Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

 Anasayfa | Bayilerin Sesi | Tüketici Köşesi | Sıkça Sorulan S. | Bize Ulaşın | İl İrtibat Bilgileri | Linkler

 
   » Sondakika
   » Anasayfa
   » Atatürk Köşesi
   » Yönetmelik
   » Bayi Dernekleri
   » LPG Kanunları
   » Rekabet Kurulu
   » Bayilerin Sesi
   » Tüketici Kösesi
   » İş İmkanları
   » Merak Edilenler
   » Sıkça Sorulan Sorular
   » Duyurular
   » Site haritası
   » Online Tv İzle
   » Arşiv
   » Bize Ulaşın
   » Linkler
   » Konuşma Metinleri
   » Köşe Yazıları
   » Üyelik İşlemleri
   » Bilgi Bankası
   » Hayat Dersleri
   » Arama
   » İl İrtibat Bilgileri
   » Video
   » Üyelik Aidat

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

New Page 1
 

Yorum Ekle

 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Likpetder veya likpetder.com sorumlu tutulamaz.


  Totalgaz Bayii antepli27@hotmail.com  : Merhaba sevgili meslektaşlarım. Ben Totalgaz bayisiyim G.antep’te. Ben şunu anlamadım. 8 yıldır bu sektör içindeyim bayi şirket çıkıs fiyatından 36.50 YTL den 3 yada 4 YTL bayinin satışına göre daha aşağıya nasıl mal verir gerçi Antep’ te Totalgaz bir tek bayinin tek elinde o istediği adamı müdür yapıyor istediğini Adana’ ya satışçı yapıyor neyse ey Totalgaz’ ın genel müdürleri Antep’ teki adınız değişti de bizlerin mi haberimiz yok öz....... gaz mı oldu..X ben Totalgaz’ dan bayilik alacağım diye satışçıyı buluyor satışçı hemen Ö....arıyor X e de diyor ki sen şirketten alma sen Ö...den al yoksa sana bayilik vermem diyor acaba düşünüyorum G.antep deki şirket yöneticileri ile bu bayii yüzdelikli çalışıyor bunu yukarıdakiler ve bizler biliyoruz neden kimse bir şeyler yazmıyor ve yapmıyor biz sustukça bizlere her şey hak arkadaşlar.

Dernek Cevap : Sayın bayi arkadaşım Antep Bölge Müdürünüz Emin Bey acilen İstanbul' a çağırılmıştır. Siz bayi arkadaşlarımızdan kesin delil olmadan şirket çalışanlarına ithamda bulunmamanızı saygıyla isterim. Totalgaz' ı en iyi tanıyan en eski bayilerinden biriyim asla bölgenizde çalışan arkadaşlar böyle bir komisyona tenezzül etmezler. Asla Totalgaz eski çalışanların ve emek verenlerin böyle bir komisyona ihtiyacıda yoktur. Totalgaz A.Ş. marka değerini koruyabilmek için kanunun müsaade etmediği ikmal arabalarına kanunun müsaade etmediği bayilikleri ruhsat v.s. gibi konulardan dolayı kendi ismini lekelememek için Türkiye' nin belli illerinde aracılar kullanarak aracılar vasıtasıyla sizlere tüp vermek istediği aşikardır. Benim markam geçmesin bakkallara, manavlara, spota kanunlar karşısında kendinin vermediğini Devletin yetkililerine karşı kendini koruma adına aracı kurumları kullandığı aşikardır.


  Fikret Bircan LPG Yöneticisi : EPDK KAPATILMALI MI?

1960 lı yıllara kadar gaz ocağı,hayvan gübresi,odun kömürle enerji ihtiyacını karşılamakta olan Türkiye'miz ,o yıllarda kurulan bir iki şirket tarafından deneme amaçlı bedava dağıtılan Bütangaz adı verilen ocaklar sayesinde LPG ile tanışma fırsatı bulmuştu. Rafinerilerde hiç bir kullanım alanı olmadığı için boşa yakılan bu ürün temizliği,ogünkü şartlarda ucuzluğu,çevre dostu olması sebebiyle öncelikle kırsal kesimde kabul görmüş, özellikle Ankara'da havagazına rakip olmuştur. Bugün Otogaz, Dökmegaz, Sanayigazı, Tüplügaz olarak kullanım alanı genişleyen, Devletin üzerine koyduğu % 100 yakın ÖTV ‘ne rağmen halen ekonomik bir ürün olan LPG, bu kez EPDK denilen otonom bir yönetime, sözde disipline edilmesi amacıyla teslim edilmiştir. Dağıtım şirketlerinin lisans taleplerinden aldıkları 100.000 YTL, bayi lisanslarında 1.000 YTL ve oturdukları yerden dağıtım şirketlerine kestikleri milyonlarca YTL tutarındaki cezalarla, adetleri 62 olan dağıtım şirketinin sattıkları LPG nin yıllık ciroları üzerinden kar payı adı altında aldıkları …… laik,demokratik hukuk devleti olan Türkiye'mizde monarşi ve diktatörlük anlayışına yakın bir idare tarzını benimsemişlerdir. LPG dağıtıcılarına kesilen idari cezalar, Türkiye devi olan iki büyük kuruluşa kesilen komik cezaların kılıfında, bütün ağırlık güçlükle ayakta duran , Anadolu'da ve taşrada binlerce insanımıza ış imkanı veren, vergisini ödeyen, LPG ithalatı bile yapamayan, rekabet gücü olmayan firmalar hedef alınarak kesilmiştir. Üstüne üstlük '' mahalli'' yada '' ulusal dağıtıcı şirket'' kavramı ile; Sivas'ta, Çorum'da, Çankırı'da Türkiye'mizin küçük sırın herhangi bir şehrinde hizmet amaçlı kurulan dağıtım şirketinin ; İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana gibi metropollerde tüplügaz, otogaz bayileri kurmasına ve kendi ürününü satmasına izin vermemesi , serbest piyasa ekonomisi ve ticaret anlayışına tamamen ters bir durumu sergilemektedir. Ben buradan ''Mahalli dağıtım şirketi'' diye anılan ve adetleri 23 olan dağıtım şirketi sahiplerine, yönetim kurulu başkan ve üyelerine sesleniyorum. Eğer bu ülkenin şimdiki Cumhurbaşkanı'nın eşi Avrupa insan hakları mahkemesine başvurup hakkını arayabiliyorsa sizlerde engellenen ticaretinizin, büyük şirketlere yem edilişinizin ,hatta diktatörlükle, zorbalıkla ve çifte standartlarla yönetilen, bu sektörün ……… olan '' EPDK '' nın kapatılması yada ince ayar yapılarak mahalli ulusal şirket kavramlarının ortadan kaldırılarak cezalar başta olmak üzere tüm yasakların kaldırılarak makul ve mantıklı şaibe içermeyen duruma gelmesi için '' birleşin''. haydi arkadaşlar....davalar açın, haklarınızı arayın . haydi beyler dili,dini,bayrağı,toprağı,parası bir olan bir ülkede yaşıyoruz. bu ayrımcılık niye......

Dernek Cevap : Sayın Fikret Bey EPDK’ nın toplantılarına bizzat Dernek Başkanı olarak katılmış toplantıların eşitlik ve ilkeli bir konumda geçtiğini tüm sivil toplum kuruluşlarına da aynı mesafede durmuş olduğunu gördüm. Düşüncelerimizi rahatlıkla paylaştığımız Başkanıyla, Yönetimiyle, Müdürleriyle yönetilen sektör adına çok iyi çalışmalar yapan kurumdur.
Biz LİKPETDER olarak kesilen cezaların az olduğunu savunuyoruz. Tam aksine kanunlara uymayan LPG dağıtım firmalarına verilen cezaların 5 kat daha arttırılmasını talep ettiğimizi sektörle alakalı her platformda dile getirdik, dile getirmeye devam edeceğiz. Çünkü bu ülkede hizmet verdiğini söyleyen özellikle yabancı firmalar benim halkımın canının üzerinden kar yapamazlar. Kendi ülkelerinde yapamadıklarını benim ülkemde de yapmamalıdırlar. EPDK diktatör değil tam aksine demokratik ilkelisine ve eşitliğine uymaya özen gösteren bir kurumdur. Sektörle alakalı her toplantılarda başta LİKPETDER Dernek Başkanı olarak ben ve tüm sivil toplum kuruluş üyelerine ve başkanlarına söz hakkı tanımalarına rağmen nedense bu tür toplantılarda yukarıda bahsettiğim yabancı sermayeli firmalarının genel müdürleri söz isterken sizin ayağa kaldırmaya çalıştığınız toplamda 23 tane olan mahalli dağıtım şirketlerinin ne patronları nede yöneticileri söz almaya bile cesaret edemediler. Söz istememelerinin altında nelerin yattığını en iyi onlar bilirler.
Biz LİKPETDER olarak bütün sivil toplum kuruluşlarının ortak hareket etmesini istememize rağmen 23 adet olan LPG dağıtım şirketlerinin ne sahipleri, nede yöneticileri bir kez olsun dönüpte aramadılar bile. Biz LİKPETDER olarak yazılı görsel basınlarda sık sık sektörün baronlarını dile getirerek tüm dikkatleri sektörün şuanda bulunmuş olduğu eşitsizliklere, kanunsuz satışlara çekmek istedik bizim bu çalışmalarımıza en iyi sahip çıkan ve düşüncelerimizi alan başta EPDK başkanımız Hasan Köktaş ve yönetimi olmak üzere EPDK olmuştur.
Keşke bu anlayışı bu sektörden devletimizin kasasına gelir getirmek için kurulan başta Maliye olmak üzere diğer resmi kurumlarımızda bizlerin sorunlarını anlamada ve dinlemede aynı hassasiyeti gösterebilselerdi. Ama biz yılmayacağız bu konun üzerinde durmaya devam edeceğiz tüm resmi kurumlarımızın dikkatini sektörün üzerine çekeceğiz. EPDK kapatılmamalı daha da güçlendirilmelidir.


  Tüp bayii mehmet61@hotmail.com : Yardım Sayın Dernek Yönetim Kurulu, Bayisi oldugum sirketten çekindigim için adını belirtmeyeceğim. Benim bayilik yaptığım mahallede olan başka bir şirketin bayisini tranfer ettiler. 15 ton aylık satisi olan bayiye 125.000 ytl tranfer parasi verdiler. 2 ay sonra sirket ile bayi ters düştü. Şirket bayiye teminatlarınızı yakarız deyince sirketin müdürlerine ana avrat küfür ederek tehdit etti. Zaten bayiliği yanında çalısan üzerine hiç birseyi olmayan birinin üzerine almış. Teminat olarakta araçlarını vermiş. Şirket müdürleride baktılar pabuç pahalı transfer bayinin teminatlarını iade ettiler. Verdikleri 125.000 ytl hibede bayiye kaldı. Bayi şimdi eski şirketinin bayiliğini yapmaya devam ediyor. Durum böyle olunca şirketin müdürleri bana gelerek senin yanında transfer ettigimiz bu bayiyi sana devir yapacağız dediler. Bende adam zaten eski sirketinin bayiligine geri döndü ortada ne satis var nede müsteri neyi devir yapacaksiniz deyince,olayi kapatmamiz lazım , zor duruma düştük , sanada bir servis araci hibe olarak verelim sesini çikarma dediler. Bende kabul ettim. Ama sirkete hiç borcum olmamasına rağmen kağıt üzerinde transfer bayiye verdikleri hibe kadar beni borçlu göstermişler. Benden her ay prim faturası adi altında fatura alarak bir yilda kapatacagiz dediler. Olaydan sirketin satis müdürününde bilgisi var. Sitenizdeki bayilerin sesi bölümünü okuyunca diger bayilerede ne kazıklar attıklarını okudum. Şirket müdürlerine hiç güvenim kalmadı. Transfer bayiden yedikleri kazigi benden çikaracaklar diye korkuyorum. Bu konuda ne yapmalıyım bana yardımcı olurmusunuz. Saygılar

Dernek Cevap : Sayın bayi arkadaşlar bu konu hakkından binlerce mail ve telefon derneğimize gelmektedir. Mail adresi belirtilmeyen yorumlar yayınlanmamaya özen gösteriyoruz. Bu tür iddalardan dolayı çok mail almaktayız. Şirket ismi ve yönetici ismi belirtmenizden dolayı malesef Likpetder Derneği olarak LPG sektörü ile ilgili haberler de yanlışları ve doğruları aynen yayınlamaya devam ederken siz bayi arkadaşların çekingenliklerine anlam veremiyoruz. 


  Hazin Hasimi : LPG Basvurusu

Merhaba, Su anda faal olan Petrol ofisi istasyonumuza LPG almak istiyoruz.. Gerekli evrakları hazırlama aşamasındayız ama Diyarbakır’ daki araştırmamıza göre LPG işlem takibine mühendis arkadaşlar 15- 20 bin YTL gibi sadece kendilerine alacakları bir miktardan bahsediyorlar... ! Başvurulardaki resmi masraflar hariç.. Lpg başvuru ve lisans alimi ile ilgili yaklaşık ne kadar para ayırmamız gerekiyor?? Takibi için ne alınıyor? Bizim elden takip etmemiz daha iyi olmaz mı?? Varsa bu konuda gerekli bilgileri tarafınızdan edinmek istiyoruz.. Çalışmalarınızda Başarılar Diliyorum

Dernek Cevap : Kendi işinizi kendiniz takip edebilirsiz


  İZMİR TÜP BAYISI : UMUT

İzmir’de tüp Milangaz, Likitgaz showrom mağazalarında bugün 32,00 YTL benim yanımdaki manav berber market lokantacı artık benden daha çok tüp satıyor...Yıllardır Türkıye pazar lideri olmakla övünen şirketler susuyor ... Arkadaşlar birşey yapmalı diyorum ... susanlar neden bizim gibi düşünmüyorlar ki.... Ticaret odalarına , esnaf odalarına .derneklere.kooperatiflerimize.ne oldu ... artık hiç senin umrunda değilse .artık benim de onların seçimleri umrumda değil ..istenen umutsuzluksa .....

Dernek Cevap : Esnaf odalarına LPG bayileri ticaret odalarına 96. grup olarak düzenleyin seçme hakkınız olduğu kadar seçilme hakkınızın olduğunuda unutmayınız.


  Tüp bayii mehmet61@hotmail.com : Yardım Sayın Dernek Yönetim Kurulu, Bayisi oldugum sirketten çekindigim için adını belirtmeyeceğim. Benim bayilik yaptığım mahallede olan başka bir şirketin bayisini tranfer ettiler. 15 ton aylık satisi olan bayiye 125.000 ytl tranfer parasi verdiler. 2 ay sonra sirket ile bayi ters düştü. Şirket bayiye teminatlarınızı yakarız deyince sirketin müdürlerine ana avrat küfür ederek tehdit etti. Zaten bayiliği yanında çalısan üzerine hiç birseyi olmayan birinin üzerine almış. Teminat olarakta araçlarını vermiş. Şirket müdürleride baktılar pabuç pahalı transfer bayinin teminatlarını iade ettiler. Verdikleri 125.000 ytl hibede bayiye kaldı. Bayi şimdi eski şirketinin bayiliğini yapmaya devam ediyor. Durum böyle olunca şirketin müdürleri bana gelerek senin yanında transfer ettigimiz bu bayiyi sana devir yapacağız dediler. Bende adam zaten eski sirketinin bayiligine geri döndü ortada ne satis var nede müsteri neyi devir yapacaksiniz deyince,olayi kapatmamiz lazım , zor duruma düştük , sanada bir servis araci hibe olarak verelim sesini çikarma dediler. Bende kabul ettim. Ama sirkete hiç borcum olmamasına rağmen kağıt üzerinde transfer bayiye verdikleri hibe kadar beni borçlu göstermişler. Benden her ay prim faturası adi altında fatura alarak bir yilda kapatacagiz dediler. Olaydan sirketin satis müdürününde bilgisi var. Sitenizdeki bayilerin sesi bölümünü okuyunca diger bayilerede ne kazıklar attıklarını okudum. Şirket müdürlerine hiç güvenim kalmadı. Transfer bayiden yedikleri kazigi benden çikaracaklar diye korkuyorum. Bu konuda ne yapmalıyım bana yardımcı olurmusunuz. Saygılar

Dernek Cevap : Sayın bayi arkadaşlar bu konu hakkından binlerce mail ve telefon derneğimize gelmektedir. Mail adresi belirtilmeyen yorumlar yayınlanmamaya özen gösteriyoruz. Bu tür iddalardan dolayı çok mail almaktayız. Şirket ismi ve yönetici ismi belirtmenizden dolayı malesef Likpetder Derneği olarak LPG sektörü ile ilgili haberler de yanlışları ve doğruları aynen yayınlamaya devam ederken siz bayi arkadaşların çekingenliklerine anlam veremiyoruz. 


  Totalgaz bayii : Kandırıldık Sayın LİKPETDER yöneticileri bir konuda bizi aydınlatırsanız seviniriz. Bizler 2005 yılında şirketin bölge müdürlerince bizlere imzalatılan gerekçeside Epdk eski sözleşmeleri beğenmedi yeni yasaya göre bayilerimizle standart sözleşme yapıyoruz gibi sebeplerle bizlere sözleşme imzalatıldı ve bu sözleşmeler 2010 yılında bitecekmiş. Bize önemli değil sadece prosedür diye imzalatılan sözleşmeleri imzalamayan bayiler şimdi Totalgazdan sözleşmelerini yenileme karsılığı yüksek miktarda hibeler alırken şirketine yada müdürüne itimat ederek imzalayan bayiler 2010 yılını bekle tüpçü kalırsa o zaman alırsın diye birde dalga geçiyorlar. Sizden istediğimiz bizim haklarımız nelerdir bizim gibi dürüst bayiler neden mağdur ediliyor kanunen ne yapabiliriz haklarımızı sonuna kadar aramaya niyetliyiz kendimizi kandırılmış ve saf hissetmekten pisikolojimiz bozuldu şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım

Dernek Cevap : Dağıtım şirketleri ile yapmış olduğunuz sözleşmeler bir önceki sözleşmenizin feshi anlamında olup, bu tarihten sonra imzaladığınız yeni sözleşme geçerlidir. Ve maalesef artık geçmişe yönelik bir şey talep etme hakkınız kalmaz. Ancak sözleşme içeriğinizi gördüğümüz takdirde size daha ayrıntılı bilgi verebileceğimizi de belirtiriz. Eğer sözleşmeden bir suret tarafınıza vermemişlerse isteyiniz vermedikleri takdirde de noter kanalı ile yazılı olarak talep ediniz. Söz konusu ettiğiniz hususlarda ve yine diğer bayilerden de bilgiler gelmekte hatta yüksek meblağlı hibe alan bayi arkadaşlarımızdan ayrıca komisyon adı altında para alındığından dolayı hesapların tutmadığı, hatta bayi arkadaşlarımızdan bazılarının hibe alıp, ödeme yapmayıp diğer bayileri borçlandırdığı şeklinde duyumlar almaktayız. Bu konudaki duyumlar ait bazı resmi belgeler elimizde mevcut, Dosyaları tamamladıktan sonra yayınlayacağız. VUK uygun değildir. Ayrıntı için derneğimizi arayınız. 


  DURSUN KÖZ - KÖZ TİCARET TOTALGAZ BAYİ : Haksız rekabette Likitgaz, evlere 30.00 YTL, iş yerlerine 23,00 YTL ye tüp satmaktadır. Diğer firmalardan bu firmaya dur demek yakışmaz mı? Saygılarımla...

Dernek Cevap : Şirketlerden dur diyecek bulamazsınız, Siz bayiler toplanın LİKPETDER olarak biz durduralım. Markalar kanundan dava açılan bayi arkadaşlarımız varsa, Dernek olarak biz bütün bayilerimize yardımcı olmaya hazırız.


  Murat Savaşçıoğlu : LPG tüp kaçakçılığı
Sayın başkanımız ben sizlere Kilis' ten ulaşmaktayım yapmış olduğunuz iş için sizlere teşekkür ederim. Gelelim bizim konumuza Kilis bir sınır şehridir son 1 yıldır Kilis' te aşırı derecede bir LPG kaçakçılığı yaşanmaktadır. 1. yol bu şu şekilde olmaktadır Kilis' ten Suriye ye araçların içerisinde kaçak yollarla götürülen tüpler orada sizlerin anlattığı ilkel yollarla bakımsız kontrolsüz bir şekilde doldurularak piyasanın çok çok altında satılmakta 2 yol ise araçları tankların da getirilen gazlar burada tüplere aynı şekilde doldurularak satılmaktadır. bizler ve şirketlerimiz konuyu Sanayi Ticaret İl Müdürlüğüne ve ayrıca Valiliğe bildirdiğimiz halde hiç bir sonuç alamadık. Bu sadece bir vergi kaybına yol açtığı gibi şehrimizi de patlamaya hazır bir bomba haline getirmiştir. Bu konu üzeride bir hassasiyet göstermeniz mümkün olabilir mi teşekkürler.

Dernek Cevap : Yapmış olduğunuz şikayetleri yazılı olarak ve tarafınıza bilgi verilmenizi istemeniz gerekmektedir. Evraklarınızı bize gönderiniz sizin namınıza LİKPETDER olarak takipçisi olalım.


  Hakan Şaşmaz : Sayın yetkili ben Lpg sektöründe çalışıyorum ve yerel bir firmanın müdürlüğünü yapmaktayım, dikkatimi çekti diğer büyük şirketlerinde bir çok yasal olmayan faaliyetleri varken sadece Totalgaz'ın faaliyetleri irdeleniyor tarafınızdan. şimdi benim aklıma şu geliyor acaba diğer firmalarla derneğinizin farklı bir bağlantısı olabilir mi.Tşk ederim.

Dernek Cevap : Derneğimiz tüm LPG şirketlerine eşit davranmaktadır. Derneğimizi ararsanız daha fazla ayrıntı verebiliriz. Sizlerde derneğimize usulsüzlük yapan, kanunlara uymayan LPG firmasının belgelerini yollayabilirsiz. Biz dernek olarak takipçisi olalım.


  Editör Bursa : Sevgili başkanım siz çalışıyorsunuz takip ediyorsunuz sektörümüzle ilgili ne kadar yasadışı olay varsa tespit edip yayınlıyorsunuz. Sizi ve ekibinizi yaptığınız başarılı çalışmalardan ötürü tebrik ediyorum. Bunca yayına ve çalışmaya rağmen sitenizde ne ilgili LPG firmalarından bir cevap yazısı görüyoruz nede ilgili Devlet kuruluşlarından ihbar kabul edip yapılan bir inceleme yada kontrole şahit oluyoruz. İnsanın NERDE BU DEVLET NERDE BU MİLLET diyesi geliyor. 43,00 ytl tavsiye edilen fiyatı olan 12 kg mutfak gazı 23,00 ytl 25,00 ytl gibi Tüpraş'a giriş fiyatının çok altında satılıyor. Rekabet kanununda yıkıcı fiyat olarak belirtilen haksız rekabetin alası yapılıyor rekabet kurumu yapılan şikayetleri oy birliği ile red ediyor. Bayilere astronomik transfer paraları ödeniyor ve bu ödenen paralar devlete ödenecek vergilerden düşülüyor açıkçası transfer paralarını sayın maliye bakanımız ödüyor maliyeden ses yok. Şirketler kanunla yasaklanmış olmasına rağmen ruhsatsız çalışan bayilere bayilik veriyor,ruhsatsız ve standart dışı depolara gaz sevkiyatı yapıyor, kaçak dolum yapan bayilerine bilerek gaz vermeye devam ediyor ne EPDK 'dan ne SANAYİ BAKANLIĞI 'ndan nede Değerli Savcılarımızdan ses yok. Bu sektör bu kadar kanun düzenlemesi varken bu kadar sektörle ilgili sorumlu bakanlık ve kurum varken bu kadar sahipsiz ve başıboş bırakılması beni derinden üzmektedir. Allah bu sektörde çalışan tüm bayilerin yardımcısı olsun. Saygılarımla

Dernek Cevap : Türkiye' nin her yerinden belgeleri ve görüntüleri sizlerde çekip gönderirseniz LİKPETDER takipçisi olacaktır. LPG şirketlerinin cevap verme hakkı vardır. Şuana kadar sadece mavi aygazdan cevap gelmiştir, İpragaz A.Ş. den logo ile ilgili cevap gelmiştir. Herkesin cevap hakkı vardır. Devletimizin çalışıyor ama bürokraside zaman alıyor cevaplar tarafımıza gelmektedir. Sanayi Bakanlığı'da cevabını vermiştir. Rekabet kurumuna şikayet dilekçelerinin izahında yanlış yapıldığından dolayı netice alınamıyor, bayi arkadaşlar birlik içinde olurlarsanız rekabet kurumundan sonuç alırız. Ruhsatsız çalışan depolara LPG veren firma yöneticileri hakkında gerekli Devlet kurumlarına dilekçeler verilmiştir. Sizlerde bayiler olarak LİKPETDER Derneğimiz gibi yetkili mercilere suç duyurusunda buluna bilirisiniz. Bulunmaktan rahatsız oluyorsanız. Belgeleri gönderin biz sizin adınıza bulunuruz.


  Prospector : Su an askerde olduğum için mesaj yazamıyorum. Likpetdere çalışmalarında başarılar diliyorum.

Dernek Cevap : Vatani görevini yapan bayi arkadaşımıza hayırlı teskereler diliyoruz.


  Sevgi Mert : Yetki belgesi olmayan kişi, kurumlar 'ın tüplü gaz satışına devam etmeleri. Slm iyi çalışmalar ben Shell GAS ANTALYA/KONYAALTI yetkili bayisi Bilge Ticaret olarak tüm bayiler gibi özellikle bakkalların tüplü gaz satışı yapmasından oldukça rahatsızım. ANTALYA 'da etkili bir derneğimiz yok sizlerin bu konuya özen göstermesini ve gündeme getirmesini şahsım ve yetkili bayi arkadaşlarım adına önemle rica ederim.Ve çalışmalarınızda başarılarınızın devamını dilerim.

Dernek Cevap : Lütfen Bilgi İçin Tıklayınız...


  Burhan Yenikomsu : İki Bayilik Gaziantep de sözleşmesiz olarak totalgaz tali bayiliği yapmaktayım, bundan iki ay önce Bizimgazdan bayilik aldım, sözleşme imzaladım,iki gün Bizimgaz tüplerini sattım,sonra Totalgaz bana bazı vaatler vererek kendilerini bırakmamı istediler, ben geri Totalgaz’dan devam etmeye başladım, Şimdi Totalgaz la çalışıyorum, Totalgaz benim dükkanımın iki tarafına Totalgaz levhası taktı ama sözleşme yapmadım, Çünkü Bizimgaz la sözleşmem var, şimdi Bizimgaz sözleşmeden dolayı beni mahkemeye verecekmiş benden bir şey alabilirler mi, ben sadece iki gun bayi oldum,bu konuda yardımınızı rica ederim. Burhan yenikomsu Tel : 53636499XX

Dernek Cevap : Türk medeni kanunu ispat yüküne ilişkin altıncı maddesinde kanunda aksine bir hükmünün bulunmadıkça taraflardan her biri hakkını dayandırdığı olgular varlığı ile ispatlamakla hükümlüdür. Burada da davacı şirket olacağından dolayı ispat yükü ilk önce davacıya düşer; yani davacı davanın dayandığı vakaları ispat etmelidir. Bu konudaki genel kurallara göre bir vakadan kendi lehine haklar çıkaran taraf o vakayı ispat etmelidir. Kısaca bayi olduğunuzu adınıza fatura kesilmiş olması, hükümlerin hepsini ispatlamak zorundadır. Dava açıldığı zamanda dernek olarak yardımcı oluruz.


  Osman Kara : Antalya Manavgat'ın x beldesinde x firmanın tüp bayisiyim. Öğrenmek istediğim, marketlerde tüp gaz satılıyor. Bu yasalmıdır. Yasal değilse nasıl bir önlem alabiliriz saygılarımla arz ederim.

Dernek Cevap : Yasal değildir, Kanunlara aykırıdır. Valiliğe, Sanayi Bakanlığına , Belediyelere dilekçeyle müracaat etmelisiniz. Parlayıcı ve patlayıcı olan yerlerde gıda ve gıda olan yerlerde parlayıcı ve patlayıcı madde satılamaz. LPG kanunları bölümünü incelerseniz daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.


  Niyazi Çarçur : Pazar tatil sorunu
G.Antep den yazıyorum İpragaz bayisiyim, Benim sorunum pazar günlerinin açık olması işimizin o kadar yorucu olmasından dolayı dinlenme imkanımız olmuyor sosyal faaliyetlerimiz çok kısıtlı kalıyor bildiğim kadarıyla derneğimiz bu konuda biraz duyarlı olursa seviniriz çocuklarımıza ve dostlarımıza zaman ayıramıyoruz yardımcı olmanız dilegiyle Tşk.saygılarımla karpa ticaret

Dernek Cevap : Kanunlar gayet açıktır. Bayi olarak gerekli yasal işlemleriniz için dilekçe vermeniz gerekmektedir.  


  Adana'dan bir grup meslektaş : Sayın Likpetder yöneticileri her şeyi hesaplıyorsunuz fakat bayii kar paylarındaki düşüşler hesaplanmıyor. 2000 yıllarında brüt karımız %32 iken su anda %19 civarında şimdi size ve yönetiminize sesleniyorum bizim gibi dürüst bayiler ne kadar yaşar bu konuda derneğinizin görüşlerini rica eder saygılarımı sunarım..... Adana'dan bir grup meslektaş

Dernek Cevap : 5015 Petrol Piyasası Kanununda şirket ve bayi karları Devletimiz tarafından belirlenmiş kar marjlarını şirketler hesaplayarak dağıtımını yapmaktadır. 34 YTL ye aldığı tüpü, 43 YTL ye satması gereken bayi arkadaşlarımız 36, 37 ye satarsa kendi karlarını almadan hizmet ediyorlar. Likpetder Derneği olarak bu konu hakkında sürekli bilgilendirme yapıyoruz. LPG dağıtım şirketleri düzenli çalışıyor, hesaplarını yapıyor,Şirketler arasında fiyat farkının fazla olmadığı görülecektir. Şirketler karlarını alıyor, Bayiler karlarını almıyor. Siz bayilerde düzenli çalışmalısınız.


  DOĞAN EVRAN : Tüp Gaz Bayiliğinin Özelliği Ben ADANA ‘da AYGAZ bayisiyim. Bu meslek bu kadar ucuz mu oldu. Her önüne gelen 2 tane tüp koyup bu işi yapmaya soyunuyor. Bizler özellikle AYGAZ camiası olarak işimize de gereken bütün özveriyi göstermemize rağmen böyle basit bayilere (aslında bayii demek te yanlış) karşı mücadele etmek zorunda kalıyoruz.Yani artık bu tüp bayilerinin belli bir standartta olması lazım. Bizler her türlü yeterlilik belgesi gerekli ekipman ve araçlarımızı tam teşkilat olmasına rağmen diğer tüp satanlar motorsikletle karşımıza çıkıp bayilik yapmaya kalkışıyorlar sizce bu uygun bir rekabet mi…

Dernek Cevap : Sanayi Bakanlığı ve Belediye kamu görevlileri şikayet dilekçenizin cevabını vermektedir ve gerekli çalışmaları da yapmaktadır. Devlet kurumlarına yazılı dilekçe verilmediği zaman sonuç alınmayacağı kesindir.Epdk denetleme kurumuna ayrıntılı şikayet dilekçenizi verdiğiniz zaman cevap verilmektedir. Likpetder derneği olarak kamu görevlileri ile gerekli yazışmalar yapılmaktadır. Bayiler olarak sizlerde yazışmaları yaparak sonuç alabilirsiniz


  Hatay Dörtyol Tüpgaz Bayi : Bakkalların tüp satışı hakkında Sayın Likpetder yöneticileri hatay dörtyol da tüp gaz bayiliğini yapmaktayım bulunduğum çevrede yetkisi ve bayilik belgesi olmadığı halde market ve bakkallar tüp satmaktadırlar. Haksız rekabet ve vergi kaçakçılığın yanında gıda maddeleri ve tüpgaz aynı depoda bulundurmaktadırlar. Ayrıca tüplerin giriş ve çıkış faturası bulunmamaktadır. Korsan tüp dolumu yapan Likitgaz bayileri bu bakkal ve marketlere tüp satışı yapmaktadırlar bu konuda belediye yetkilileri göz yummaktadır. Yardımlarınız bekler başarılar dileriz

Dernek Cevap : Bu konuda derneğimize bir çok mail gelmektedir, Gelen maillerin tamamını  yayınlamamız mümkün değil. Devlet Kurumlarına müracaatlarınızı yapınız ve sonucu takip ediniz.


  HAYRİ POLATDEMİR : Sayın Likpetder Derneği yönetimi, 1993 'den bugüne ben Gaziantep Totalgaz AŞ. bayisiyim. Böyle bir derneğin olduğunu yeni öğrendim. sizden isteğim, Derneği tüm bayi arkadaşlara tanıtmanızı isterim .saygılarımla

Dernek Cevap : Tanıtım çalışmalarımız devam ediyor. Bayi arkadaşlarımız cep telefonlarına mesaj atarak bölgelerindeki bayi ayrımı yapmadan bilgilendiriniz.


  Engin Şirin : ...

Dernek Cevap : Mailliniz alındı, Bilgi bankasını doldurunuz. Derneğimizi Telefonla arayınız.


  Mehmet Yetimoğlu : Kaçak dolum
Değerli bayi arkadaşlar yazdıklarınızı okudum, sanırım benim derdim hepinizinkini sollar nitelikte. Çünkü biz hem şirketlerin katı kurallarıyla mücadele ediyor, hem de merdiven altı dolumla mücadele ediyoruz. Bazı büyük firmalar Urfa ' da merdiven altı dolum yaptırıyorlar, tüpten arabaya ve arabadan tüpe dolum olan bir bölgede çalışıyorum bence halinize şükredin ben bunu her an ispata hazırım

Dernek Cevap : Maalesef Türkiye'nin her yerinden bu tip şikayetler gelmektedir. Bu tamamen vicdan meselesidir. Herkes vicdanı ile baş başadır. Bu tip şahısları da ilgili şirketlerine bildiriniz. Her sektör de olduğu gibi bizim sektörümüzde de yanlışlar vardır. Bizlerde bu yanlışları düzeltmeye çalışıyoruz. Derneğimize evrakları ulaştırırsanız Noter ihtarı ile gerekli yerlere çekeriz.


  Mazlum Yaprak : Sayın dernek yetkilileri, ben Gaziantep’ de tüp bayisiyim bizim tek gelirimiz, işimiz, yani tüpçülük, bizim Gaziantep ‘deki işimiz ne zaman sona eriyor. Gaziantep’ de tüpçüler kökten mi bitecek yoksa az da olsa bir şeyler kalacak mı doğalgaz tam olarak ne zaman Gaziantep’ de faaliyet gösterecek ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

Dernek Cevap : Bölgenize Doğalgaz ihale ile geliyor. Linkler bölümümüzde EPDK’ nın internet sayfanızdan takip edebilirsiniz. Hangi bölgeye ne zaman doğalgaz geleceği görülebilmektir. Doğalgaz, Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük illerimize geldikten sonra tüp satışlarında ki düşüşleri EPDK ‘nın internet sitesinde Türkiye geneli satış listesi vardır. Satış listesini takip edebilirsiniz.


  İSİMSİZ : Yaklaşık olarak 25 yıldır bayilik yapmaktayim 5 yıllık mukavelem sona erdi. Yeni mukavele imzalamak için önerileriniz varmı

Dernek Cevap : Site içi arama bölümünden kelimeleri yazarak aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz. Sitemizde sözleşme ve mukavele ile ilgili bilgiler mevcuttur. Ayrıntılı bilgi için derneğimizi arayanız


  Mustafa Uzundal : Sayın yetkili, önce böyle bir siteyi hazırlayıp kullanıma sunduğunuzdan dolayı teşekkür ve tebriklerimi sunarım. Ben Likidgaz devrek bayisiyim. İlçemizde iki yıldır pazar günleri kapatıyoruz. Konu ile ilgili tüm firma bayileri bir protokol imzaladık ve maddi tazminat koyduk. Soru 1. Söz konusu protokolün bağlayıcılığı veya sonuçları nedir? Soru 2. Pazar günleri dükkan açmamanın tüketici kanunu anlamında mahsuru varmıdır ? Soru 3. Dağıtım elemanlarının izin yapmaları açısından durum nasıl değerlendirilir ? Sorularıma yanıt alabilirsem sevinirim çok teşekkürler.

Dernek Cevap : Protokoller tarafların rızası ile imzalandıysa geçerlidir. Pazar günleri çalışma ruhsatınız olmadığından dolayı zaten, çalışmanız yasaktır. Yapılan işlem ağır olduğundan dolayı elemanlarında izin yapmaları en doğal haklarıdır. Haber için tıklayınız.


  İstanbul Bayi : Dün gece arena programını izledim. Programda işlenen konu yangın tüpleriydi. İl Sanayi Müdürlüğü ekiplerinin söylediğine göre her üretilen tüpün seri numarası ve üretim tarihinin Sanayi Müdürlüğüne bildirmesinin şart olduğunu söylediler. Acaba bu sadece yangın tüpleri için mi geçerli LPG tüpleri de buna dahil mi. Birde yangın tüpleri (6) yılda bir test ediliyor. LPG (10) yılda bir test ediliyor, test tarihi geçmiş tüplerin hiç mi bir cezai işlemi yok mu varsa nedir? Sayın Likpetder Yöneticileri Saygılarımla.

Dernek Cevap : Sayın bayi arkadaşımız, tüplerin cezası vardır. Tüpler sizde tespit edildiği zaman, TS standartlarına uygun olmayan tüpleri dükkanınıza almayınız, aboneye vermeyiniz. Sorumluluk ve cezası tamamen size aittir. Bu konudan dolayı 1 ay hapis cezası dahi yatan bayi arkadaşımız dahi vardır. Çalışmalarımız devam etmektedir. En kısa zamanda belgeler ve görüntüler ile birlikte bu çalışmaları yayınlayacağız.


  Sedat Recep İnci : Gaziantep'de Totalgaz bayiliği yapmaktayım, bu güne kadar ilgisizlikten yana çok sıkıntımız vardı, Şimdi başka şirket Gaziantep' de yapılanmaya başlayınca bizden iyisi kalmadı. Bugüne kadar neredeydiniz de, başka bir şirketi başımıza bela ettiniz. Geçmişte bize vermiş oldukları, ukala ve saygısızca cevaplar neticesinde bir çok bayi ile araları kalmadı. Nede olsa Totalgaz'ın burada bir saltanatı vardı ama kusura bakmasınlar, adam yerine konmayan bayiler bu fırsatı değerlendirerek Totalgaz'ın suratına silleyi atmış bulunmaktadır, yalnız anlayamadığımız bir konu var, binlerce defa bu şirketin satış temsilcileri ile sıkıntılarımızı yukarıya anlatmış olmamıza rağmen hala bu kişileri onure eden, bir şirket daha duymadım. Aklı basında elle tutulan bir satışcısı vardı, onu çok seven bayilere inat kapıya koyan Totalgaz a hayırlı uğurlu olsun, bu günleri bile iyi günleri olarak düşünüyorum. Yarın başlarına gelecekten haberdarlar mı acaba bu yönetim kafasıyla.

Dernek Cevap : Bayi arkadaşlar, sizlerin şirketlerinize ne kadar sadık ve bağlı olduğunuzu bilmekteyiz. Sizler kalıcı çalışan personel geçici, prensipler altında çalışmanızı öneririz. Bayi arkadaşların parası, bazı şirket personelleri tarafından zimmetlerine geçirilmiştir. Bayi arkadaşlar kağıt üzerinde şirkete borçlu kalırlar. Sizlere sesleniyoruz, Her bayi yarın sabah noterden ihtar çekip cari hesabını mutlaka istesin. Totalgaz, Türkiye genelinde bölgelerin de bir çok değişikliğe girmiştir.


  Eskişehir Bayileri : Değerli üyeler ve site yöneticileri. Bu resimlerde görülen olaylar bence gayet normal ve Çaresiz bayinin yazdıkları da haklı. Şöyle ki Eskişehir merkezde ortalama bu sektörde faaliyet gösteren 40-60 arası LPG satıcısı mevcuttur. Bundan 2 ay öncesine kadar iyi kötü şehrin dışında bir depolara alanı (aşağı söğüt önü) mevcuttu. Bu alanda en son tokiye verildikten sonra tüm tüpçüler stoklarını şehrin içindeki binaların ve dükkanlarının önündeki çalışmayan eski marka kamyonlarını depo yapmak sureti ile taşıdılar. Belediye ile yapılan görüşmelerde G.S.M. sınıfına giren işyerleri için bir çalışmalarının olmadığı ve LPG satıcılarının başlarının çaresine bakmaları söylendi. Şimdi soruyorum, acaba hiç bir yetkili hayatında LPG tüpü yangınını canlı izledi mi? Hele de bu yangın 1 adet tüpten değil de bir kamyon tüpte çıkıyorsa? Bence dernek olarak Eskişehir belediyelerini acilen uyarmanız lazım. Yoksa ALLAH korusun bir gün bunun bedelini belediyelerde LPG satıcıları da ödeyemeyecek. Saygılarımızla;

Dernek Cevap : Bilgi Bankasını doldurunuz. Bayiler olarak tüm bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurunuz. Sizin adınıza hukuki çalışmaları yapalım. Sitemizde LPG kanunlarına daha kolay ulaşabilmeniz için, Site içi arama yapınız.


  SEFAKÖY BAYİ : Sayın LİKPETDER yöneticileri, Halkalı - Sefaköy taraflarında bir TOTALGAZ bayii önüne gelen Likitgaz bayilerine TOTALGAZ TÜPÜ vermektedir. Ve bu bayileri çevirmek için yüksek rakamlarda transfer ücreti ödemektedir. Anladığımız kadarıyla bu transferler ve TÜP satılması TOTALGAZ'ın bayilerine tonaj taahhüdü uygulatarak. Yüksek tonaj satmalarını sağlamaktır. Zira dedikodulara göre TOTALGAZ yüksek tonaj satan bayilerine araç kampanyası başlatmış. Sayın LİKPETDER yöneticileri anlayamadığım bir konu var. Likitgaz acaba bu durumda ne gibi önlemler almaktadır. Ve TOTALGAZ bayiinin yaptığı yani önüne gelen Likitgaz Bayilerine yaptığı tüp satışları kanunen uygunmudur. Bizleri aydınlatmanızı rica ederim. BİR TÜP BAYİİ

Dernek Cevap : Totalgaz A.Ş. prensip olarak fatura kestiği işletmelerinde X bir markaya LPG vermesi söz konusu dahi olamaz. Totalgaz A.Ş.'nin yapmış olduğu araç kampanyası, bayilerin tonajını arttırmaya yönelik bir çalışma olabilir. 5307 Epdk kanununa göre değişik firmalara gaz vermesi kanunlara uygun değildir.


  Bayi : Totalgaz.A.Ş.nin arka sokakları diye yayın yaptınız. Bir kısım videoları yayınladınız öbür arka sokakları ne zaman yayınlayacaksınız. Yayınlamamanızın sebebi dava konularımıdır. Biz bayiler Likpetder sayesinde bilgi sahibi oluyoruz. saygılarımla

Dernek Cevap : Totalgaz A.Ş. nin haberlerimiz ile ilgili açmış olduğu davaların bir kısmı reddi edilmiştir. Davanın bir kısmı soruşturma aşamasında olduğundan dolayı, soruşturmada BELEDİYELERDEN ve ADLİ MERCİLERDEN konuyla ilgili araştırmalar devam etmektedir. Sonuçlandıktan sonra haberlerimiz devam edecektir ve haberlerle ilgili bütün bilgiler kamu oyu ve bayi arkadaşlarımızla paylaşılacaktır. Saygılarımızla.


  TÜP BAYİİ : Tüpçülükte devam eden ve bir çok insanın ekmek yediği dükkanlarımız rekabet yüzünden işlerini kaybetmekle karşı karşıyalar. Peki bu iş nereye kadar sürecek bu gidişe bir dur demenin yolu yokmu dur. yani bu konununda biraz üzerine gidip bir çözüm yolu bulunamaz mı, yada büyük balık küçük balığı yer misali şirketi destek vermeyen bayiler kapanmaya mahkum mu olacak buna bir cevap yazarsanız çok sevinirim saygılarımla

Dernek Cevap : Siz bayiler toplanın LİKPETDER olarak biz durduralım. Dernek olarak biz bütün bayilerimize yardımcı olmaya hazırız. Bayi arkadaşlarımızı bilgi sahibi olmaları için yayın yapmaktayız. LPG şirketleri haklarını hukuk yoluyla aramaktadırlar. Siz bayilerde aynı yolla aramak zorundasınız. Mali müşavirlik ,danışmanlık ve hukuk servisimiz ücretsiz destek vermektedir. Bayi arkadaşlarımız biraz daha duyarlı olmaları lazım. (Likpetder olarak sayfamızda bilgi bankası oluşturduk, Likpetder olarak gücümüzü siz bayilerden almamız gerekiyorsa bayilerimizin de en iyi şekilde bilgi bankasına müracat etmeleri gerekir.)


  Hüseyin DEDE : Otogaz istasyonlarındaki tüp doldurulması hakkında mailliniz derneğimize ulaşmıştır.

Dernek Cevap : Sıkça sorulan sorular bölümümüzde de bu konularla ilgili gerekli bilgiler verilmiştir. Tekrar bayi arkadaşlarımıza da duyurulur. Kaçak dolum hakkında yapılacak işlem örnek olarak verilmiştir.


  İPRAGAZ BAYİ : Bazı şeyleri anlamakta güçlük çekiyorum cari hesap bakiyemi istiyorum. Tamam deyip getirmiyorlar. Bayilik sözleşmemi istiyorum onu da vermiyorlar. İstediklerimi alabilmem için ne yapmam lazım bilmiyorum ama bildikleri yalnız ay sonu oldu mu tonajı tutturabilmek için sadece gaz çekmem için baskı uygulamak.

Dernek Cevap : Noter ihtarı ile bildirmeniz gerekmektedir.


  Erhan Yılmaz :

Dernek Cevap : Mailiniz gelmiştir. Bölge olarak belirtmediğiniz için hangi bölgede olduğunu yazarsanız, Bilgi Bankasındaki formu doldurursanız size ulaşırız, beraber ayrıntılı çalışma yapabiliriz.


  İsimsiz : Sayın Likpetder yönetim kurulu, Bu siteye kişi yada firmaların isimleri kullanılarak yazılar yazılıyor ve bu kişi yada firmaları çok zor durumda bırakılıyor. Lütfen bu konuyu acilen bir çözüm bulunuz aksi takdir de gereken işlemler yapılacaktır..!!

Dernek Cevap : Biz tarafsız yayın yapmaktayız, bayilerin ve tüketicinin sesi olmak için mücadele etmekteyiz. İsminizi açıklamadan göndermiş olduğunuzu maillinizde kişi ve firmalar kendi haklarını arayabilirler. Türkiye bir hukuk devletidir hukuken hakkınızı arayabilirsiniz. TOTALGAZ A.Ş. haberle ilgili dava açmıştır ve herkesinde dava açma hakkı vardır. Hangi yazı veya haber ile ilgili olduğunu belirtirseniz, ayrıntılı cevap verilebilir.


  YILMAZER Ülkemizin birçok yerinde bayiler feryat ediyor.30 yıllık bayi 30,00 ytl kamyonu ile toptan tüp alırken ... lokantacı, lojmanda oturan asker polis memur evine teslim 19,00ytl tüp alıyor ... 19,00 ytl SATAN MI H//////... YOKSA BAYİSİNE TOPTAN 30,00YTL SATAN MI AÇ GÖZLÜ .... Siz Likpetder ne yapmayı düşünüyorsunuz... bu böyle devam edecek bu satışlar normalmidir.Niçin herkes seyrediyor?

Dernek Cevap : Dernek Cevap : Likpetder olarak sayfamızda bilgi bankası oluşturduk, Likpetder olarak gücümüzü siz bayilerden almamız gerekiyorsa bayilerimizinde en iyi şekilde bilgi bankasına müracat etmeleri gerekir, Bilgi Bankamızla Türkiye 'de ne kadar bayi arkadaşımızı ulaşabilirsek, Likpetder Derneği de her türlü resmi veya özel platformda söz sahibi olur. Türkiye 'de 56 LPG şirketi kurdukları dernekle Türkiye'nin önemli odaların söz sahibi olabiliryorsa, Devletin çıkardığı kanunda fikir görüş verebiliyorsa, sizlerin Likpetder 'e vereceğiniz güçle bizlerde bu toplantılarda söz sahibi olabiliriz. Örnek 81 ilimizde bir bayi temsilcimiz olsa sektörle ilgili Devletin tüm kurumlarında toplantılar yapabilir, gerektiğinde millet meclisine dahi gidilebilir, dertlerimizi, sorunlarımızı rahatlıkla anlatabilir, çözüme kavuşturabiliriz. Birlikten güç doğar, tüm bayi arkadaşlarımız, Likpetder in ulaşamadığı bayi arkadaşlarımızı ulaşmış olsalar çözüm kendiliğinden halledilmiş olur.


  Meraklı İzmirden : Benim cevabını çok merak ettiğim bir sorum var. Komşumun evine hırsız girse bende karakola gidip şikayet etsem acaba polis bana dönüp biz şimdi onları yakalayamayız, sen git ev sahibi şikayette bulunsun mu der? yada şöylemi der acaba; -İstersen şikayette bulunma çünkü sadece ev sahibinin şikayetini ciddiye aldığımız için senin, şikayet edeceğini bilir sonra sana kafayı takar zarar görürsün boş ver gelmiş geçmiş olsun... yaşadığımız ülke bir hukuk devleti değil mi? Kısasa kıssas mı yapılır. Bu ülkede sadece? Nerede kalır hukuk devletinin üstünlüğü? Bayilerin şirketlerini hatta bayilerin rakibi olan ana dağıtım şirketlerini şikayet edemeyeceğini herkes biliyor. Çünkü bayilerin her açıdan elleri kolları bağlı. bu yüzden 1) Bayiler şikayet edemez. 2) Şirketler şikayet edemez çünkü yasal engeller var..! 3) Hakkımızı koruyacak hiç bir kurum yok var olduklarını söyleyenlerde edemez. Çünkü bu ülkede kimin başına ne gelirse bundan o baş sorumludur. o baş gitsin kendi hakkını kendi arasın. tabi arayabilirse....

Dernek Cevap : Şartlar ne olursa olsun, Likpetder olarak tüm bayilerin haklarını aramasından yanayız. sektörle ilgili resmi kurumlarımız her türlü şikayeti anında cevabını vermektedir. Konunun üzerine de gitmektedir. Önemli olan konu hakkında takipçi olmak ve yürekli olmak gerekir. Likpetder olarak biz sorunu olan her bayinin yanındayız.


  Likitgaz Bayi : LNG nedir. Tüplere dolduruyorlarmış, daha ucuz olduğu için rekabet avantajı yaratıyormuş. Odan dolayı 19-20-22-YTL ye rahat satılıyormuş doğrumu...

Dernek Cevap : Dernek olarak ispatlanmış birşey olmadığı için yorum yapamayız, Merakedilenler bölümümüzden okuyabilirsiniz.


  İstanbuldan Bayi : LPG firmaları devletimize düzenletmiş oldukları TSE standartlarıyla vatandaşları soyuyor!!! Ben bayi olarak bu olaydan rahatsız olduğum için, Likpetder derneğine TSE\'deki yapılan bu haksızlıkları düzenlemiş olduğum yazılarımla göndermek istiyorum.Siz Likpetder olarak yollayacağım yazıları yayınladığınız takdirde,Sayın Bakanımız Ali Coşkun Bey ve müşteşarları yazı dizimi okuyunca TSE\'deki standartları düzenleyeceğine sonsuz inancım var.

Dernek Cevap : Likpetder olarak tüketiciyi ve bayiyi korumak görevimizdir. Söylediğiniz konu ile alakalı, belgeleriyle beraber ispatladığınız taktirde, yayınlamayacağımız hiçbir konu yoktur.


  İPRAGAZ BAYİ : Eksik dolumlu tüpleri hayret ve ibretle okudum sadece merakediyorum 56 tane gaz firması var bunların kimi yerli kimi yabancı eksik dolum yapan yerlimi yabancımı saygılar,

Dernek Cevap : Bayi arkadaşımız yazdığı için, Bayi arkadaşımızın izni alınmadan bizim açıklama yapmamız söz konusu olamaz. Bayi arkadaşımız yazınızı okuduğunda kendisi gerek görürse açıklama yapacaktır.


  Bayi : Ben x firmanın tüp bayisiyim lpg firması başka bir lpg dolum firmasıyla dolum anlaşması yapmış bende anlasma yapmış oldugu fırmadan dolum yapmaktayım yapılan dolumda tüpler eksik dolduruluyor doldurulan tüplerin tartarak eksik oldugunu tespit ettim. ben bayi olarak dolum yapan firmayamı dava etmem gerekir yoksa kendi baglı oldugum şirketimi bu konuda ğörüşünüzü talep etmekteyim

Dernek Cevap : Dolum ikmalini yapan firmaya dava açacaksınız, zaten firmanızda bu davaya müdahil olacaktır. Bu şekilde ikisinede dava açılmış olacaktır.


  SALİH TEKCAN : DAHA ÖNCEKİ MAİLEMLE İLGİLİ Daha önceki maileme telefonla yanıt verdiğiniz için ilginize çok teşekkür ederim telefonda görüştüğünüz kişi benim kardeşim kendisi ilkokul mezunu söylemiş olduğunuz şeyleri kendince anlayabildiği kadar bana aktardı ve konu ile ilgili mail atıcağınızı söyledi mailinizi 3 günden beri bekliyorum umarım bu konuda yardımlarınızın devamını alıcağım ve sizin rehberliğiniz doğrultusunda hakkımı arıyacağım .

Dernek Cevap : Lütfen sizlerle sağlıklı irtibata geçebilmemiz için Bilgi Bankasında ki formu doldurunuz. Gerekli bilgiyi almak için telefonla arayınız.


Yukarı

İleri

New Page 1
 

Yorum Ekle

 

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Likpetder veya likpetder.com sorumlu tutulamaz.

Yazdır

 
Açılış Sayfası Yap  Sık Kullanılanlara Ekle 
likpetder.com, likpetder.org
E-mail : info@likpetder.com
Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği

Likit Petrol Gaz Otogaz ve Tüp Gazcılar Bayileri Derneği


Telif Hakkı © 2008 likpetder.com, likpetder.org Tüm hakları saklıdır.
 

Falcon Bilişim Hizmetleri