiniz konularla alakalı tüplü bayi arkadaşlarımız çalışmış oldukları şirketlerle ilgili uğramış oldukları haksız rekabet söz konusu ise bizlere internet sayfamızdan mail yoluyla ulaşabilirler. Rekabet Kurumu olarak her türlü konuya şeffaf ve açık olduğunu dile getirdi. "

Sayın Ergün ŞAHİN bu toplantıda söz alarak, Rekabet Kurulu Başkanı Nurettin Kaldırımcı LPG sektöründeki bayi problemlerini dile getirdi. Gerekli açıklama yaparak Sayın Başkana Cd sundu. Sayın Başkan Nurettin Kaldırımcı şeffaf bir şekilde yönetimde olduklarını, "Sayın Başkan sizin bahsettiğiniz konularla alakalı tüplü bayi arkadaşlarımız çalışmış oldukları şirketlerle ilgili uğramış oldukları haksız rekabet söz konusu ise bizlere internet sayfamızdan mail yoluyla ulaşabilirler. Rekabet Kurumu olarak her türlü konuya şeffaf ve açık olduğunu dile getirdi. "


25 kişilik Bakanlık ekibi
 

25 kişilik Bakanlık ekibi

Nurettin Kaldırımcı-Rekabet Kurumu Başkanı, Azmi Aksu-Şeker Kurumu Başkanı, Selçuk Arı-Müsteşar Yardımcısı, Ferhat Gül-Teftiş Kurulu Başkanı, Yavuz Şahin- I. Hukuk Müşaviri, Mehmet Sarı-Bakan Danışmanı, Turgay Bozoğlu-Bakan Danışmanı, Serap Zeyrek-Basın Müşavir Yrd., Onur Kaya-Bakan Danışmanı, Mesut Gülcüler-Sanayi Genel Müdürü, Ziya Karabulut-Sanayi ARGE Genel Müdürü, Ramazan Yıldırım-KSS Genel Müdürü, Mehmet Vehbi Günhan-Teşkilatlandırma Genel Müdürü, İsmail Yücel- İç Ticaret Genel Müdürü, Yusuf İnce-AB Koordinasyon Genel Müdürü, Mustafa Kasal-Ölçüler ve Standartlar Genel Müdürü, Özcan Pektaş-Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürü, Orhan Eroğlu-Strateji Geliştirme Başkanı, Halis Çelebi-Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdür Vekili, Tahir Büyükhelvacıgil-TSE Başkanı, Mustafa Kaplan-KOSGEB Başkanı, Yüksel Birinci-TPE Başkan Vekili, Kerim Ünal-MPM Genel Sekreteri, Mustafa Ağuş-TSE Genel Sekreteri, Ufuk Özgelen-Bağlı ve İlgili Kuruluşlar Daire Başkanı.

 

İşte İTO’nun verdiği maddeli rapordan başlıklar


1- Bazı Esnaf Odalarının üye kazanmak kaygısı ile Ticaret Odası üyelerini taciz boyutuna varan uygulamaları önlenmeli. Sektörle ilgili tek yetkili temsilci intibahı vermek için Esnaf kelimesini zikretmeden “Tüm, Umum…….Odası” tarzı unvan kullanmaları önlenmeli.

2- KOSGEB’in üreticilere sağladığı destek hizmet sektörünü de kapsayacak şekilde genişletilmeli.

3- Devlet, organize sanayi bölgeleri oluşturmaya daha fazla ağırlık vermeli, özellikle kimya sektöründeki firmalar kesinlikle bu bölgelerde faaliyet göstermeli.

4- Sanayi Bakanlığı’na telefon ve e-posta ile yapılan bilgi amaçlı başvurularda net bilgi ve cevap alınamıyor. Kurum içinde adeta muhatap bulunamıyor.

5- “Akaryakıt İstasyonları Emniyet Gerekleri” standardındaki asgari emniyet mesafelerinin Yangın Yönetmeliği’nde de geçerliliği sağlanmalı.

6- Kampanyalı ve indirimli satışlar disipline edilerek tüketiciye ve üreticiye zarar vermesinin önüne geçilmeli. Ürün etiketlerindeki bilgiler, ürün markaları konusundaki denetimler titizlikle sürdürülmeli. Yanıltıcı reklamların tüketicileri olumsuz etkilemesinin önüne geçilmeli.

7- Akaryakıt Sektöründe Uygulanan Promosyonlar disiplin altına alınmalı.

8- İntifa Hakkı’nın ticari faaliyetlerde kullanılmasının yarattığı rekabeti engelleyici oluşumlar kaldırılmalı.

New Page 1
 

Yorum Ekle

 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Likpetder veya likpetder.com sorumlu tutulamaz.

 

      » Diğer Haber Başlıkları

Tüm Haberler

Amaç Rekabetçi Piyasa Oluşturmak
Derneğimizin Sakarya' daki İrtibat Sorumlusunu Tanıyalım: Fahri Eren
EPDK BAŞKANI SAYIN HASAN KÖKTAŞ’IN EPDK’NIN 7.YIL RESEPSİYONU KONUŞMASI
EPDK'dan dağıtım şirketlerine ulusal stok cezası
EPDK BASIN AÇIKLAMASI
Ankara LPG Dönüşüm Sistemleri Fuarı
42. Dönem LPG-CNG Komisyonu I.Toplantısı Gerçekleştirildi
LPG AYLIK EĞİTİM PROGRAMI
Biodizel tesisinde yangın: 3 ölü
Likpetder Ankara'da
Derneğimizin Denizli' deki İrtibat Sorumlusunu Tanıyalım: Erol KAYA
Tüplü gazın ÖTV’si de yüzde 3 olsun
Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası 2008 Yılı Ocak-Eylül Dönemi Özet Piyasa Rakamları
Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) Piyasası 2008 Yılı Ocak-Haziran Dönemi Özet Piyasa Rakamları
Derneğimizin Ankara' daki İrtibat Sorumlusunu Tanıyalım: Fikret Bircan
EPDK BAŞKANI SAYIN HASAN KÖKTAŞ’IN “EPDK’NIN 7. YILINDA TÜRKİYE ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ PİYASALARI” AÇILIŞ KONUŞMASI
Evrak Planlama Dağıtım Kurumu (EPDK)
Vergiler Bahane Fiyatlar Şahane!
EPDK’dan 739 bin 200 YTL ceza
Otogaz ve Tüpgazda İndirim
LPG Piyasası Lisans Yönetmeliği'nde büyük değişiklikler yapılıyor
EPDK'ya Petrol Operasyonu
Petrolde haksız kazanç belgelendi
İpragaz, Zeytinsuyu Tepesi Villaları’nı uydudan faturalandırıyor
Insaat mühendisi olacakti, 12 Eylül yüzünden tüpçü oldu

 

Yazdır

 
Açılış Sayfası Yap  Sık Kullanılanlara Ekle 
likpetder.com, likpetder.org
E-mail : info@likpetder.com
Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği


Telif Hakkı © 2008 likpetder.com, likpetder.org Tüm hakları saklıdır.
 

Falcon Bilişim Hizmetleri